Dwukrotny medalista MŚJ zakończył karierę

 • 2018-01-17 13:28

Kolejny austriacki medalista Mistrzostw Świata Juniorów z 2014 roku zawiesił narty na przysłowiowym kołku. Tym razem, decyzję o rozstaniu ze skokami ogłosił Simon Greiderer, który w czwartek skończy 22 lata.

Greiderer reprezentował klub HSV Absam-Bergisel-Tirol. Największe sukcesy święcił w latach 2013-2015, kiedy to rokrocznie zostawał drużynowym medalistą młodzieżowych wydarzeń rangi mistrzowskiej. W Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Rasnovie, wraz z kolegami, wywalczył brąz. Rok później został zespołowym wicemistrzem świata juniorów w Val di Fiemme, a następnie, ponownie w drużynie, w 2015 roku, w Ałmatach zdobył brąz MŚJ.

W Pucharze Świata zadebiutował 6 stycznia 2014 roku, kiedy to w finałowym konkursie 62. Turnieju Czterech Skoczni zajął 48. miejsce. Jego rywalem w systemie KO był wówczas Richard Freitag. Austriak jedyny punkt zawodów najwyższej rangi wywalczył na skoczni do lotów narciarskich w Vikersund, a miał to miejsce 15 lutego 2015 roku. Dwa dni wcześniej ustanowił swój rekord życiowy, który wynosi 188,5 metra.

Greiderer raz stanął na podium zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Było to 27 grudnia 2013 roku, kiedy w Engelbergu uzyskał trzeci rezultat dnia. Tamtego dnia przegrał z rodakami - Manuelem Fettnerem i Manuelem Poppingerem. Jego ostatnie międzynarodowe występy to lipcowy FIS Cup w Villach, gdzie zajął kolejno 60. i 40. miejsce.

Ze srebrnej czwórki, która w 2014 roku, w Val di Fiemme, uległa tylko Polakom, czynnymi sportowcami pozostaje już tylko połowa składu. Są to Ulrich Wohlgenannt i Elias Tollinger. Wcześniej, bo wiosną 2016 roku, rozbrat ze skokami zakomunikował Patrick Streitler, który w rywalizacji indywidualnej okazał się gorszy tylko od Jakuba Wolnego.

back in the days when we practised for some skijumps 🏋🛩..thankful for that but really looking forward to the next chapter of life. 😈🤘👣

Post udostępniony przez Simon Greiderer (@simi_greiderer) Sty 16, 2018 o 4:55 PST


Dominik Formela, źródło: instagram.com
oglądalność: (9133) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Jannush profesor
  @dzika_swinia @dzika_swinia

  Pamiętam, że po pierwszej serii prowadził Fannemel który wtedy pobił rekord świata 251,5m i gdyby nie skakał w drugiej serii to i tak zająłby 18 miejsce, takie niskie noty mieli zawodnicy z tyłu stawki. xD
  Skoczył jednak 202m i zajął 2 miejsce za Przyjacielem.
  To był konkurs kuriozum, rekordzista świata Prevc z dnia poprzedniego skoczył ledwie 130m w drugiej serii, a w kwalifikacjach Dima Wasiliew przydzwonił głową w zeskok po tym jak wyglebił się na 254 metrze.
  Dobre miejsce w II dziesiątce zajął wtedy Zniszczoł, a konkurs komentował Snopek.
  Lot Fannemela z I serii oglądałem na stojąco i już gdy leciał mniej więcej na 130 metrze wiedziałem, że będzie rekord.

 • anonim
  @StrasznyRybolakOtchlani @StrasznyRybolakOtchlani

  Tak jest, bo te matoły z FISu wpadły na genialny poziom żeby dać mamut - i to akurat Vikersund, czyli ten z najwyższą bulą - tuż przed MŚ. Dlatego pozostali tam praktycznie tylko gospodarze Norwegowie, Niemcy bo Freund walczył o Kulę, Słoweńcy bo Goran woził swoich wszędzie bez odpoczynku, a pozostałe nacje wysyłały drugą ligę. Obecny przepis jest ponad wszelką pewność nie kwestią bezpieczeństwa, ale chęcią zapobiegnięcia takiej wpadki jakiej wówczas FIS zaliczył - szkoda tylko, że nie pomyśleli, że sami mogli temu zapobiec dając Vikersund na jakikolwiek inny termin.

 • dzika_swinia weteran
  W sumie

  Jedyne z czego go zapamiętałem to że po dwóch skokach w Vikersund miał mniejszą notę niż kilku zawodników z jednym skokiem, a w PŚ już dawno sobie nie przypominam takiej sytuacji.

 • znawca_francuskiego bywalec
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  I co z tego że tak skakał.......ważne że zdobył ten punkt !

 • StrasznyRybolakOtchlani weteran
  @StrasznyRybolakOtchlani @znawca_japonskiego

  To wynikało wtedy ewidentnie z problemów z frekwencją. A belki wyżej nie bardzo mogli dac, bo lista startowa była wówczas dość przemieszana (była odwrotnoscia wyników konkursu na Kulm)

 • anonim
  @StrasznyRybolakOtchlani @znawca_japonskiego

  ... na mamutach rzecz jasna.

 • zimowy_komentator profesor
  Rekordzista

  Zdobył punkt na skoczni mamuciej skokami na odległość 126 oraz 115 metrów. Zapisał się w historii chłopak :)

 • Nowyskoczek5 profesor
  Szkoda

  Kilka sezonow temu byl uważany za wielki talent ale nie potoczyla sie ta kariera dobrze.
  Zresztą Tollinger i Wohlgenannt tez prezentują przeciętną forme.

  Powodzenia Simon w dalszym życiu!

 • anonim
  @salto_de_esqui @salto_de_esqui

  Zwracasz honor? Zapisać w kronikach!

 • anonim
  @StrasznyRybolakOtchlani @StrasznyRybolakOtchlani

  ... za to wprowadzili żenująco niski poziom. Odległość, z jaką Greiderer wtedy zdobył punkty raczej nie wystarczyłaby do zdobycia punktów w Willingen. Żeby było śmieszniej - właśnie te punkty dałyby mu obecnie prawo startu PŚ.

 • kkkk weteran

  Szkoda, że tak się to potoczyło. Zapowiadał się bardzo dobrze.

 • salto_de_esqui weteran

  Zwracam honor, przeoczyłem.

 • Stinger profesor
  @salto_de_esqui @salto_de_esqui

  Polecam dokładnie sprawdzić czy nie było info o końcu kariery Pungertara ale dla ułatwienia dodam, że to całkiem świeży jeszcze news więc nie musisz szukać za daleko.

 • David77 stały bywalec
  @salto_de_esqui @salto_de_esqui

  O Pungertarze była informacja dwa dni temu.

 • salto_de_esqui weteran

  Matjaz Pungertar też zakończył karierę teraz, a na skijumping o tym nie było, przynajmniej nie widziałem. Chyba pozazdrościli Jankowi i może szykują własny serial:).

 • MarQ bywalec
  @StrasznyRybolakOtchlani @StrasznyRybolakOtchlani

  10/10

 • StrasznyRybolakOtchlani weteran

  To jeden z zawodników, którzy swego czasu się nie zabili na mamucie mimo iż nie mieli uprzednio punktów PŚ/LGP. :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).