PŚ Pań w Sapporo: Lundby zdeklasowała rywalki

 • 2018-01-14 11:28

Maren Lundby podbiła Sapporo! Po zeszłorocznym ustanowieniu oficjalnego rekordu obiektu Miyanomori (HS100) i jednej wygranej, tym razem, Norweżka nie miała sobie równych i wygrała oba konkursy na wyspie Hokkaido. W niedzielę skład podium uzupełniły Sara Takanashi oraz Katharina Althaus.

Podopieczna Christiana Meyera w obu seriach niedzielnych zmagań lądowała najdalej. W pierwszej rundzie uzyskała 95,5 metra, a w drugiej poprawiła się o trzy metry. W obu przypadkach rozpoczynała próby z 11. belki startowej. Na drugim stopniu podium stanęła gwiazda gospodarzy - Sara Takanashi. Dla Japonki jest to najlepszy rezultat w bieżącej edycji Pucharu Świata. Taki wynik dały jej skoki na 90. i 93. metr. Trzecia finiszowała Katharina Althaus. Niemka doleciała do 94. i 89. metra. Wspomniana dwójka do Lundby straciła odpowiednio 20,2 i 21,4 pkt.

Smakiem podium, po raz drugi w ten weekend, musiały obejść się takie skoczkinie jak choćby Irina Awwakumowa z Rosji (89 oraz 92,5 metra), Yuki Ito z Japonii (87 i 90 metrów) czy Chiara Hoelzl z Austrii (88,5 oraz 87 metrów). Te panie zajęły kolejno miejsca 4-6.

W pierwszej serii, wskutek nieprawidłowego kombinezonu, zdyskwalifikowana została aktualna drużynowa mistrzyni świata juniorek - Nika Kriznar ze Słowenii.

W klasyfikacji generalnej Lundby ma na swoim koncie 560 punktów. Druga Althaus traci do Skandynawki 60 "oczek", a Takanashi już 200. Kolejnym przystankiem w kalendarzu PŚ Pań jest Zao. Na obiekcie Yamagata (HS102) odbędą się dwa konkursy indywidualny i jeden drużynowy. Ten wyznaczono na sobotę. Oficjalny trening i kwalifikacje już w najbliższy czwartek.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4445) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  @dzika_swinia @dzika_swinia

  Sara Takanashi nic nie odpuszcza tylko po prostu jest słabsza od Lundby i Althaus. Jakby odpuściła PŚ to po prostu by nie startowała, a tymczasem zauważ, że skacze dalej bo walczy o jak najlepsze wyniki.

 • Ad1K weteran

  Maren niczym Małysz na Mistrzostwach Świata. W Pucharze Świata jeszcze dużo konkursów do rozegrania, ale Maren wydaje się w tej chwili bardzo mocna

 • dzika_swinia weteran

  Co raz bardziej spełnia się scenariusz, że Takanashi odpiszcza PŚ na rzecz IO.

 • martinoz6 początkujący

  Bardzo sie ciesze że wygrała, bo bardzo ją lubie

 • Stinger profesor

  3 z rzędu zwycięstwo Maren Lundby i w kl. generalnej PŚ odskoczyła nieco od Niemki Althaus, a także zostawiła aż na 200 punktów Japonkę Takanashi.
  No powiem, że zrobiło się bardzo ciekawe w PŚ pań - co prawda do końca sezonu jeszcze trochę zawodów jest, a więc można tą stratę odrobić ale to już będzie coraz trudniejsze zadanie tym bardziej, że Sara nie wygrywa, a Norweżka zdaje się być w wysokiej formie.

  Carina Vogt? IO coraz bliżej, a Niemka jakby nieco osłabła ale to może być tzw. "zasłona dymna" - przyjdzie olimpijski konkurs i Vogt znowu wyskoczy jak królik z kapelusza nie dając szans nikomu innemu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).