Puchar Świata Pań w Rasnovie odwołany!

 • 2017-12-28 15:31

Zaplanowane na 6-7 stycznia 2018 roku konkursy Pucharu Świata Pań w rumuńskim Rasnovie zostały odwołane. Organizatorzy byli zmuszeni ogłosić tę decyzję z powodu braku śniegu.

Na tydzień przed zaplanowaną rywalizacją, kompleks skoczni narciarskich w Rasnovie wciąż jest nieośnieżony. Niestety, plany organizatorów pokrzyżowała również prognoza pogody na najbliższe dni, która wykluczyła możliwość opadów białego puchu na czas.

Z tego powodu organizatorzy oficjalnie ogłosili, iż zaplanowane na 6-7 stycznia 2018 roku konkursy Pucharu Świata Pań w Rasnovie zostają odwołane.

Być może Rumuni otrzymają możliwość rozegrania odwołanych pucharowych konkursów w marcu 2018 roku. Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Kolejne zawody Pucharu Świata pań odbędą się w dniach 13-14 stycznia na skoczni Miyanomori (HS100) w japońskim Sapporo.


Adam Bucholz, źródło: FIS
oglądalność: (4967) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ZwyklySzaryKibic początkujący
  @homosapiens @pawel96

  @homosapiens raczej chodziło o to, czy ktoś zgłosi się teraz do organizacji, w miejsce Rasnova.

 • kkkk doświadczony
  @Gerwazy @Gerwazy

  Jest taki przepis mówiący, że skoki w sezonie zimowym mogą się odbyć tylko na śniegu, nawet pewien czas temu była o to dyskusja, ale zostawili po staremu

 • Gerwazy doświadczony
  igielit

  Zawsze można by było rozegrać zawody na igielicie, w czym problem :D
  Przypuszczam, że przepisy tego zabraniają w sezonie zimowym?

 • kkkk doświadczony

  Zła informacja. Jednak prognozy o ostrej zimie w Europie się nie sprawdziły. Cóż... pozostaje nadzieja, że w styczniu zacznie padać śnieg, a Rumunia da radę zorganizować zawody w marcu.

 • pawel96 profesor

  A dla Polek oznacza to tyle, że następny ewentualny start w PŚ to ... 27 stycznia i Ljubno...

 • pawel96 profesor
  @homosapiens @homosapiens

  Z artykułu:
  "Być może Rumuni otrzymają możliwość rozegrania odwołanych pucharowych konkursów w marcu 2018 roku. Decyzja ma zapaść w ciągu najbliższych dwóch tygodni."

 • homosapiens bywalec
  zastępstwo

  Ciekawe czy ktoś zgłosi się na zastępstwo? Troche jest jeszcze czasu

 • Miki19 bywalec

  Szkoda, mam nadzieję, że odbędą się w marcu. Wdrażanie Rumunii do kalendarzy FIS jest najważniejsze w programie rozbudowy skoków w tym kraju.

 • FighterWF doświadczony
  @znawca_japonskiego

  Zawsze można powiedzieć, że skocznia została okradziona ze śniegu :D

 • anonim
  @anonim @znawca_japonskiego

  Dobra, żart nieaktualny, Redakcja się zrehabilitowała ;) - gdy pisałem ten komentarz dali do tego arykułu zdjęcie kompleksu z czasów, gdy największą skocznią kompleksu była skocznia średnia HS71 ;)

 • anonim
  Z powodu braku śniegu, tak?

  Patrząc na zdjęcie myślę, że prawdziwy powód jest taki, że po prostu skocznię normalną ktoś zajumał :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).