PŚ Pań w Ljubnie: Lundby ponownie najlepsza!

 • 2018-01-27 15:36

Passa Maren Lundby trwa! Norweżka odniosła szóste z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Liderka cyklu triumfowała w Ljubnie (HS94) po skokach na odległość 88,5 m i 91 m.

W pierwszej serii konkursowej Maren Lundby nie dała żadnych szans swoim rywalkom. Norweżka oddała skok na odległość 88,5 m i wyprzedziła o 7,9 punktu, sklasyfikowane ex aequo na drugiej pozycji, Katharinę Althaus (84,5 m) i Sarę Takanashi (84 m). Czwarta była mistrzyni olimpijska z Soczi, Carina Vogt (83,5 m), która wyprzedzała Austriaczki - Danielę Iraschko-Stolz (83,5 m) i Chiarę Hoelzl (83 m), będącą ex aequo z Emą Klinec (82 m).

W czołowej dziesiątce na półmetku rywalizacji znajdowały się również Yuki Ito (81,5 m), Nika Kriznar (83 m) i Irina Awwakumowa (81 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 14. belki startowej.

W finale Maren Lundby ponownie nie dała szans rywalkom i lotem na 91 metr zapewniła sobie szóste z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Druga Katharina Althaus (88 m) straciła 14,5 punktu do Norweżki. Na najniższym stopniu podium stanęła Sara Takanashi (86 m), która pokonała Danielę Iraschko-Stolz (88 m), Carinę Vogt (85 m) i Emę Klinec (84 m).

Na kolejnych pozycjach konkurs zakończyły Nika Kriznar (85 m) i Chiara Hoelzl (84 m) oraz Irina Awwakumowa (85 m) i Juliane Seyfarth (86 m).

Serię finałową przeprowadzono z 15. i 14. platformy.

Dzięki wygranej, Maren Lundby (860 pkt.) umocniła się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Norweżka wyprzedza o 280 punktów Katharinę Althaus (680 pkt.). Trzecia jest Sara Takanashi (530 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Ljubnie. Początek kwalifikacji o 12:45, zaś same zawody rozpoczną się o 14:00.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3835) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Mc15011 doświadczony
  @pawel96 @pawel96

  Gdyby Paweł W. i Apoloniusz T. zainteresowali się skokami kobiet, stworzyli system szkolenia i przez to nasze panie by regularnie punktowały, na pewno nie byłoby narzekania o to, że sezon w skokach kobiet jest nudny. No a tak w ciągu 6-7 sezonów nasze zawodniczki zdobyły aż 4 punkty... normalnie gratuluję. Mówiłem o taczce którą austriaccy kibice szykują Kuttinowi na finał PŚ. My też powinniśmy przygotować panu T. taczkę, kiedy będą się odbywały wybory na nowego prezesa. I dodatkowa taczka należy się też Hankusowi.

 • pawel96 profesor

  Ten sezon w skokach pań jest chyba jeszcze nudniejszy, niż te z całkowitą dominacją Takanashi...

 • worldshow stały bywalec

  Lundby prowadzi? A to sensacja...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).