Skład Słowenii na niemiecką część Turnieju Czterech Skoczni

 • 2017-12-21 20:25

Trener reprezentacji Słowenii Goran Janus ogłosił kadrę na nadchodzący 66. Turniej Czterech Skoczni. Podczas zmagań w Oberstdorfie oraz Garmisch-Partenkirchen ujrzymy ośmiu jego podopiecznych.

Reprezentacja SłoweniiReprezentacja Słowenii
fot. Tadeusz Mieczyński

Słoweńcy dzięki dobrym występom Zigi Jelara w minionym periodzie Pucharu Kontynentalnego mają w Pucharze Świata do wykorzystania kwotę startową liczącą siedmiu zawodników. W niemiecko-austriackim turnieju zadebiutują wyżej wspomniany Jelar oraz Timi Zajc. Swoją szansę podczas inauguracyjnych zawodów TCS w Oberstdorfie dostanie również Jurij Tepes, który w Garmisch-Partenkirchen zostanie zastąpiony przez Domena Prevca. Skład uzupełnią Jernej Damjan, Peter Prevc, Anze Semenic oraz Tilen Bartol. Anze Lanisek i Robert Kranjec, którzy nieudanie rozpoczęli sezon Pucharu Świata, mają zostać w kraju i skupić się na spokojnych treningach. Ostatni sprawdzian czeka Słoweńców w sobotę, kiedy skocznia w Planicy zostanie areną zmagań narodowych mistrzostw.

Opierając się na dotychczasowych osiągnięciach swoich zawodników, Janus uznał, że zespół nie powinien stawiać przed sobą konkretnych celów. - Trening w Planicy przebiegł spokojnie. Chcemy jak najlepiej przygotować się do nadchodzących konkursów. Będę zadowolony z miejsc w czołowej "10" moich podopiecznych. W tym roku rywalizacja jest bardzo zacięta, a o końcowych rezultatach decydują niewielkie różnice. Jesteśmy nieco w tle, jednak powoli idziemy do przodu – podsumował 47-letni szkoleniowiec.

Skład reprezentacji Słowenii na niemiecką część Turnieju Czterech Skoczni:

- Jernej Damjan (9. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata);

- Peter Prevc (20. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata);

- Anze Semenic (24. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata);

- Timi Zajc (30. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata);

- Tilen Bartol (32. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata);

- Domen Prevc (42. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata) - tylko w Garmisch-Partenkirchen;

- Jurij Tepes - tylko w Oberstdorfie;

- Ziga Jelar.


Piotr Bąk, źródło: delo.si
oglądalność: (10675) komentarze: (37)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Heathcliff początkujący
  @Heathcliff @Tomeson

  Cene Prevc miał chyba dłuższą przerwę bo na instagramie zamieścił filmik ze swoim skokiem i z komentarzem "gettingback" . Może miał kontuzję.

 • cavalierjan19 profesor
  @Heathcliff @Heathcliff

  Dużo ciekawych wyników, Zajc zaskoczył zwycięstwem, Naglić 5 miejscem, Domen ledwie 9tym, poza tym marnie Kranjec i Pavlovcic, przegrali kolejno z jednym i z dwoma zawodnikami z rocznika 2001.

 • Tomeson weteran
  @Heathcliff @Heathcliff

  Ooo, wywołany przeze mnie Pungertar 46 w gronie 50 skoczków... Cene Prevc 41. Mitja Meznar 32, proszę, nie wiedziałem, że jeszcze skacze.

 • Tomeson weteran
  @Tomeson @znawca_japonskiego

  Dziękuję.

 • Heathcliff początkujący
  Wyniki w Mistrzoswach Słowenii

  http://smusko.adamsoft.si/tekmovanja.php?kaj=rezultati&id=4693

 • Jannush profesor
  @Tomeson @znawca_japonskiego

  Pungertar Biegunem Słowenii

 • anonim
  @Tomeson @Tomeson

  Ostatni jego start na arenie międzynarodowej to LPK w Kranju na początku lipca, z nędznymi wynikami. Może skończył swoją przygodę, ma już dwadzieścia siedem lat, a ubiegły sezon zbyt nie perspektywiczny nie był, bo o ile nie było słabej obsady to balansował raczej na pograniczy trzeciej i czwartej dziesiątki PK - co jest szczególnie marnym wynikiem biorąc pod uwagę konkurencję ze strony rzeszy utalentowanych znacznie młodszych od niego rodaków.

 • Tomeson weteran

  A wie ktoś co dzieje się w tej chwili z Matjazem Pungertarem, który swego czasu był niezłym skoczkiem na 2 dzies?atkę PŚ nawet?

 • dervish profesor
  @dervish @Joannna

  Skoro już tak dywagujemy nad zamysłami Gorana i roli jaką ma w tym odegrać Tepes to powinnaś wiedzieć, ze nie ma możliwości by Tepes pojawił się na IO w roli rezerwowego. Dlaczego? Regulamin MKOL nie przewiduje rezerwowych. Ewentualnie jest mozliwość wymiany zawodnika (dowołania zastępcy przebywającego w kraju) ale tylko w przypadku stwierdzenia niemozliwości startu któregoś z olimpijczyków (np ze wzgledu na chorobę lub kontuzję) i zaakceptowania takiej decyzji przez specjalna komisję.

 • cyrulix1 początkujący
  typy

  http://typysport24.blogspot.nl/ - Na dziś kupon dostepny! kurs ponad 100! polecam ich! sam gralem ostatni ich kupon kurs 160 i trafilem! daja skany kuponow na bloga! do 12 godziny dzis kupon mozna kupic!

 • skidokument początkujący
  )

  https://youtu.be/-ihDEbuFPHQ

 • Stinger profesor
  @skajler @Skajler

  Z tego raczej wynika, że jest to skład tylko na niemiecką część TCS, a więc po Ga-Pa pewnie ponowne ogłoszenie składu z tym, że na austriacką część.

 • Maradona profesor
  @skajler

  Byłoby śmiesznie, jakby Domen odpalił od Garmisch i brak startu w Oberstdorfie pozbawiłby go walki o wyciestwo czy podium turnieju. Ale to raczej małe szanse.

 • skajler doświadczony

  z artykułu wynika, że Słowenia od Inssbrucku nie wykorzysta kwoty startowej tak?

 • skajler doświadczony

  Goran Kruczkiem Słowenii

 • Joannna stały bywalec
  @dervish @dervish

  Końcówka Twojego wpisu nieco mnie rozbawiła, no bo jaki jest sens Twoich wcześniejszych dociekań, skoro na koniec stwierdzasz, że i tak to nie twój problem, tylko kibiców słoweńskich? :)
  To, że Tepes wystartuje tylko w Oberstdorfie, było dla mnie oczywiste. W zależności od tego, czy dobrze się spisze, wróci na Bischofshofen. Czemu? Nie ze względu na IO, w których raczej udziału nie weźmie (chyba, że pojedzie jako rezerwowy, ale w to też wątpię). Żeby znaleźć motywy takiego dziwacznego dla niektórych działania Gorana, wystarczy zerknąć w wyniki Tepesa i stwierdzić, że co roku lepiej wychodziły mu pierwsze i ostatnie zawody Turnieju, a środkowe zawalał. Warto tutaj dodać, że w zeszłym roku zarówno w Oberstdorfie, jak i Bischofshofen był w czołowej dziesiątce.
  Jedyne, do czego Jurija szykuje się w tym sezonie, to loty. Jeżeli jego forma będzie zwyżkować, nie wykluczam, że jeszcze o nim w nadchodzącym roku usłyszymy. I to nie z powodu skoków na 70 m ;)

 • Tomekw123 początkujący
  skoki

  http://pzn.pl/skoki-narciarskie/aktualnosci/art3499,horngacher-odkryl-karty-na-66-turniej-czterech-skoczni.html

  Czyli Niemiecka część w 6, a w Austrii dołączy Pilch.

 • ann81 weteran
  @Zwei @zwei

  Tak, już wiem. Czyli nie jest jeszcze tak źle: )

 • Zwei doświadczony
  @Zwei @ann81

  Adaś nasz Małysz napisał na fejsbuczku, że Tomcio wystąpi w austriackiej części TCS.

 • ann81 weteran
  @Zwei @zwei

  I oznacza to, że w Oberstdorfie na 99% nie wykorzystamy limitu 7 miejsc. I pewnie na całym TCS również. Chce się mylić, ale to bardzo prawdopodobne. Nie mam słów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).