Stoch vs Wank, Kot vs Schlierenzauer - pary KO konkursu w Ga-Pa

 • 2017-12-31 16:24

Sylwestrowe kwalifikacje na Grosse Olympiaschanze (HS140) wyłoniły 25 par, które będą rywalizować w systemie KO podczas pierwszej serii noworocznego konkursu 66. Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen.

Na reprezentantów Polski czekają dwa pojedynki z reprezentantami Niemiec, a także po jedej rywalizacji z przedstawicielami Słowenii, Austrii, Czech i Kanady. Już na samym początku konkursu, w drugiej parze Piotr Żyła zmierzy się z Domenem Prevcem.

W parze nr 7, Maciej Kot stanie przed wyzwaniem pokonania dwukrotnego triumfatora Turnieju Czterech Skoczni, Gregora Schlierenzauera. Z kolei Jakub Wolny, w swoim turniejowym debiucie, weźmie udział w pojedynku z Markusem Eisenbichlerem.

Na łatwiejszych rywali trafili czołowi polscy skoczkowie w klasyfikacji 66. Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch zmierzy się z Andreasem Wankiem, Stefan Hula podejmie Cestmira Koziska, zaś Dawid Kubacki będzie rywalizował z Mackenzie Boyd-Clowesem.

Na papierze, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Stefan Hula nie powinni mieć zbyt dużych problemów z wygraniem swoich pojedynków. Wyrównaną walkę powinni stoczyć natomiast Piotr Żyła i Maciej Kot. Zdecydowanie w najtrudniejszej sytuacji jest debiutujący w TCS Jakub Wolny. Mamy nadzieję, że Polakom uda się awansować w komplecie do serii finałowej, czy to poprzez wygranie pary czy przez bycie w gronie "szczęśliwych przegranych".

Triumfator kwalifikacji, Johann Andre Forfang, będzie mieć za rywala Francuza Jonathana Learoyda. Wicelider 66. Turnieju Czterech Skoczni, Richard Freitag, zmierzy się z Włochem Alexem Insamem. Austriak Stefan Kraft podejmie natomiast Słoweńca Zigę Jelara. Japończyk Junshiro Kobayashi będzie z kolei rywalizował z innym zawodnikiem Łukasza Kruczka, Sebastianem Colloredo.

W pierwszej serii konkursowej czeka nas tylko jeden bratobójczy pojedynek. Constantin Schmid o awans do rundy finałowej będzie walczył z Karlem Geigerem.

Początek serii próbnej przed noworocznymi zawodami wyznaczono na 12:30. Sam konkurs ma rozpocząć się punktualnie o 14:00. Rywalizacja powinna przebiegać w podobnych warunkach jak podczas sylwestrowych serii.

Lista startowa konkursu TCS w Ga-Pa (HS140); 01.01.2018
NrZawodnikKraj
26 TAKEUCHI Taku
25 PASCHKE Pius
27 PREVC Domen
24 ŻYŁA Piotr
28 ZOGRAFSKI Władimir
23 TANDE Daniel Andre
29 HUBER Daniel
22 KOBAYASHI Ryoyu
30 HAYBOECK Michael
21 BARTOL Tilen
31 GRANERUD Halvor Egner
20 LEYHE Stephan
32 SCHLIERENZAUER Gregor
19 KOT Maciej
33 DESCHWANDEN Gregor
18 KORNIŁOW Denis
34 JELAR Ziga
17 KRAFT Stefan
35 FETTNER Manuel
16 ZAJC Timi
36 AIGNER Clemens
15 WELLINGER Andreas
37 SIEGEL David
14 FANNEMEL Anders
38 SCHMID Constantin
13 GEIGER Karl
39 WOLNY Jakub
12 EISENBICHLER Markus
40 DESCOMBES SEVOIE Vincent
11 STJERNEN Andreas
41 KOUDELKA Roman
10 PREVC Peter
42 KLIMOW Jewgienij
9 SEMENIC Anze
43 STURSA Vojtech
8 DAMJAN Jernej
44 AALTO Antti
7 JOHANSSON Robert
45 WANK Andreas
6 STOCH Kamil
46 COLLOREDO Sebastian
5 KOBAYASHI Junshiro
47 INSAM Alex
4 FREITAG Richard
48 KOZISEK Cestmir
3 HULA Stefan
49 BOYD-CLOWES Mackenzie
2 KUBACKI Dawid
50 LEAROYD Jonathan
1 FORFANG Johann Andre

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (19049) komentarze: (34)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Regulator1 bywalec
  Najmocniejsza para

  Kot kontra Schlierentauer

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Życzę wygranych naszym skoczkom

 • PGr weteran
  Maciej i Jakub najgorzej trafili.


  Maciej niby aktualna dyspozycja lepsza od Gregora, tylko czy w obecnym "stanie ducha" samo nazwisko Schlirenzauer nie będzie cegłą do każdej narty, czy Kot doskoczy z tym bagażem do drugiej serii. Niby z tej pary powinien być LL, ale w głowach obu żeby oddali swoje solidne próby. Schliri po powrocie już nadrobił braki skokowe, widać że powoli forma rośnie.
  Kuba przeważnie oddaje skoki ~30 miejsca, czasem wyskok, czasem wpadka się trafia (51 ostatnio), tylko on potrafi się motywować na pierwszy skok konkursowy i to jego jedyna szansa w tej parze mimo przegranej w KO.
  Żyła by się zbłaźnił przegrywając z największym talentem tamtego sezony (najwspanialszym, niepokonanym, który miał być większy niż Gregor według tutejszych komentujących - oczywiście przed rokiem), teraz jest cieniem samego siebie i Piotr przy przeciętnym skoku powinien wygrać KO.
  Reszta to formalność, tylko losowe zdarzenia mogą coś zepsuć.

 • jma profesor
  @pawel96 @pawel96

  No to co najmniej dwóch wypadnie. Stawiam na Schmida i Learoyda (choć jemu bardzo kibicuję)

 • jma profesor
  Wyraźnie się rysuje pozytyw obowiązkowych kwalifikacji

  Chyba wszystkich nas denerwowało, że w ubiegłych latach zdarzało się odpaść zawodnikom, którzy oddali skok na miarę 20-tego miejsca. O ile mnie pamięć nie myli było kilka przypadków z drugiej dziesiątki (może statystycy przypomną najbardziej "drastyczne" przykłady). Teraz takich sytuacji będzie mniej, ale ich pewnie nie unikniemy.

  W Oberstdorfie wycięło zawodnika z pozycji 28 - Stjernena (powinien dostać bonusowe punkty w Plastikowej Kulce). I tyle. Wiadomo, że pewnie Stjernen nie był szczęśliwy, ale taka strata jest jednak łatwiejsza do przebolenia.
  Ciekawe jak będzie w Ga-Pa.

 • jma profesor
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Tande musiałby odwalić manianę z ubiegłego roku z Bischo. Będą skakać w podobnych warunkach. Gdyby było 100 konkursowych skoków to nie wiem czy postawiłbym na Bułgara, że wygra choć jeden, zatem matematycznie wychodzą mi szanse poniżej 1%. Zostawmy marzenia. Życzę Bułgarowi jak najlepiej, więc niech odda dobry skok i LL jest w jego zasięgu, ale patrząc realistycznie szanse na LL to jakieś 3-5%, więc ten zasięg jest ograniczony i trzeba wspiąć się na wyżyny oraz łyknąć trochę szczęścia.

 • jma profesor
  @zimowy_komentator @Stoszek

  Jutro jest Prima Januarius a nie Prima Aprilis.

 • yyy profesor

  Gdzie wy widzieliście jakieś solidne skoki Bułgara? Zografski nawet na treningach nie był blisko Tande, a dwa dni temu nie przeszedł kwalifikacji.

 • acka weteran

  Utrzymać formę przez półtora miesiąca - o to dla naszych modli się chyba każdy. Szczególnie trzymam kciuki za Dawida, bo w nim widzę przyszłego lidera po Kamilu. I za Stefanka - jak mówi Prezio- bo naprawdę byłoby fajnie, gdyby po 30-tce i on w końcu ugrał coś - w drużynie, chyba, że indywidualnie odpali jak Piotrek w zeszłym roku na MŚ. Kot musi odzyskać spokój, a Pioter znów się ogarnąć. Wtedy bez bulu - jak niżej hrabiokomorowszczył jeden z dyskutantów (sami dysgraficy w pokoleniu "ajfonów"?) ugrywamy parę medali w Korei. Najlepiej, żeby każdy z piątki coś wyskakał ( inny skład na drużynówkę i na indywidualne), jako że na Kowalczyk ciężko już liczyć. I trzymam kciuki, za Małysza bis. Niech w Austrii uskoczy tyle, by wzięli go z powrotem w Alpy na latanie na Mamucie Trzech Nazw ( Kulmtauplitzbadmittendorf).

 • wiatrhula111 profesor
  @wiatrhula111 @skijumpingexpert

  Pokonanie Tandego byłoby sporą sensacją jednak

 • skijumpingexpert doświadczony
  @wiatrhula111 @Wiatrhula111

  Małą niespodziankę *

 • Stoszek profesor
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Coś czuje, że Tande przegra z solidnym w ostatnim czasie Zografskim. Tande bez formy a Zografski coraz to lepiej skacze. Może w przypadku Bułgara nie wszystko stracone.

 • wiatrhula111 profesor

  Mamy też sporą szansę na pierwsze punkty w sezonie dla Zografskiego i Klimova , zwłaszcza ten pierwszy może sprawić sporą sensację

 • zimowy_komentator profesor
  Pech Zografskiego

  Jakby trafił na Bartola mógłby liczyć na punkty a tak... Daniel Latawiec będzie lepszy.

 • wiatrhula111 profesor
  Analiza par KO

  Żyła -D.Prevc ;Piotrek na tej skoczni skacze bardzo nierówno , z kolei Domen mimo znacznej obniżki formy skacze dość równo, przez co para ta jest bardzo wyrównana, ale mimo wszystko stawiam na Piotrka
  Kot -Schlierenzauer; Gregor też nierówny, ale forma zwyżkowa , przez co Kotowi będzie ciężko, stawiam na Gregora ,Kot wejdzie jako LL
  Wolny -Eisenbichler ;murowany faworyt to Niemiec, Kuba musiałby naprawdę się postarać żeby powalczyć o LL
  Reszty Polaków nie ma co omawiać, bo musiała by im się przytrafić katastrofa by przegrali w tych parach

 • skijumpingexpert doświadczony
  O 2 legendy mniej

  Jutro w zawodach bo na takie miano zasługują Simon Ammann i Noriaki Kasa .
  Z legend tylko : Schlierenzauer , Stoch i troszkę mniejsze legendy : Kraft, Prevc

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skijumpingexpert @FanSN

  No i obstawiłem na niego ale z bulem serca bo jednak chciało by się żeby zografski wygrał z Tande który oddaje tak słabe pierwsze skoki jak na niego i kibicuje trochę bułgarowi podobnie chciałoby się żeby jelar wygrał z Kraftem ale to mało realne ten ból serca to bardziej przez sympatię do ich przeciwników i częściowo dlatego że jakby taki Kraft odpadł to nasi by mieli łatwiej mowa o Kubackim i Huli w walce o jak najwyższe miejsce TCS no bo Kraft Srochowi nie zagraża

 • Xander1 profesor

  Jak ktoś jest w formie i chce osiągnąć dobry wynik, to nie ma co oglądać się na rywala tylko trzeba dobrze skakać. Dla takiego Kuby, jest ważne z kim się zmierzy, ale dla pozostałych to nie powinno mieć znaczenia.

  Kamil, Dawid i Stefan pokazują że są w bardzo dobrej formie. Liczę że warunki jutro będą sprawiedliwe i uda się im wykręcić bardzo dobre wyniki. Rywali mają słabych i tylko jakiś cud musiałby sie stać żeby przegrali.
  Piotrek trafił na Domena, który nie zachwyca zbytnio. Jakoś jestem spokojny przed tym pojedynkiem. Żyła powinien sobie poradzić, no chyba że przytrafi mu się jakaś wpadka. Wiadomo że Prevca nie można lekceważyć, bo on może w każdej chwili wypalić. Ale Żyła jest w tym momencie lepszy i powinien wygrać.
  Maciek ma trudnego rywala. Ale jeśli skoczy swoje, to bez różnicy czy wygra czy przegra to powinien wejsć do drugiej serii.
  Kuba nie ma szans z Einsenbichlerem. Może liczyć tylko na bardzo dobry skok i załapanie się do LL. Ale patrząc na jego skoki ciężko będzie o to. Musiałby pokusić sie o skok podobny do tego z pierwszego treningu.

 • FanSN bywalec
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Czymże jest ten "bul" serca? :). Kraft nie jest w najwyższej formie, ale na poziomie top 10, czyli Zelara lyka spokojnie.

 • skijumpingexpert doświadczony
  Moje typy na pary :

  Pary Wygrają :
  Pashke
  Żyła
  Tande - z bulem serca
  Kobayashi
  Bartol
  Leyhe
  Kot
  Korniłow
  Kraft - z bulem serca
  Zajc
  Wellinger
  Fannemel
  Geiger
  Eisenbichler
  Stjernen
  Prevc
  Klonów
  Damian
  Johansson
  Stoch
  Kobayashi
  Freitag
  Hula
  Kubacki
  Forfang

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).