Kadra A wyjeżdża na kolejne zgrupowanie

 • 2004-05-28 14:07
Jak informuje "Przegląd Sportowy" polska kadra A pod okiem nowego szkoleniowca Heinza Kuttina oraz jego asystenta Łukasza Kruczka, wyjeżdża dzisiaj na kolejne zgrupowanie. Tym razem celem skoczków będzie austriackie Villach oraz włoskie Predazzo...

Polscy skoczkowie dość wcześnie rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na początku maja przebywali w Predazzo, następnie ćwiczyli w Zakopanem, gdzie przyjeżdżali czesto na jednodniowe treningi na pokrytej igielitem Średniej Krokwi. "Zaplanowaliśmy trzy takie sesje skoków. Udało nam się zrealizować dwie, w jednym przypadku wiatr pokrzyżował nam plany i ze skakania nic nie wyszło" - mówi asystent Kuttina Łukasz Kruczek.

W międzyczasie polscy skoczkowie ćwiczyli samodzielnie w swoich domach. Heinz Kuttin przygotował każdemu zawodnikowi indywidualny plan treningów. Każdy z nich przyznał, że tak wcześnie i tak mocno nie trenowali nigdy o tej porze roku. "Faktycznie, tak wcześnie chyba jeszcze nie zaczynaliśmy. Niemniej takie natężenie pracy na skoczni, jakie mamy teraz, już raz przerabialiśmy. Było to z trenerem Pavlem Mikeską. Jednak wtedy zaczynaliśmy przygotowania później" - mówi Kruczek.

Treningi nie zwalniają tempa i już dzisiaj skoczkowie wybierają się na kolejne zgrupowanie. Tym razem celem będzie austriackie Villach oraz włoskie Predazzo. "Założenia tego wyjazdu są proste. Dużo zajęć na tamtejszej średniej skoczni, i do tego solidny trening kondycyjny, połączony z pracą nad dynamiką. Wspólnie z trenerem Kuttinem wszystko dokładnie opracowaliśmy - mówi asystent austriackiego szkoleniowca.

Zawodnicy zamierzają spędzić w Villach tylko 4 dni, gdzie będą trenować na pokrytej igielitem skoczni K-90. Nastąpnie przeniosą się na większy obiekt K120 w Predazzo. Ze zgrupowania skoczkowie powrócą 6 czerwca, jednak w planach Heinz Kuttin ma kolejny wyjazd, tym razem do Niemiec.

Także kadra B pod okiem Stefana Horngachera wybiera się na zagraniczne zgrupowanie. Trzy dni później dołączą do kadry A w Villach, gdzie odbędzie się jednodniowy wspólny trening, następnie przeniosą się do niemieckiego Hinterzarten.

witeck, źródło: Przegląd Sportowy
oglądalność: (4763) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • banan początkujący
  uwaga

  villach lezy w austrii a nie w niemczech ...

 • anonim

  Skocznia w Villach ma punkt "K" 90m.A jej rekord to 102m Roberta Krańca.

 • anonim

  Czy wiedzieliście o tym rekordzie ??Kto wiedział niech napisze.

 • anonim
  "do boju zakon ...skoczkow"

  ćwiczyć ćwiczyć !

 • małyszomanka początkujący

  Chyba żadne inne skocznie nie kojarzą się tak mile, jak te dwie w Villach i Predazzo.
  @Arek Ja wiedziałam, z tym, że różne źródła różnie podają (tutaj, że rekordzistą jest Adam). Sprawdziłam więc na stronie skoczni i jest rekord Kranjca. Tylko dlaczego w takim razie letni rekord Bachledy z Salt Lake nie jest oficjalnym rekordem skoczni? Dziwne to jest.
  I jeszcze jedno: ostre treningi za Mikeski nie najlepiej służyły Adamowi, więc trochę się obawiam, żeby się to nie powtórzyło.

 • małyszomanka początkujący

  Chyba żadne inne skocznie nie kojarzą się tak mile, jak te dwie w Villach i Predazzo.
  @Arek Ja wiedziałam, z tym, że różne źródła różnie podają (tutaj, że rekordzistą jest Adam). Sprawdziłam więc na stronie skoczni i jest rekord Kranjca. Tylko dlaczego w takim razie letni rekord Bachledy z Salt Lake nie jest oficjalnym rekordem skoczni? Dziwne to jest.
  I jeszcze jedno: ostre treningi za Mikeski nie najlepiej służyły Adamowi, więc trochę się obawiam, żeby się to nie powtórzyło.

 • anonim
  @małyszomanka

  Rekordzistą jest Robert Kranjec!! Nie ważne czy skoczył tyle latem czy zimą ale ważne ze skoczył!!!W Innsbrucku rekordzistą jest Veli-Matti Lindstroem a skoczył 135 m latem.NIe ważne kiedy się skacze czy latem czy zimą ważne jest że skoczył dalej od poprzedniego rekordu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • anonim
  rekordy

  @Arek - w takim razie rekord w Salt Lake City powinien należeć do Bachledy.

 • małyszomanka początkujący
  @Hekaton

  No właśnie!

 • anonim
  @Hekaton i małyszomanka

  W Salt Lake City rekordzistą jest właśnie Bachleda !!134,5m skoczone latem,a nie 134 m Loitzla z zimy.Ważne jest że skoczył dalej niż wynosił poprzedni rekord !!

 • anonim
  @Arek, malyszomanka

  W takim razie wszystko się zgadza :)

 • anonim

  przeciez w maju mieli jechać do tunezji

 • anonim
  @małyszomanka:

  Wiesz, wszyscy podkreślają, że treningi są dopasowane INDYWIDUALNIE do każdego zawodnika, więc nie ma się chyba co obawiać. A teksty o zaniku mięśni u wszystkich kadrowiczów, Adama nie wyłączając, nie najlepiej świadczą o "polskiej szkole trenerskiej" :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).