PK w Engelbergu: Triumf Learoyda, Pilch piąty

 • 2017-12-27 18:43

Jonathan Learoyd został zwycięzcą środowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu (HS140). Reprezentant Francji triumfował po skokach na odległość 135,5 m i 128 m. Piąte miejsce zajął lider cyklu, Tomasz Pilch (123 m i 131,5 m). Pucharowe punkty zdobył również osiemnasty Aleksander Zniszczoł.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się Jonathan Learoyd. Reprezentant Francji poszybował na odległość 135,5 m i wyprzedzał o 4,5 punktu Czecha Viktora Polaska (133 m). Trzeci był Norweg Marius Lindvik (133,5 m), tracący 5,2 pkt. do lidera. Czwartą pozycję zajmowali ex aequo Austriak Markus Schiffner (130,5 m) i Szwajcar Killian Peier (131 m).

Na kolejnych miejscach sklasyfikowani byli Bor Pavlovcic (129,5 m), Sondre Ringen (127,5 m), Florian Altenburger (127,5 m), Joachim Hauer (127,5 m), Ulrich Wohlgenannt (126,5 m) i Tomaz Naglic (122,5 m).

Do finałowej serii awansowało dwóch Polaków. Czternaste miejsce na półmetku zajmował lider Pucharu Kontynentalnego, Tomasz Pilch (123 m). Dwudziesty pierwszy był Aleksander Zniszczoł (121,5 m).

Już na pierwszej rundzie udział w konkursie zakończyli trzydziesty pierwszy Przemysław Kantyka (118,5 m), trzydziesty szósty Klemens Murańka (115 m) i trzydziesty siódmy Paweł Wąsek (114 m).

W finale Jonathan Learoyd nie dał szans rywalom i dzięki finałowej próbie na 128 metr odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Francuz pokonał o 8,5 punktu Viktora Polaska (128,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik gospodarzy, Killian Peier (129,5 m). Czwarty ostatecznie był Marius Lindvik (124 m).

Po raz kolejny moc pokazał Tomasz Pilch. Polski junior oddał najdłuższy skok serii finałowej (131,5 m) i zdołał awansować z czternastej na piątą pozycję, tuż przed Sondre Ringenem (128,5 m), Tomazem Naglicem (131 m) i Władimirem Zografskim (131,5 m). Pierwszą dziesiątkę konkursową uzupełnili Bor Pavlovcic (125 m) i Clemens Leitner (130 m).

Awans zanotował również drugi z Polaków. Aleksander Zniszczoł po próbie na odległość 125,5 m uplasował się na osiemnastym miejscu.

Początkowo na czwartej pozycji sklasyfikowany był Markus Schiffner. Austriak nie przeszedł jednak pomyślnie po konkursowej kontroli sprzętu i został zdyskwalifikowany, kończąc środowe zawody na 30. lokacie.

Cały konkurs przeprowadzony został z 21. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi niezmiennie Tomasz Pilch (317 pkt.) przed nieobecnym w Szwajcarii Słoweńcem Zigą Jelarem (224 pkt.) oraz dzisiejszym triumfatorem, Jonathanem Learoydem (216 pkt.).

Na czwartek zaplanowano drugi konkurs w Engelbergu. Bez względu na jego wyniki, Tomasz Pilch zakończy 2017 rok w fotelu lidera Pucharu Kontynentalnego. Początek serii próbnej w samo południe. Same zawody mają rozpocząć się punktualnie o 13:00.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego >>
Zobacz aktualny ranking CRL >>
Zobacz aktualną klasyfikację 4. periodu Pucharu Kontynentalnego >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (30803) komentarze: (163)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Słaby pierwszy skok Tomka Pilcha ale jeśli dobrze widziałem to warunki też dosyć zmienne ale ogólnie w drugiej serii bodajże najlepsza nota i w rezultacie dobre 5 miejsce - myślę, że Pilch trzyma formę i można być o niego spokojnym dopóki nie ma mocno wietrznych konkursów.

  Punkty Zniszczoła cieszą na tyle, że jest przynajmniej w tej drugiej dziesiątce ale chciałoby się znacznie więcej jednak jeśli spojrzymy na kolejną trójkę to... brak słów.

  Learoyd wygrywa w bardzo ładnym stylu i pokazuje, że dalej jest w dobrej formie - myślę, że jeśli nie od początku to od Ga-Pa powinien pojawić się w TCS.

 • salto_de_esqui weteran
  @gelsonek @znawca_japonskiego

  Sprawdź, ilu zawodowych sportowców osiąga sukcesy w tym wieku. Zresztą pewnie nawet nie musisz sprawdzać, bo wiesz. I nie chodzi o nakładanie na Pilchu jakiejś presji - wyraźnie napisałem, że jak zapunktuje to będzie dobrze. Nie przejdzie Q, trudno, świat się na tym nie kończy. Ale jakieś bajdurzenie @equesta o 2-3 latach, a na razie niech dla frajdy i zabawy się przejedzie - litości.

 • FighterWF doświadczony
  @skijumpingexpert

  Stawianie przecinków nie boli, choćby z szacunku do odbiorcy. Nie mówiąc już o tym, że z tego typu wywodów wychodzi takie masło maślane...

 • sheef weteran
  Okiem Kibica - Polacy w Engelbergu 1 (PK)

  Wynik ogólny wypada bardzo słabo - poza Tomkiem może trafią się jakieś przebłyski u pozostałych ale to chyba będzie na tyle w tym sezonie. Brawa dla Tomka - widać, że chłopak utrzymuje niezłą i stabilną formę, w drugim skoku jak zwykle to potwierdza. Na mały plusik także Olek Zniszczoł za przyzwoity występ. Pozostali niestety znowu zawiedli.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @dervish @jakledw12

  Zdecydowanie do pół metra przecież za niedługo na mamutach bedzie można skakać 300 M to nie wyobrażam sobie oegłości np. 301,33 lepszy od 301,32

 • skijumpingexpert doświadczony
  @anonim @Znawca_francuskiego

  Był w pś w engelbergu punktów nie zdobył poczekajmy do innsbrucka i zobaczymy czy Pilch jest na poziomie "30" pś

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Pavel @pavel

  No też tego nie umie czytać on przed sezonem chciał zapunktować w kontynentalu a punkty w pś to byłby sukces w tym wieku ja sam wolałbym żeby on się powoli i stopniowo rozwijał tak jak to robi rok temu był nr. 12 w Polsce w tym 6/7 więc nie oczekujemy że wskoczy do drużyny nagle za kogoś ze złotej czwórki przy jego rozwoju stopniowym za 2/3 lata kto wie póki co jeszcze nie miał dołków zniżek formy w swojej karierze idzie cały czas do przodu i to jest pozytywne

 • skijumpingexpert doświadczony
  @gelsonek @gelsonek

  Mylisz się na pewno bo Pilch jest na zbliżonym poziomie do Kuby wolnego a Kubacki przecież jest na 13 miejscu w pś jest to zdecydowanie lepsze miejsce i forma niż przed mś w Lahti dlatego z niego powinniśmy się cieszyć tym bardziej że stać go na więcej a srefan wątpię żeby przeskoczył poziom solidnego czyli 2 a czasami 3 dziesiątka obym się mylił może po tym mistrzostwie Polski coś się zmieni tyle że Horngacher ma sprawdzony skład "złotą czwórkę" z Lahti która umi sobie poradzić z presją i skakać jeszcze lepiej podczas drużynówek

 • anonim
  Learoyd

  Ten zawodnik jest w takiej formie ktora pozwala na zdobycie punktów PŚ zresztą tak samo jak Pilch .

 • anonim
  @gelsonek @salto_de_esqui

  To jest sport zawodowy, ale on ma 17 lat. To wiek na pracę co najwyżej dorywczą.

 • salto_de_esqui weteran
  @gelsonek @equest

  Dla frajdy i dla zabawy, to niech się przejedzie do wesołego miasteczka. To jest sport zawodowy, a nie zabawa w piaskownicy. Nikt od niego cudów nie oczekuje, jak zapunktuje w tegorocznym TCS to będzie dobrze, ale skręca mnie, jak czytam takie wypowiedzi, żeby się na razie pobawił, a niech zacznie skakać za 2-3 lata. Cackanie się z nimi jak z jajkiem już nie jest komiczne, jest z mojego punktu widzenia przerażające i świadczą tylko o autorach takich słów. W życiu też pewnie macie priorytety, skończę studia i wtedy zobaczymy. Masakra, co za pokolenie.

 • equest weteran
  @gelsonek @gelsonek

  Po pierwsze, to jakiejkolwiek oceny formy Kota i Kubackiego będzie można dokonywać po TCS.

  Po drugie, Tomek Pilch to niech w tym sezonie poskacze w PŚ tylko dla zabawy i frajdy uczestnictwa.
  Czas na wyzwania dla niego, to przyjdzie za dwa, trzy sezony.

  Po trzecie, mylisz się na pewno.

 • Pavel profesor
  @gelsonek

  Serio uważasz, że Pilch zacznie skakać na poziomie 8-15 PŚ jak Kubacki czy nawet 15-20 jak Kot? Ja by się cieszył jakby przynajmniej poziom Wolnego prezentował czy jakieś drobne punkciki co konkurs. Ludzie czasem takie bzdury tu wypisują, że głowa mała.

 • gelsonek bywalec
  nasza kadra

  jeszcze parę tygodni temu było to nie do pomyślenia, ale wcale bym się nie zdziwił jak na IO w pyongczangu
  w drużynówce o medale będziemy walczyć w następującym składzie: HULA, PILCH, ŻYŁA, STOCH. Niestety jak Kubecki z Kotem nie zepną pośladków, to tak to się może dla nich skończyć, bo jak narazie jeden i drugi powoli z formą, ale w dół i jakoś nie widzę światełka w tunelu...obym się mylił.

 • jakledw12 weteran
  @dervish @Labrador_Retriever

  Dokładnie, zgadzam się. Wyniki podawane z dokładnością do 0,5 metra są czytelne i ogółem: co to jest pół metra??? Czy jak ktoś skacze o 30 cm dalej to jest lepszy? :)

 • Labrador_Retriever doświadczony
  Błąd w wynikach

  Redakcjo, pisałem o tym już dawno temu, ale nadal nie widzę reakcji, więc może napiszę jeszcze raz. Naglic i Wohlgenannt są u Was na zamienionych miejscach. Słoweniec był siódmy, a Austriak siedemnasty, tymczasem w Waszych wynikach jest odwrotnie :)

 • Labrador_Retriever doświadczony
  @dervish @Brzozowy

  I mam nadzieję, że będą tak mierzyć, bo to czytelne. Już wystarczy, że mamy punkty za belkę i wiatr. Jeszcze niech dojdzie 135,68 metrów lepsze od 135,66 metrów, to wszyscy pogubimy się w liczbach i tyle z tego będzie. To nie zjazd alpejski, żeby takie rzeczy robić, tu za dużo czynników poza samą odległością wchodzi w grę, więc dla zwykłej czytelności nie potrzebujemy bardziej szczegółowego mierzenia skoków. Wystarczyłoby, by robił to jakiś system zamiast człowieka, ale nadal do pół metra.

 • skijumpingexpert doświadczony

  Ja bym chciał jutro zobaczyć rywalizację Pilch - Learoyd przy dwóch równych skokach pilcha na jego wysokim poziomie i takich samych u Leayroyda było by to możliwe jak na razie 17 latkowie górą

 • skijumpingexpert doświadczony
  Pilch

  Ja jestem pewny jakoś o niego z roku na rok się rozwija systematycznie i stopniowo nie ma wahań i dołków jeszcze rok temu był 12 skoczkiem w Polsce co potwierdził wtedy na mp a teraz jest liderem pk i numerem 6/7 w polskich skokach

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Domin10 @domin10

  No zwykła wąsek jest w 3 dziesiątce ale mamy teraz zespół który przy odrobinie szczęścia może 5 skoczków punktować a przy odrobinie pecha 2 więc mam nadzieję że jutro 4 zapunktuje a pilch skończy 2 razy równo tak jak we wszystkich skokach tu poza 1 serią to dałoby mu miejsce na podium najprawdopodobniej zwycięstwo a już nie mówię o tych bombach bo wtedy to by deklasował wszystkich w pk

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).