PK Pań w Planicy: Powtórka sobotniego podium, Karpiel dziewiąta

• 2018-01-21 14:36

Daniela Iraschko-Stolz ponownie najlepsza w Planicy. Reprezentantka Austrii wygrała drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego Pań na Srednijej Velikance (HS104). Podobnie jak w sobotę, druga była Rosjanka Aleksandra Barancewa, a trzecia, Słowenka, Jerneja Brecl. Polki w komplecie awansowały do serii finałowej. Najwyższe miejsce - dziewiąte - zajęła Kamila Karpiel.

Dla 34-letniej Austriaczki jest to już 49. wygrana w zawodach Pucharu Kontynentalnego, licząc łącznie występy na śniegu oraz igelicie. Rezultaty, które Iraschko-Stolz osiągała z kolejno 13. i 14. belki startowej to odpowiednio 94,5 oraz 96 metrów. Barancewa, która przegrała z nią o 22 punkty, lądowała na 89. i 90. metrze. Trzecia Brecl uzyskała 91 i 87 metrów. Jej strata do triumfatorki wyniosła 23 punkty.

Znacznie, w stosunku do sobotnich zawodów, poprawiła się Kamila Karpiel. Zdobywczyni Letniego Pucharu Kontynentalnego 2017 zajęła 9. miejsce. 16-latka skoczyła 82,5 oraz 83,5 metra. Po wczorajszej wpadce zrehabilitowała się Kinga Rajda. Podopieczna Sławomira Hankusa i Krystiana Długopolskiego zajęła 17. miejsce za sprawą prób mierzących (82 oraz 80,5 metra).

Punkty do klasyfikacji generalnej dopisały też Magdalena Pałasz (78,5 oraz 79 metrów) i Anna Twardosz (79 oraz 76,5 metra.) Nasze rodaczki zajęły 21. i 23. miejsce.

Liderką cyklu jest Barancewa. 16-latka ma na swoim koncie 310 punktów. Druga jest Lidija Jakowlewa z Rosji (275 punktów), a na trzecią lokatę awansowała Iraschko-Stolz (200 punktów).

Finałowe konkursy PK Pań 2017/2018 odbędą się 17 i 18 lutego w niemieckim Brotterode.