PK Pań w Notodden: Triumf Barancewej, Pałasz siódma

 • 2017-12-16 13:20

Triumfem Aleksandry Barancewej z Rosji zakończył się sobotni konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego Pań w Notodden. Siódma była Magdalena Pałasz, a szanse na dobry rezultat w pierwszej serii straciła Joanna Kil, która została zdyskwalifikowana za zbyt długie narty. Na podium stanęły skoczkinie urodzone w 2001 roku.

Dla niespełna 16-letniej przedstawicielki naszych wschodnich sąsiadów jest to największy sukces w dotychczasowej karierze. Barancewa nigdy dotąd nie wygrała zawodów rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Sobotni sukces zapewniła sobie skokami na odległość 91 oraz 92,5 metra. Podobnie jak w piątek, druga była jej rodaczka - Lidija Jakowlewa (92,5 oraz 90 metrów). Jej strata do rodaczki wyniosła zaledwie punkt. Skład czołowej trójki uzupełniła Marita Kramer. Dla Austriaczki również jest to najbardziej wartościowy rezultat w krótkiej historii występów. Członkini tamtejszej kadry B na Tveitanbakken oddała próby mierzące 90 i 93 metry. W drugiej serii uzyskała najlepszą notę łączną, a na podium awansowała z 7. lokaty zajmowanej na półmetku.

Pozycji liderki, zajmowanej po pierwszej serii (93,5 metra), nie utrzymała siostra Lidiji - Marija. 18-letnia zawodniczka wylądowała sześć metrów bliżej, a z Kramer przegrała różnicą 6,5 pkt. W najlepszej szóstce dnia znalazły się jeszcze Guy-lim Park z Korei Południowej (93,5 oraz 86,5 metra) i Anna Szpiniewa z Rosji (91 oraz 85,5 metra).

Lepszą z Polek była dziś Magdalena Pałasz, która wyrównała wczorajszy wynik Joanny Kil. 22-latka zajęła 7. miejsce. W pierwszej rundzie wylądowała na linii wyznaczającej punkt konstrukcyjny, a w drugiej uzyskała 84,5 metra.

Wspomniana Kil została zdyskwalifikowana po pierwszym skoku za nieprzepisową długość nart, a w serii finałowej skoczyła 86,5 metra. Pozwoliło jej to na wyprzedzenie tylko Aliny Tuchtajewej z Kazachstanu. Był to szósty wynik decydującej rundy, ale ostatecznie członkini AZS-u Zakopane została sklasyfikowana na przedostatniej, 24. lokacie.

Liderką tzw. "drugiej ligi" pań, po weekendzie w regionie Telemark, jest L. Jakowlewa. Juniorka ma w swoim dorobku 180 "oczek", a o kolejno 30 i 50 punktów wyprzedza swoje rodaczki - Barancewą i M. Jakowlewą. Ósma jest Pałasz, na której koncie znajduje się 65 punktów.

Kolejnym przystankiem PK Pań 2017/2018 będzie Planica. Zawody w Słowenii będą miały miejsce w dniach 20-21 stycznia.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4548) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef profesor
  Okiem Kibica - Polki w Notodden 2 (PK)

  Magda Pałasz zaliczyła kolejny solidny i udany występ - niby jakieś przebłyski formy są, szkoda tylko, że pewnie nie przełożyłoby się to na wynik w Pucharze Świata. Poza tym plus dla Asi za drugi skok - szkoda tej dyskwalifikacji za narty.

 • radny23d początkujący
  @pawel96 @pawel96

  Urosła przez noc? Czy - jak to mawiał Tadeusz Norek - "może po kolacji zrobiła się na tyle ciężka, że ziemia bardziej ją przyciąga"? :D

 • pawel96 profesor

  Serio? Dsq za narty?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).