Apoloniusz Tajner: O formę jestem spokojny

 • 2018-01-22 16:13

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner, nie krył zadowolenia z kolejnego sukcesu drużyny. Zapewnił, że forma skoczków jest stabilna i nie skończy się przed XXIII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu.


- Mamy historyczny sukces. To pierwszy medal drużyny na lotach. Był Piotrek Fijas, indywidualnie, 39 lat temu. W sobotę przebił go Kamil, a teraz mamy pierwszy medal drużynowy i to jest ważne. Na skoczni mamuciej naprawdę trzeba mieć równy, dobrze skaczący zespół. Bo jeden słabszy punkt eliminuje z rywalizacji. Trzeba powiedzieć, że i Kamil i Piotr byli lekko "przytarci". Natomiast Dawid i Stefan bardzo dobrze skakali. Trzeba się cieszyć z tego co jest. Nastawialiśmy się na rywalizację z Niemcami, a tutaj Słoweńcy wyskoczyli im zza pleców i nawet postraszyli trochę Norwegów. Ale nawet po Tande było widać, że był wczorajszym zwycięstwem trochę osłabiony. Chyba to samo odczuwał dziś Kamil Stoch - spekulował prezes PZN.

- Był taki czas, że Stefan Hula właśnie tu położył drużynę. Minęło parę lat i nabrał takiej męskiej dojrzałości. Bardzo spokojnie oraz rzetelnie trenuje. Utrzymuje się w bardzo dobrej kondycji psychofizycznej, rozwinął się. Ma 32 lata, ale ja myślę, że on spokojnie może myśleć o tych kolejnych igrzyskach - w Pekinie. W skokach cierpliwość popłaca. Mamy zawodników mniej cierpliwych i widać, jak to przeszkadza - stwierdził, w nieco ezopowym stylu, Apoloniusz Tajner.- Czy ta forma się utrzyma? Myślę, że ona nawet jeszcze nie jest pełna. Teraz wracamy na skocznie duże. Myślę, że to nas przybliży do Norwegów. Oni tu dominowali, ale na skoczniach 120-metrowych trochę się to zmieni. O formę jestem spokojny. Jeśli chłopcy zaczęli łapać wysoki poziom pod koniec grudnia, jeszcze z możliwościami poprawy, to myślę, że utrzymają go do końca sezonu - nie krył optymizmu były trener kadry narodowej.

- Czy Stefan Leyhe nam pomógł? Trzeba pamiętać, że miał fatalne warunki. A to jest zawodnik troszeczkę słabszy i sobie z tym nie poradził. Na końcu podobne warunki mieli Freitag i Stoch. Oni sobie poradzili. To pokazuje ich klasę - ocenił Tajner.

- Dawid Kubacki pokazał, że pomimo pewnych stereotypów świetnie sobie radzi na lotach. On jest teraz w bardzo wysokiej formie. Jestem przekonany, że na skoczniach dużych będzie teraz jeszcze lepszy. A w Pjongczangu będzie konkurs na skoczni normalnej. Myślę, że ze swoim atomowym odbiciem może być tam najlepszy na świecie. Razem z Piotrkiem Żyłą. Ale Piotrek skakał dziś nieco słabiej. Skakał równo, ale raczej średnio. To nie był jego dobry dzień. Chyba był zmęczony - zakończył działacz.

Korespondencja z Oberstdorfu, Marcin Hetnał


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8325) komentarze: (83)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MarcinBB redaktor

  @Hazard
  No więc właśnie trochę się dziwię dużym ogólnopolskim redakcjom. One nie powinny się bać zadawać takich pytań, bo mają ugruntowaną pozycję.
  Bardzo wygodnie jest domagać się trudnych pytań z pozycji anonimowego komentatora. Ciekaw jestem, ilu z tych tu takich bardzo odważnych było by nadal odważnymi, gdyby przez kilkanaście lat budowali własny portal o skokach, który jest ich jedynym źródłem utrzymania. Czy też by byli tacy niepokorni, odważni, niezłomni i chętni do drażnienia i dociskania tych, kórzy zawiadują dyscypliną, z której by się utrzymywali... Najodważniejsi są zazwyczaj gimnazjaliści, którzy siedzą sobie w wypasionych willach przed laptopami kupionymi ich przez rodziców i nie są odpowiedzialni nawet za zarządzanie własnym kieszonkowym, bo mają zawsze to, co chcą.
  @skortom
  Jak załatwisz mi na bilet do Polski i z powrotem, nocleg w hotelu (może być BB, nie jestem wybredny), przyzwoitą wierszówkę a potem zapewnisz łamy, na których taki wywiad się uakże, to masz to jak w banku. Mogę nawet walić pięścią w stół podczas rozmowy.

 • MarcinBB redaktor
  odp. 1

  @aaabbb
  Szanowny czytelniku. Jeśli w ogóle rozumiesz, co oznacza słowo szacunek to
  - nie obrażaj mnie
  - nie zarzucaj mi publicznie kłamstwa
  pozdrawiam i życzę kultury

  @bardzostarysceptyk
  Dziękuję, zaoszczędziłeś mi sporo czasu.
  Dodam, że pomimo tego co napisałeś, ja bym spróbował. Nie brakuje mi ani odwagi, ani wiary, że tzw. niewygodne pytania mogą czasem coś zmienić. Cokolwiek. Choćby trochę. A to tez się liczy. Mi najzwyczajniej w świecie brakuje na to czasu. Gdybym nadal mieszkał w Polsce i pracował w mediach, to byłbym pierwszym który by taki temat zgłosił swojemu naczelnemu.

 • mateusz3951 weteran
  @Andreas_MistrzPolotu

  A co do Horngachera to przedłużenie z nim kontraktu do kolejnych igrzysk uważam za absolutny priorytet, powinno to zostać dopięte zaraz po IO. Austriaka zatrudniono w odpowiednim momencie i kontynuacja jego pracy, jest kluczowa nie tylko dla kadry A, ale również dla dalszego rozwoju polskich skoków narciarskich.

 • MarcinBB redaktor
  @koronex1989 @koronex1989

  Jeszcze raz cierpliwie tłumaczę - ja nie jestem "my". Ja jestem ja. Biorę odpowiedzialność tylko za siebie i nikogo innego. A ja jestem sobie przedsiebiorcą prowadzącym własną firmę na wyspie, na której nie tylko nie ma skoczni, ale nawet śniegu. Od listopada do marca piszę co tydzien wesołkowaty felieton a raz do roku pojadę sobie na zawody. I na tym się mój kontakt ze zarówno ze skokami jak i dziennikarstwem kończy.
  Masz jak byk w regulaminie: uwagi do redakcji proszę wysyłać mailem. Jeśli masz jakieś sugestie, uwagi, propozycje - napisz do naczelnego. On odpowiada za ten portal i w pewnym zakresie również za to, co się na nim ukazuje.
  pozdrawiam

 • mateusz3951 weteran
  @Andreas_MistrzPolotu @dervish

  Myślę, że w ubiegłym sezonie szczyt formy Kamila był celowo zaplanowany na TCS i ten plan wypalił w 100%. Nie zgodzę się że Stoch przegrał MŚ i KK przez nadwyrężenie kolana podczas kwalifikacji do konkursu MŚ. Problemy te odnawiały się zarówno w Bischofshofen co nie przeszkodziło Kamilowi w wygraniu ostatniego konkursu TCS i całej imprezy, jak również w Wiśle, gdzie wygrał oba konkursy.

 • Pavel profesor
  @pawel96

  Pewnie dlatego, że dyskutujemy tu o zawodnikach nr 130 i 170 wg. rankingu FiS i to między nimi jest wybór na IO, a co za tym idzie wynikowo mamy poziom totalnej egzotyki.

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @pawel96

  Aż poszukałem kwalifikacji (jeśli coś zrobiłem źle, proszę o poprawienie), ale z moich obliczeń wygląda na to, że kwota Polski (1+1), jest taka sama jak kwoty następujących państw:
  Albania, Argentyna, Australia, Bośnia, Tajlandia, Peru, Czarnogóra, Monako, Litwa, Liban (!), Irlandia, Iran i kilka innych, ciekawych państw, włącznie ze wspomnianym Meksykiem.

  Jednego alpejczyka mogą wysłać następujące kraje:
  Boliwia, Kajmany (!), Cypr (!), Erytrea (!) , Kenia (!), Madagaskar (!), Maroko (!), Filipiny (!), San Marino, RPA, Timor (!), czy Togo.

  Jak widać, zawsze można upaść niżej.

 • Mc15011 doświadczony
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Otylia Jędrzejczak użyła (może niechcąco) tej drugiej nazwy ale niestety ona jest prawidłowa - patrząc na patologię jaka ona się wytworzyła w innych dyscyplinach niż skoki narciarskie mężczyzn. Bo u kobiet jest taka sama patologia jak w innych dyscyplinach ale do tego doprowadzili dwaj panowie czyli Pan W. i Pan T. To po pierwsze, a po drugie tak jak wspomniałeś nie ma przebudowanych na pewno dwóch skoczni. Średniej Krokwi w Zakopcu oraz Orlinka (z K-85, na K-95 i HS ok. 105-106 metrów) w Karpaczu, a przypominam, że ta druga skocznia też jest nazwana imieniem legendarnego dziadka Stanisława Marusarza.

 • skijumpingexpert doświadczony

  To jest do cholery Polski Związek Narciarski , czy może Polski Związek Skoków Narciarskich? @MarcinBB ładnie napisane i odpowiedziane ale myślę że nasze zaplecze to temat na temat skoków narciarskich i fajnie by było usłyszeć odpowiedzi od Pana Tajnera na ten temat bo póki co skoki ratują zimę. Ja się akurat cieszę , że to skoki Ale jednak to są tylko skoki i brak działań nawet żeby te skoki nr. 2 sport narodowy w Polsce się rozwijał , gdzie są nowe skocznie ? Gdzie są przebudowane skocznie już nie mówię o mamucie .

 • Mc15011 doświadczony
  @pawel96 @pawel96

  Dokładnie - a ile miejsc mają Czechy i Słowacja, czyli kraje które mają podobne góry do naszych? Aż strach pomyśleć.

 • pawel96 profesor

  Sprawy Kłusaka czy innego Jasiczka nie komentuję, ale uderza mnie jedna rzecz: Mamy taką samą kwotę startową jak Meksyk. MEKSYK!

 • dervish profesor
  PZN - czy ktoś rozszyfruje ten skrót?

  Są pytania na które Pan Prezes ochoczo odpowiada. Niestety sa też pytania na które od odpowiedzi sie uchyla.
  W ogóle to ze są jakieś drażliwe sprawy, trudne tematy i pytania bez odpowiedzi jest najlepszym dowodem na patologię w demokratycznej (nie prywatnej) ale działającej pod egida polskiego państwa organizacji.
  I na dodatek ta odgórnie zarządzona omerta.
  Gdyby wszystko było jasne i klarowne, gdyby nie mieli sie czego wstydzić to nie zmiataliby afer pod dywan i nie byłoby zlej pory na udzielanie odpowiedzi.

 • KoniKoni bywalec

  Czy ATajner jest aby prezesem PZN, czy tylko reprezentacji A w skokach i to niecałej - skąd ten spokój o formę. A gdzie kadra B, juniorzy, biegacze i biegaczki, kombinatorzy n., skoczkinie i inni, czyli 90% tego czego jest prezesem. Teatr jednego aktora. Jak dlugo mozna slizgac sie na Stochu.

 • Ryszard_ stały bywalec
  @Ryszard_ @Aaabbbb

  A gadaj sobie jak chcesz. Panie użytkowniku.


  O właśnie Ziobro, coś długo nie ma jego kolejnego filmu. Wszyscy czekamy na ten film, pewnie Ziobro szykuje jakąś niespodziankę, pewnie nie miłą dla Tajnera. A i jeszcze teraz ten Alpejczyk dokłada do pieca. Oj Tajner nie będzie miał wesołej miny. Ciekawe kiedy Ziobro da ten kolejny film który sądzę że będzie już ostatecznym i dla tych dziadów bolesny.

 • salto_de_esqui weteran
  @Mc15011 @salto_de_esqui

  @wysłał :)

 • salto_de_esqui weteran
  @Mc15011 @Mc15011

  Ja bym ich wysłała do prokuratury, a potem do więzienia. Razem z Horngacherem (jak nasi nawalą podczas IO), Tajnerem, Hoferem i wszystkimi, których nazwiska kończą się na -er. I ich sąsiadów. A najlepiej wszystkich, którzy mieszkają przy tej samej ulicy. Bródkę też, bo to rzeczywiście SKANDAL.

  @fanstocha Czytaliśmy i powiem tylko, że to nie jedyny wałek, jaki PZN uskutecznia w swoim stylu. Tu akurat w mediach działa to, że siostra tego alpejczyka zabawiła się w Ziobrę na fejsiku. Swoją drogą, PZN tak de facto nie powinien ani jednego, ani drugiego posłać po tym wszystkim, bo rozumiem ideę igrzysk, ale co za różnica który z nich zajmie miejsce w drugiej setce zawodów.

 • Mc15011 doświadczony

  Tak apropo formy naszych zawodników na IO to podano chorążego reprezentacji Polski. Powiem jedno słowo - skandal. Miała to być Karolina Riemen-Żerebecka lub Magda Gwizdoń, dla której to będą czwarte i ostatnie igrzyska, a będzie nim... Zbigniew Bródka. Co z tego, że to jest mistrz olimpijski na 1500 metrów w łyżwach szybkich!? A mówię przede wszystkim Karolina, bo ona miała straszny wypadek w Sierra Nevada i taka nagroda by się jej absolutnie należała. Kompletnie nie rozumiem decyzji PKOLu ;/

 • anonim
  Czytaliście?

  http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2018-01-23/narciarz-nie-pojedzie-do-pjongczang-pzn-ponownie-oskarzony-panowie-nas-oszukali/?ref=kafle

 • piotr90 stały bywalec
  @anonim @Aaabbbb

  No to super jak tak piszesz, to się cieszę :). Bo na onecie niestety, ale takiej atmosfery nie ma żeby stwierdzić, że ktoś tam normalny piszę...

 • Man_of_the_Day bywalec
  ...

  Dla zainteresowanych tematem rozwoju dyscyplin zimowych w Polsce:
  http://gazeta.wodzislaw-slaski.pl/tomasz-sikora-wlaczy-sie-w-rozwoj-biathlonu-w-naszym-miescie/#more-14001

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).