Polscy skoczkowie po weekendzie w Bad Mitterndorf

 • 2018-01-14 17:43

Po nieudanym konkursie sobotnim w Bad Mitterndorf, polscy skoczkowie nie dostali szansy na zrehabilitowanie się na obiekcie Kulm (HS235). Niedzielne zawody zostały odwołane z powodu zbyt mocnego wiatru.

Kamil Stoch (1. miejsce w PŚ 2017/2018):

- Trochę żałuję tego konkursu, bo z każdym dniem wracam do siebie po tym, co wydarzyło się w ostatnim czasie. Miałem dziś ochotę polatać, bo każda okazja korzystania z obiektu do lotów narciarskich jest super, ale trudno. Tak bywa.

- Wczorajszego konkursu nie wziąłem za bardzo do siebie, bo zdaję sobie sprawę, że nie zawsze wszystko będzie wychodziło po mojej myśli. Wiem, w jakim byłem stanie i musiałem nieco odreagować po Turnieju Czterech Skoczni. Nic się nie dzieje, bo to, co wypracowałem przez kilkanaście lat, zostaje we mnie. W ciągu kilku dni nie zapomniałem jak się skacze.

- Przed "mamutem" nie ma gdzie trenować, więc lepiej będzie odpocząć, nabrać świeżości i z nową energią jechać na następne zawody do Oberstdorfu.

Dawid Kubacki (12. miejsce w PŚ 2017/2018):

- Szkoda tego konkursu, bo zmarnowaliśmy cześć weekendu. Był on dla mnie nieudany, ale dzisiejsze warunki były na tyle niepewne i niebezpieczne, że to dobrze, iż nie ryzykowano naszego zdrowia.

- W sobotę popełniłem błąd, który dużo mnie kosztował. Na dziś miałem przygotowany dobry plan, ale los nie pozwolił na próbę jego realizacji.

- Nową skocznię w Oberstdorfie mieliśmy okazję przetestować przed rokiem, fajnie mi się tam latało, więc z czystą kartą podchodzę do nadchodzących Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Będę walczył o swoje dobre skoki.

Piotr Żyła (15. miejsce w PŚ 2017/2018):

- Szkoda takiego przebiegu wydarzeń, ale pogoda się zepsuła. Dziś wiało zdecydowanie zbyt mocno. W miarę jestem zadowolony z tego weekendu. Skoki może nie były super, ale wykonałem kroczek naprzód.

- Kiedy dobrze się skacze, to obiekt nie odgrywa większej roli. Skocznia w Oberstdorfie jest bardzo fajna, więc z optymizmem czekam na kolejny weekend.

- Nie ma takiej potrzeby, abyśmy trenowali teraz na skoczni. Nie bardzo jest kiedy, a do tego wiemy, co mamy robić. Po prostu trzeba skakać to, co się umie. Teraz jest lepiej niż w trakcie Turnieju Czterech Skoczni. Moja dyspozycja jest coraz lepsza.

Maciej Kot (20. miejsce w PŚ 2017/2018):

- Na pogodę nie ma się wpływu i trudno byłoby dziś przeprowadzić konkurs. Byłby loteryjny, a przede wszystkim zagrażałby bezpieczeństwu zawodników. Szkoda, bo wczoraj rzetelnie przeanalizowaliśmy dotychczasowe skoki na Kulm, rano do tego wróciliśmy, znaleźliśmy sposób na dalsze skoki i byłem przekonany, że ten plan poprawi moje skoki. Niestety, nie udało się tego wypróbować. Mam nadzieję, że będzie do tego okazja w Oberstdorfie.

- Z optymizmem czekam na te zawody. Może bez wielkich nadziei pod kątem wynikowym, bo ostatnie rezultaty nie dają podstaw do nastawiania się na konkretne miejsca, ale wykonane analizy powinny dać progres.

- Skocznia w Oberstdorfie bardziej pasuje mi niż ta w Bad Mitterndorf. Liczę na udane skoki od samego początku i krok po kroku chcę eliminować błędy.

Korespondencja z Bad Mitterndorf, Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (9604) komentarze: (33)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Jannush profesor
  @skajler @Skajler

  Bogataj i Poppinger nie pasują do tego towarzystwa, to bardzo przeciętni skoczkowie, nigdy nie stali na podium w porównaniu do reszty wymienionych.
  Już bardziej Igor Medved czy Tami Kiuru by pasowali do tego towarzystwa. ;)

 • skajler doświadczony

  postawa Maćka w ostatnim czasie zaczyna stawać się irytująca, po tych wszystkich latach w pucharze świata należy stwierdzić, że jest to skoczek zupełnie przeciętny bez większych indywidualnych sukcesów a te jedyne na większą skalę świętował tylko i wyłącznie w drużynie, takich skoczków w historii było mnóstwo chociażby z niedalekiej historii Bogataj Schwarzenberger Damjan Poppinger Wank Spaeth Higashi Neumayer, więc czym argumentować tu te wygórowane co do oczekiwania? regularne miejsca w 20-30 niech będą najlepszą wykładnią dla tego skoczka...

 • przemek32143 profesor
  @przemek32143 @Ortem

  Obudzenie czyli wejście na najwyższy poziom który nie prezentował w kulm i najprawdopodobniej nie będzie prezentował w oberstdorfie.

 • ortem bywalec

  Jak dla mnie w Bad Mitterndorf było jakieś celowe rozprężenie, takie odnoszę wrażenie, jakaś taktyka Horngachera. Ja wiem, że byłoby super gdyby Kamil wygrywał już odtąd wszystko jak leci do końca świata, ale to przecież niemożliwe :). Więc takie konkursy jak ten ostatni należy przyjąć jako naturalną kolej rzeczy po prostu. Ja się zupełnie nie nastawiam na jakieś spektakularne wyniki naszej kadry na mistrzostwach w lotach. Jak dla mnie mogą tam skakać tak jak na Kulm, chociaż pewnie będzie lepiej. Liczy się to co potem tak naprawdę

 • ortem bywalec
  @przemek32143 @przemek32143

  Cztery wygrane konkursy pod rząd, teraz jeden nie wyszedł, a Ty oczekujesz że w Zakopanem się obudzi :):):)

 • przemek32143 profesor

  Jeżeli Stoch będzie regularnie oddawał skoki w Oberstdorfie na poziomie top 10 to będę zadowolony.Medal indywidualnie będzie ciężki do zdobycia ponieważ Norwegowie(w szczególności Tande) będą chcieli zdominować loty.Najważniejsza jest KK i igrzyska więc liczę że Kamil obudzi się na poważnie w Zakopanem.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @pawel96 @jma

  Ja bym dorzucił do tej wyrównanej walki o medale Słoweńców oni nie są tacy pewni .

 • Szymon_N bywalec

  Wczorajszy konkurs pokazał wartość naszej kadry w ostatnim czasie bez Kamila Stocha skaczącego na poziomie kosmicznym, bo w sumie to tylko on i Kubacki wypadli wyraźnie gorzej niż w trakcie TCS. Przede wszystkim Kot i Żyła skaczą dużo gorzej niż rok temu i tak jak do grudnia 2017 wszystko szło Horngacherowi praktycznie jak po sznurku, tak teraz po raz pierwszy musi się zmierzyć z dłuższym kryzysem kluczowych zawodników dla swojej ekipy. W PN powyżej trzeciego miejsca nie skończymy, spaść z niego to też prawie niemożliwe, więc teraz liczą się już tylko IO i mam nadzieję, że tam nasza kadra nawiąże do wyników z 16/17.

  Co do Kamila, to w sumie jak powiedział - niemożliwe, by w kilka dni oduczył się skakać, więc nie ma co panikować. Owszem, po tym, co zaprezentował na Kulm MŚwL w jego wykonaniu to duża zagadka, ale on już wiele razy razy potwierdził, że jest skoczkiem takiej klasy, iż nie istnieje dla niego coś, czego nie jest w stanie dokonać, więc jeśli poradzi sobie z problemami trapiącymi go w Bad Mittendorf, to oczywiste jest, że o medal, nawet złoty, w Oberstdorfie jest w stanie powalczyć. Ale jak będzie, tego nie wie nikt, więc osobiście się szczególnie nie napalam.

 • jma profesor
  @pawel96 @pawel96

  Ech te truizmy :) I trzeba je ciągle powtarzać, żeby spuścić trochę powietrza z tych co się gotują każdym najmniejszym niepowodzeniem.

  Przypomnę jeszcze, że nigdy nie staliśmy drużynowo na podium MŚwLN, więc każdy medal będzie sukcesem. Zresztą przypomnijmy sobie miejsca Polaków:
  8 - 9 (ost) - 10 - 4 (21,8 do brązu) - 7 - brak konkursu - 5

  Jak widać szału nie było, a nasze dzisiejsze realne szanse to wyrównany bój o brąz z Austriakami i Niemcami (obie nacje mają swoje mamuty).

 • KubaRM93 doświadczony
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Też mam ferie wtedy, ale wolałbym w trakcie IO, drużynówka mogę przegapić.

 • Krajsny stały bywalec
  Cz2

  Za szybko wbiłem komentarz na stronę. Zobaczymy co będzie za tydzień. Osobiście nie wierzę, że zmiana skoczni to może być różnica 15 miejscu. Natomiast w tym przypadku dochodzi przede wszystkim zmęczenie, ale nie fizyczne tylko psychiczne. Miejmy nadzieję, że wynikowo za tydzień wszystko wróci do normy, zwłaszcza jeśli chodzi o Kamila.

 • skokowy123 profesor
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Witaj w klubie też tak mam dwa dni pierwsze ferii z Zakopanem ale w sumie po cichu liczę że za odwołanie dzisiejszego konkursu już w piątek 26 stycznia dadzą konkurs ind. W Zakopanem i będzię jeszcze weselej zaczynać ferie!

 • Krajsny stały bywalec
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Trochę zazdroszczę. Chociaż, jeśli pozaliczam wszystkie egzaminy za 1 podejściem, to praktycznie od 3 do 23 lutego mam wolne, więc IO :D

 • wiola4697 profesor

  Dokładnie! Chłopaki róbcie swoje, a Wy będziemy Wam kibicować. Zawsze z Wami! :*

 • SN2016 stały bywalec
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Jak akurat taki mam - mieszkam w Województwie Pomorskim

 • mareko bywalec
  Postawa Kamila i Dawida w Bad-Mitterndorf jest dla mnie zagadką

  Być może to taka zasłona dymna przed MŚwL aby uśpić czujność rywali lub efekt uboczny mocnego treningu siłowego? Mam taką nadzieję, a jak będzie zobaczymy;)

 • Tomas17 stały bywalec
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Ja :)))

 • Gunner321 doświadczony
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  ja mam ferie podczas IO

 • Szymon_N bywalec

  Wczorajszy konkurs pokazał wartość naszej kadry w ostatnim czasie bez Kamila Stocha skaczącego na poziomie kosmicznym, bo w sumie to tylko on i Kubacki wypadli wyraźnie gorzej niż w trakcie TCS. Przede wszystkim Kot i Żyła skaczą dużo gorzej niż rok temu i tak jak do grudnia 2017 wszystko szło Horngacherowi praktycznie jak po sznurku, tak teraz po raz pierwszy musi się zmierzyć z dłuższym kryzysem kluczowych zawodników dla swojej ekipy. W PN powyżej trzeciego miejsca nie skończymy, spaść z niego to też prawie niemożliwe, więc teraz liczą się już tylko IO i mam nadzieję, że tam nasza kadra nawiąże do wyników z 16/17.

  Co do Kamila, to w sumie jak powiedział - niemożliwe, by w kilka dni oduczył się skakać, więc nie ma co panikować. Owszem, po tym, co zaprezentował na Kulm MŚwL w jego wykonaniu to duża zagadka, ale on już wiele razy razy potwierdził, że jest skoczkiem takiej klasy, iż nie istnieje dla niego coś, czego nie jest w stanie dokonać, więc jeśli poradzi sobie z problemami trapiącymi go w Bad Mittendorf, to oczywiste jest, że o medal, nawet złoty, w Oberstdorfie jest w stanie powalczyć. Ale jak będzie, tego nie wie nikt, więc osobiście się szczególnie nie napalam.

 • skijumpingexpert doświadczony
  Kto ma taki piękny początek ferii jak ja ?

  W pierwsze 2 dni Ferii konkursy w Zakopanem ? :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).