PK w Sapporo: Dublet Słoweńców, Kantyka 23.

 • 2018-01-28 12:06

Robert Kranjec wygrał konkurs wieńczący trzydniowe zmagania skoczków narciarskich w ramach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo. Do piątkowego triumfu na Miyanomori (HS100) weteran dołożył zwycięstwo na Okurayamie (HS137). Punkty zdobył jeden z dwójki Polaków.

Mistrz świata w lotach narciarskich z 2012 roku na półmetku zajmował dziewiątą lokatę, kiedy to uzyskał 127,5 metra. W finale Kranjec poszybował na 140. metr, co wywindowało go na szczyt niedzielnej tabeli. Miejsca na czele ustąpił mu rodak, Nejc Dezman, który nie utrzymał przodownictwa dzierżonego po pierwszej serii. Jego rezultaty to 135,5 oraz 133 metry. Różnica między Słoweńcami wyniosła zaledwie 0,1 pkt na korzyść 36-latka. Na trzeciej pozycji znalazł się Daniel Huber. Dla Austriaka było to trzecie podium wywalczone na wyspie Hokkaido. Taki wynik dały mu próby mierzące 130 i 135 metrów. 25-latek przegrał z Kranjcem różnicą 6,1 pkt.

Smakiem podium musieli się obejść Tom Hilde z Norwegii (125,5 oraz 138,5 metra) oraz dwaj Niemcy - David Siegel (130,5 oraz 138 metrów) i Andreas Wank (131 oraz 125,5 metra). Wspomniana trójka wywalczyła odpowiednio miejsca 4-6.

Do drugiej serii awansował jeden z dwóch Biało-Czerwonych. Mowa o Przemysławie Kantyce, któremu próby na 118. i 115. metr dały 23. pozycję. Warto dodać, że członek kadry B, rzutem na taśmę, wywalczył naszej reprezentacji 5. miejsce startowe na 6. period tzw. drugiej ligi.

Dodatkowe miejsca startowe dla swoich krajów na 6. okres Pucharu Świata zdobyli David Siegel (Niemcy), Tom Hilde (Norwegia) i Nejc Dezman (Słowenia).

Liderem Pucharu Kontynentalnego jest Dezman, który ma na swoim koncie 602 punkty. Drugi jest Marius Lindvik z Norwegii (556 punktów), a trzeci Siegel (550 punktów). Nieobecny w Japonii Tomasz Pilch spadł na pozycję nr 5. W dorobku Polaka znajdują się 492 punkty.

Następnym przystankiem w kalendarzu drugoligowej rywalizacji będzie Planica. Zawodnicy na Bloudkovej Velikance (HS139) powalczą w dniach 3-4 lutego.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego >>
Zobacz aktualny ranking CRL Pucharu Kontynentalnego >>
Zobacz końcową klasyfikację 5. periodu Pucharu Kontynentalnego >>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7022) komentarze: (28)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kkkk weteran
  ehh

  Mimo wszystko wiatr miał swój udział w tym weekendzie. Kantyka na plus za limit rzutem na taśmę... nie spodziewałem się tego. Leja raczej nie zbyt się tu pokazał. Na chłodno Kantyka dobrze, że tu przyjechał, bo jakieś szanse na ten limit miał i go cudem zdobył, ale Leja? Mógł spokojnie skoczyć w Zakopcu, a tak to się tylko rozreguluje.

 • Janosik_13 początkujący
  @tlen @dejw

  Ale mi to szansa na powrót do kadr wysłać skoczka na stracenie do Japonii..... powoływanie Lei na zawody to nie efekt poruszenia mediami przez Janka Ziobro, tylko efekt wygrywania w zawodach z kadrowiczami :D

 • DDjon bywalec

  To piątka na CoC w Planicy znana Wolny , Zniszczoł , Kantyka , Murańka i Leja . Do Stanów skład narazie ciężko wytypować na chwilę obecną ale 100% pewniakiem jest Tomek Pilch ;)

 • sheef profesor
  Okiem Kibica - Polacy w Sapporo 3

  Ogólnie bardzo szanuje skoczków za to co robią - żeby wyjść na skocznię i z niej skoczyć trzeba mieć niesamowitą odwagę. Z drugiej jednak strony jeśli jeździ się na takie zawody jak CoC to można oczekiwać lepszych wyników - ten weekend, jak i cały sezon II-ligi (poza Tomkiem Pilchem) jest dla naszych bardzo nieudany. Mały plusik dla Przemka za zdobycie punktów i wywalczenia dodatkowego miejsca na kolejny period PK (choć to niestety jest marnym pocieszeniem).

 • dejw profesor
  @tlen @tlen

  Nie no bądźmy poważni, jaki to jest problem? :D Problem to mają Austriacy, skoro nie mogą zmieścić w składzie takich zawodników jak Steiner, Tollinger, S.Huber; lub Norwegowie.
  Piąte miejsce na pewno się przyda, ale na razie to kandydatów skaczących na poziomie do ich obsadzenia jest trzech, z czego jeden będzie przez jakiś czas niedostępny bo rywalizuje na MŚJ. Może ta liczba się zwiększy po tej imprezie, i kiedy Kantyka przypomni sobie Neustad lub chociażby Erzurum.
  A Lei można już w tym sezonie podziękować, dano mu szansę, dając PZNowi kontrargument do ewentualnej kontynuacji dramy z Ziobro, a teraz pomachał na do widzenia.

 • tlen weteran

  Miejsce , piate, w tym periodzie bardzo potrzebne. Dla kogo? Dla .. Jakuba Wolnego:) Do Planicy jeszcze mamy problem z obsadzeniem piatki ( zniszczoł, Kantyka,Murańka i? ) ale potem juz nadmiar "bogactwa. W/w trójka, Pilch, Wolny, Wasek, leja..

 • bardzostarysceptyk profesor
  @greg57 @greg57

  Dzięki za zastępstwo, dzisiaj akurat nie miałem czasu.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Super

  Jakoś sie udało wywalczyć te 5 miejsce .

 • dejw profesor
  @pawel96 @pawel96

  Japończycy zawsze coś dziwnego odwalą ;) Trudno to logicznie wyjaśnić, tym bardziej że przecież wszyscy byli na miejscu i taką podmianę można było zrobić od razu, a gołym okiem było widać że K. Ito jest bez formy, zaś Komaba w przekroju całego weekendu to był gorszy tylko od Sato i Nakamury. Lekką ręką zrezygnowali z podanej jak na tacy szansy na zrobienie prawa startu w PŚ dla kolejnego swojego zawodnika.
  No ale może chociaż wybił się na tyle, że dadzą mu szansę na jakąś eskapadę podczas LPK, tak jak w zeszłym roku we wrześniu jeździła ekipa: Mabuchi, Naito, Takehana i Yamada ;) Naito z tej podróży wrócił z prawem startu w PŚ, które wykorzysta już w Wilingen, dzięki bardzo dobrej postawie w zawodach lokalnych, chociaż wydaje się że z tej formy już niewiele zostało ;)

 • greg57 doświadczony
  PN Sapporo 3 (wg. Sceptyka)

  1.SLO (1,2,14,20,28).................-212 pkt (5 z)
  2.GER (5,6,10,13,17).................-145 pkt (5 z)
  3.AUT (3,11,15,24,26)...............-112 pkt (5 z)
  4.NOR (4,7,25,27).....................---96 pkt (4 z)
  5.JAP (9,12,16,29,30)................---69 pkt (5 z)
  6.ROS (8,18,21).........................---55 pkt (3 z)
  7.KOR (19).................................---12 pkt (1 z)
  8.SUI (22)...................................----9 pkt (1 z)
  9.POL (23)..................................----8 pkt (1 z)

 • pawel96 profesor

  Limit powiększony, wyprawa japońska zakończona pełnym sukcesem. Trzy konkursy, łącznie Kantyka - 8 pkt, Leja 2 pkt...

  @dejw
  Też zauważyłem tego Komabę, ale Japończycy już słyną z takich zachowań. Składy na własne zawody ogłaszane miesiąc przed terminem, a sam Komaba jak na ich warunki to przecież dopiero prawie junior ;)

 • pawelf1 profesor
  "5' miejsce wycyrklowane w punkt ..:)

  Wbrew marudom 5 miejsce się przyda. W Planicy będzie trzeba zabrać jakiegoś słabego ale później wrócą juniorzy z Pilchem na czele . A będzie jeszcze bezrobotny Wolny . Nie będzie przecież cały luty leżał do góry brzuchem. W sumie to i 6 miejsc w następnym periodzie by nie zaszkodziło .

 • Oreo profesor

  Co z Amerykanami i Kanadyjczykami...

 • Great_ początkujący
  @wikidajlo @wikidajlo

  Jeśli znajdziesz sposób bym mógł znów być dzieckiem, mieć pieniądze na sprzęt i treningi to z wielką przyjemnością bym to zrobił.

 • damrs22 doświadczony

  Nie zdziwiłbym się jakby teraz odstawili Leję od startów do końca sezonu i zaczęli mówić, że miał swoją szansę ale jej nie wykorzystał.

 • dejw profesor

  To zwiększanie limitów rzutem na taśmę zaczyna wyrastać na polską specjalizację ;) Kantyka tym razem wyliczył to idealnie zrównując się z punktami z Kraftem - głównym strażnikiem bramy CRL w tym sezonie. Nieoceniona była tu też pomoc coraz śmielej poczynającego sobie Pedersena, który zepsuł ostatni skok.
  Dezman i Hilde odparli atak nacierającego i najwyraźniej mającego jeszcze ochotę na powrót do PŚ przed marcem Hubera.
  W końcu udany weekend Krancja, może jednak Robi w końcu wytrenował coś co pozwoli mu zahaczyć w tym sezonie o coś więcej niż krajówka w Planicy.
  A Japończycy pokazali że są królami elastyczności. Podczas równolegle toczonych lokalnych zawodów bardzo solidnie wypadł Shinya Komaba, zajmując miejsca 7, 15 i 13. Gospodarze zdecydowali się jednak wystawić na krajówkę K.Ito, który spadał na bulę przez cały weekend.

 • dejw profesor

  To zwiększanie limitów rzutem na taśmę przez zaczyna wyrastać na polską specjalizację ;) Kantyka tym razem wyliczył to idealnie zrównując się z punktami z Kraftem - głównym strażnikiem bramy CRL w tym sezonie. Nieoceniona była tu też pomoc coraz śmielej poczynającego sobie Pedersena, który zepsuł ostatni skok.
  Dezman i Hilde odparli atak nacierającego i najwyraźniej mającego jeszcze ochotę na powrót do PŚ przed marcem Hubera.
  W końcu udany weekend Krancja, może jednak Robi w końcu wytrenował coś co pozwoli mu zahaczyć w tym sezonie o coś więcej niż krajówka w Planicy.
  A Japończycy pokazali że są królami elastyczności. Podczas równolegle toczonych lokalnych zawodów bardzo solidnie wypadł Shinya Komaba, zajmując miejsca 7, 15 i 13. Gospodarze zdecydowali się jednak wystawić na krajówkę K.Ito, który spadał na bulę przez cały weekend.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Ciekawe kto jako 5 pojedzie na CoC?

  Biela, Stękała czy Biegun?

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Pewnie, dajcie mi narty

  A wygram z miejsca CoC. Co w tym trudnego, skoczyć 150 m... W przedszkolu to robiłem.

 • Janosik_13 początkujący
  Polacy

  Czytając komentarze niektórych z was to mi aż żal się robi. Dajcie mi narty, wyślijcie mnie tam to poskacze lepiej od Kantyki i Lei. Csy wyscie ludzie powariowali????!!!!
  Fakt, nasi nie poszaleli. Kantyka cudem wywalczył 5 miejsce na najblizszy COC. Leja tylko raz zapunktowal, liczylem na nieco więcej. Z resztą myślę, że sami zawodnicy chcieli więcej. Skocznie w Japonii są chyba najbardziej specyficznymi skoczniami na świecie. Co z tego, że na całej długości wieje pod narty, skoro położenie tych skoczni powoduje, ze na progu co jakiś czas pojawia się nagły ciąg z tyłu. Jak w niego trafisz, to nie ma zmiłuj.

  Jestem przekonany, że obaj polecą do Planicy pkus Zniszczol, Klimek i moze ktoś jeszcze. Powalczą i zapunktują, z czego im kibicuję.

  HEJ!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).