PŚ Pań w Zao: Triumf Japonek

 • 2018-01-20 10:42

Reprezentantki Japonii wygrały drużynowy konkurs Pucharu Świata na skoczni w Zao (HS102). Zespół gospodarzy pokonał o 54,9 punktu ekipę Słowenii. Trzecie miejsce zajęły Rosjanki.

Pierwsza seria konkursowa stała pod znakiem dominacji drużyny gospodarzy. Dobre skoki Kaori Iwabuchi (86 m), Yuki Seto (85,5 m), Yuki Ito (89,5 m) i Sary Takanashi (93 m) pozwoliły Japonkom na prowadzenie na półmetku rywalizacji w Zao.

Na drugiej pozycji, ze startą 17,8 punktu do Japonek, znajdowały się Słowenki w składzie: Ursa Bogataj (90 m), Spela Rogelj (84,5 m), Ema Klinec (84,5 m) i Nika Kriznar (91,5 m). Trzecią lokatę zajmowały Rosjanki z autorką najwyżej punktowanego skoku serii, Iriną Awwakumową (92,5 m) na czele.

Na kolejnych pozycjach plasowały się ekipy Niemiec, Austrii, Norwegii, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Pierwszą serię zawodów rozegrano z 29. (gr. 1), 28. (gr. 2 i 3) oraz 27. (gr. 4) belki. Na życzenie trenera, skok z 25. belki oddawała liderka Pucharu Świata, Norweżka Maren Lundby (89,5 m).

W finale Japonki potwierdziły, iż są tego dnia najlepszą drużyną w Zao. Począwszy od skoku Kaori Iwabuchi (91 m), przez następne próby Yuki Seto (88,5 m) i Yuki Ito (95 m), aż w końcu do finałowego skoku Sary Takanashi (89 m) pewnie powiększały przewagi nad rywalkami i odniosły drugie drużynowe zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata.

Drugie miejsce, ze stratą 54,9 punktu do Japonek, zajęły Słowenki, u których finałowej próby nie ustała Nika Kriznar (91,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Rosji, które przegrały różnicą 10,7 punktu ze Słowenkami.

Na czwartej pozycji sklasyfikowane zostały Niemki, które w walce o podium straciły 24 punkty do reprezentacji Rosji. Piąte były Norweżki, a szóste - Austriaczki.

Na ostatnich dwóch pozycjach konkurs ukończyły zespoły amerykańskie. Siódme miejsce zajęła drużyna Stanów Zjednoczonych, natomiast ósme - Kanady.

Drugą rundę konkursową przeprowadzono z 29. (gr. 1-3) i 28 (gr. 4) platformy. Ponownie na życzenie trenera z niższej, bo 26. belki, skakała Maren Lundby (95,5 m).

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej konkursu najlepsza okazała się Irina Awwakumowa (92,5 m i 94,5 m) przed Yuki Ito (89,5 m i 95 m) oraz Chiarą Hoelzl (88,5 m i 94,5 m).

Dzięki dzisiejszej wygranej, Japonki (1816 pkt.) objęły prowadzenie w klasyfikacji Pucharu Narodów, wyprzedzając o 63 punkty Niemki (1753 pkt.). Trzecią lokatę zajmują Słowenki (1137 pkt.).

Długi weekend ze skokami narciarskim w Zao zakończy niedzielny konkurs indywidualny. Początek zawodów o 8:00 czasu polskiego. Rywalizację poprzedzą kwalifikacje (6:45 naszego czasu).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz nieoficjalne indywidualne wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4392) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Złoty Orzeł profesor
  @Złoty Orzeł @Wojciechowski

  Po pierwszej serii była piąta, gdyby to były zawody ind

 • Wojciechowski profesor
  @Złoty Orzeł @Bartek002

  Norwegia piąta.

 • Złoty Orzeł profesor

  Lundby piąta?!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).