Stefan Hula: Lądowanie w ostatnim skoku mogło być lepsze

 • 2018-01-28 23:42

Dla Stefana Huli dzisiejszy występ jest najlepszym rezultatem w jego dotychczasowej historii startów w Pucharze Świata. Może jednak odczuwać spory niedosyt, ponieważ do zajęcia miejsca na najniższym stopniu podium zabrakło mu zaledwie 0,3 punktu. Czy zawodnik pochodzący ze Szczyrku jest zadowolony z przebiegu rywalizacji wieńczącej weekend ze skokami narciarskimi w Zakopanem?

Stefan HulaStefan Hula

- Moim zdaniem pierwszy skok był super. W drugiej serii odbiłem się z progu nieco zbyt wcześnie. Jestem nieco zawiedziony, ale nie można mieć wszystkiego.

- Gdyby ktoś powiedział, że wczoraj odniesiemy zwycięstwo, a indywidualnie zakończę zawody na czwartej pozycji, brałbym to w ciemno. Wiadomo, jest niedosyt, bo podium, a nawet zwycięstwo było blisko. Dzisiejsze warunki nie były do końca sprawiedliwe. Można było skończyć bardzo źle, więc jeżeli chodzi o mnie, mogę przyznać, że jestem zadowolony z tego, co wykonałem.

- Wiatr kręcił, widać to po bonifikatach punktowych. Ostatnim zawodnikom skaczącym w finałowej serii odejmowano zaledwie po 2 punkty. Nie było łatwo. Wczorajsze warunki były zdecydowanie bardziej równe i stabilne. Każdy skakał przy wietrze o podobnej sile, natomiast dzisiaj do końca tak to nie wyglądało.

- Na pewno lądowanie w ostatnim skoku mogło być lepsze. Starałem się jednak ciągnąć tę próbę do końca. Teraz można gdybać, już tego nie cofniemy. Nie będę mógł pójść i skoczyć ponownie. Muszę to zaakceptować. Będę myślał o tym, że było blisko, lecz takie jest życie.

- To, że ruszałem ostatni, było bardzo przyjemnym doznaniem. Na belce nie denerwowałem się. Najgorzej było zaraz po lądowaniu. Po tym, gdy dowiedziałem się, że zająłem 4. miejsce, byłem zawiedziony. Z drugiej strony, to mój najlepszy rezultat w karierze.

- Już podczas Mistrzostw Świata w lotach powiedziałem, że warto czekać, być cierpliwym i ciężko trenować. Nie wiadomo, kiedy mogą nadejść pierwsze sukcesy. Trzeba walczyć do końca.

- Każdy z Biało-Czerwonych jest bardzo dobrym zawodnikiem. Fajnie, że nasza ekipa jest tak zgrana. dy ktoś z nas skoczy gorzej, to nie ma problemu - inny może skoczyć dalej. Nie mamy z tym problemu. Nie chcemy rywalizować między sobą o miejsce w czwórce. Wszyscy jesteśmy jedną drużyną i odnosimy sukcesy wspólnie. Skacząc dobrze napędzamy się wzajemnie. To jest ważne.

- Moje skoki nie są idealne. Można w nich poprawić wiele elementów. Są jednak bardzo dobre i solidne. Zdaje mi się, że we wszystkich seriach uplasowałem się w czołowej "10". To pozwala myśleć optymistycznie.

- Trener Horngacher bardzo dobrze ustala nam plan treningowy. Jest świetnym specjalistą pod względem przygotowania i motywacji. Wie, jak pobudzić człowieka do działania. Wiedziałem, że mam mocne nogi, ale on mi o tym przypomniał (śmiech).

- Od czasów juniorskich wiele zmieniło się w mojej głowie. Jeszcze wtedy, gdy trenowałem pod skrzydłami trenera Macieja Maciusiaka, przeżywałem wiele dobrych momentów. To także jego wielka zasługa. Nie zwątpił we mnie, a Stefan Horngacher pomógł skorygować pewne błędy. To teraz owocuje.

Korespondencja z Zakopanego, Dominik Formela i Piotr Bąk


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8186) komentarze: (31)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pawel96 profesor
  @Sigur17 @ret_ret

  Wszyscy wystąpią, podano już oficjalny skład.

 • RET_RET doświadczony
  @Sigur17 @Sigur17

  W Willingen występ Wolnego jest oczywistością. Ja się raczej zastanawiam, czy wystąpi Żyła, bo on z naszej reprezentacji olimpijskiej ma największe zaległości treningowe.

 • RET_RET doświadczony
  @butczan1 @butczan1

  Ja tam nie widziałem żadnego przerażenia.

 • RET_RET doświadczony
  @butczan1 @jmc

  Ja tam nie widziałem żadnego przerażenia.

 • RET_RET doświadczony
  @JohnDoe @ret_ret

  Poprawię Cię jednak - Hula już był indywidualnie piąty - podczas T4S w Oberstdorfie w tym sezonie.

 • RET_RET doświadczony
  @JohnDoe @JohnDoe

  Cześć Johnie. Pierwszy komentarz i od razu bardzo dobry:)

 • Sigur17 doświadczony

  Ciekawe czy w Wellingen wystąpi Wolny

 • Sigur17 doświadczony
  @bardzostarysceptyk @Sigur17

  Jeszcze raz przepraszam

 • Sigur17 doświadczony
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Wybaczcie, to wszystko to nie ja pisałem. :/
  Brat mi się włamał do kompa i zrobił to... Już jest wszystko dobrze i nie włamie się tu.

  Ja z Huli jestem zadowolony i myślę, że w tym sezonie jeszcze stanie na podium, bo forma rośnie. Tylko potrzebne są sprawiedliwe warunki.

 • jmc doświadczony
  @butczan1 @Ville

  Trzeba jeszcze dodać, że skoki odbywały się z 13 belki w drugiej serii. Natomiast przy wietrze w plecy jest to zazwyczaj wyższa belka 17 - 20. Drugi skok Stefana Huli nie był idealny, ale też wielkiego błędu nie popełnił, dlatego spadł tylko na 4 miejsce ze stratą 0.3 do trzeciego. Gdyby ten skok zepsuł wypadłby poza pierwszą dziesiątkę.
  Podsumowując. Stefan Hula z zawodów na zawody skacze coraz lepiej i przyjdzie taki dzień, że wskoczy na podium. Jest duża szansa, że zdarzy mu się to na olimpiadzie jak Piotrkowi w zeszłym roku na Mistrzostwach.

 • butczan1 doświadczony
  @Ville

  -8,8 w 2 skokach.W drugiej serii nie licząc Fettnera miał najgorsze warunki.

 • Ville bywalec
  @butczan1 @butczan1

  Przy -8.8 i tak chyba da się odlecieć, czyż nie? To nie +20

 • butczan1 doświadczony

  To przerażenie w oczach Huli jak siadał na belce nie wróżyło nic dobrego. Choć i wiatr też zrobił swoje. Jak porównać -8,8 Huli w 2 skokach do -30 Peiera?

  @PGr
  To było w Ruce. Sezon 2013/14. Choć chyba na podium by wtedy nie stał. Prowadził z dość małą przewagą, a miało skakać po nim ok. 30 zawodników.

 • PGr weteran
  @Karol78 @Karol78

  Ta szansa była już kiedyś, tylko wtedy przerwali zawody i odwołali. Teraz już nie pamiętam który to był rok i gdzie, bo Hula kilka razy dobrze trafiał w loteryjnych konkursach. Tylko wtedy było by to przypadkowe pudło, a tym razem był jednym z faworytów.
  A może następna szansa za tydzień, a może za dwa ? Dobra, bo daleki jestem od wróżenia, co ma być to będzie.

  Tak jak Hula był zawsze wsparciem dla Stocha, to teraz Kamil musi popracować nad emocjami kolegi z pokoju. Mam wrażenie że ostatnio Stefan zbyt rozkojarzony i zmieszany tym wszystkim, tak jak by nie dowierzał temu co się dzieje od dwóch tygodni...
  Gratulację tak się należą!

 • FanSN bywalec
  Stefan

  Jest symbooem malych kroczkow. Najpierw bylo 7 miejsce z Zakopanem, potem 6 w Kuopio, 5 w Ober, dzisiaj 4. No z logos cznego punktu widzenia wynika, ze teraz musi byc 3. Pytanie tylko kiedy. :)

 • MarQ bywalec

  Nawet lepsze lądowanie by nie pomogło, bo sędziowie są zaprogramowani tak, że tylko za dalekie skoki dają notę 18,5 i więcej, więc z belki w lesie się bardziej opłaca skakać :)

 • JohnDoe początkujący
  Szkoda, ale...

  ...to zdecydowanie najlepszy sezon Stefana jak dotąd. Tak jak wszyscy czułem wczoraj niedosyt bo po tej pierwszej serii byłem pewien, że on to wygra. Jest ostatecznie najlepsze miejsce w jego karierze - czwarte (wcześniej było to 6). Jak dotąd najlepsze - wierzę, że mistrz Polski stanie na podium w konkursie indywidualnym.

  Do malkontentów: to między innymi Stefanowi zawdzięczamy historyczne zwycięstwo drużynowe w Zakopanem (skakał rewelacyjnie!) i miejsce na podium w Obersdorfie. Więc trochę szacunku. I cierpliwości.

  P.S.
  To mój pierwszy komentarz, więc - cześć wszystkim :)

 • mareko bywalec

  Życzę Stefanowi tego pierwszego upragnionego podium za 2 tygodnie :-)

 • bardzostarysceptyk profesor
  Ile jeszcze czasu ....

  będziemy znosić tutaj chamskie komentarze Sigur17.
  "Najlepiej będzie, jak w Willingen zaliczy upadek, który wykluczy go z olimpiady, a jeszcze fajniej jakby wykluczyłby go z jego bezsensownej kariery."

  To chyba wystarczy by nasz kolego dostał bana. Na co redakcja jeszcze czeka. Czy słyszeliście o teorii zbitej
  szyby ?

 • Karol78 bywalec

  Szkoda... Stefan to nie jest tego typu zawodnik. Owszem, w kolejnych konkursach może plasować się w okolicachTOP10, ale szansę na indywidualne podium miał najprawdopodobniej raz.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).