Kolejne igrzyska bez Svenji Wuerth

 • 2017-12-19 14:24

Pech nie opuszcza niemieckiej reprezentacji w skokach narciarskich. Po Severinie Freundzie, którego ominie najważniejsza impreza czterolecia, tamtejsza federacja poinformowała, że wskutek zerwania więzadeł w kolanie, na Zimowe Igrzyska Olimpijskie nie poleci aktualna mistrzyni świata w mikście - Svenja Wuerth.

Svenja Wuerth i Carina VogtSvenja Wuerth i Carina Vogt

24-letnia członkini klubu SV Baiersbronn upadła przy lądowaniu podczas sobotniego konkursu drużynowego w Hinterzarten, po czym z impetem uderzyła w bandę okalającą Adlerschanze (HS108). Wuerth, przytomna, została przetransportowana do szpitalu we Freiburgu, gdzie została poddana dalszym badaniom. Ich rezultaty nie są korzystne dla zawodniczki i jej kibiców.

- Rezonans magnetyczny wykazał zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie - powiedział doktor Florian Porzig. - Svenję czeka operacja w Monachium, która oznacza koniec sezonu olimpijskiego - dodaje.

Zasmucona skoczkini wraca wspomnieniami do 2014 roku, kiedy po upadku w Czajkowskim również, wskutek kontuzji, straciła szansę na występ w Soczi. - Wciąż mam w głowie tamte wydarzenia i wiem, że muszę zaakceptować tę sytuację i stawiać sobie nowe wyzwania. Temat Pjongczangu jest zamknięty, ale już myślę o Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym, które w 2019 roku odbędą się w Seefeld.

- Byłam bardzo zadowolona z inauguracji sezonu w Lillehammer (121 punktów w trzech startach - przyp. red.) i dyspozycji, którą wypracowałam w okresie przygotowawczym. Chcę skupić się na rehabilitacji, aby w sezonie 2018/2019 powrócić do Pucharu Świata w pełni sił. W tym momencie chcę podziękować osobom związanym z naszą drużyną, których wsparcie jest aktualnie kluczowe.

Przypomnijmy, że w styczniu 2014 roku Niemka, z powodu złamania szóstego kręgu szyjnego, była o krok od doznania paraplegii. – Brakowało dwóch, może trzech milimetrów, abym dziś poruszała się na wózku inwalidzkim – mówiła wówczas.

- To gorzka diagnoza zarówno dla Svenji, jak i dla naszej ekipy. Z powodu kontuzji zabrakło jej już w Soczi i na siedem tygodni przed Pjongczangiem dzieje się to ponownie. Jestem spokojny o jej powrót, ponieważ to silna i profesjonalna sportsmenka - komentuje sytuację Andreas Bauer, trener Niemek, który w sobotę w ten sposób skrytykował organizatorów Pucharu Świata w Hinterzarten. – Nie do końca rozumiem, dlaczego osoby za to odpowiedzialne, przy tak dużej ilości świeżego śniegu na zeskoku, pozwoliły skakać dziewczynom tak daleko.

Największym dotychczasowym sukcesem Wuerth było złoto w mikście, które w lutym tego roku wywalczyła podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Lahti. W składzie Niemców znaleźli się jeszcze Carina Vogt, Markus Eisenbichler i Andreas Wellinger. Sezon 2016/2017, najlepszy w karierze, zakończyła na 10. pozycji, a jej najlepszym konkursem indywidualnym okazał się niedzielny w Ljubnie. Wtedy, jedyny dotąd raz, stanęła na pucharowym podium (3. miejsce).

Taki post zawodniczka opublikowała na Instagramie w poniedziałek, kiedy nie znała jeszcze dokładnej diagnozy rezonansu magnetycznego:

This is not what I expected for the weekend 😔 Let‘s hope the best for MRI scan 🙏🏻 But so proud of my teammates. They did a fantastic job yesterday despite the difficult situation. Good luck in todays competition girls and thanks for all the recovery wishes 🍀 @carina_vogt @katharina_althaus @juliane_seyfarth #hinterzarten #worldcup #shithappens #comebackstronger #keeponsmiling #hopethebest #bundespolizeiathleten #winterfans

Post udostępniony przez Svenja Wuerth (@svenja_wuerth) Gru 17, 2017 at 5:18 PST


Dominik Formela, źródło: deutscherskiverband.de
oglądalność: (6698) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jma profesor
  @jma @ms_

  O to to to :)


 • ms_ bywalec
  @jma @Labrador_Retriever

  Chodzi mu pewnie o to że wbrew stereotypom jest nawet ładna.

 • Wojciechowski profesor
  @jma @Labrador_Retriever

  Zdaje się, że nawet w czasie, kiedy urodziła się Würth, był szczyt jego popularności.

 • Labrador_Retriever weteran
  @jma @Wojciechowski

  Też jestem ciekaw, tym bardziej, że Svenja to zwyczajnie używane imię w Niemczech.

 • Wojciechowski profesor
  @jma @jma

  A dlaczego, z powodu imienia?

 • jma profesor
  Przykre :(

  A z innej beczki, czy ta Svenja to na pewno Niemka? :)

 • sosik333 doświadczony

  Szkoda mi jej :(

 • Złoty Orzeł profesor
  Pech

  No ładnie... niech do tego dojdzie Freitag, to Niemcy mają sezon z głowy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).