Wypowiedzi Kota i Kubackiego po konkursie indywidualnym w Zakopanem

 • 2018-01-29 20:00

Zarówno Dawid Kubacki, jak i Maciej Kot mają spore powody do zadowolenia po weekendzie Pucharu Świata w Zakopanem. Obydwaj byli członkami zespołu, który triumfował w sobotę podczas zmagań drużynowych. Dzień później, w konkursie indywidualnym spisali się bardzo dobrze, zajmując kolejno 7. i 14. lokatę. Jakie wrażenia towarzyszyły im po zakończeniu rywalizacji na Wielkiej Krokwi?

Maciej KotMaciej Kot
Dawid KubackiDawid Kubacki

Maciej Kot (14. miejsce, 122,5 i 136,5 metra):

- Bardzo szkoda mi Kamila Stocha. Jego sytuacja pokazała, jak bardzo szalone były te zawody. Z drugiej strony, Anze Semenic podczas zmagań drużynowych nie pokazywał niczego szczególnego. Skoki narciarskie są nieprzewidywalne. Trzeba mieć szczęście i dobrą dyspozycję dnia. To nie był dzień Kamila, ale za to Stefan Hula miał bardzo dobry konkurs. Niestety, nie stanął na podium, ale za czwarte miejsce - czapki z głów. Należało mu się miejsce w czołowej "trójce".

- Oddawałem dziś dobre skoki. Cieszy mnie szczególnie próba z finałowej serii. W pierwszej nie trafiłem na korzystne warunki, natomiast w drugiej do solidnego skoku dołączył dobry wiatr. Czerpałem radość z tego, że mogłem skoczyć daleko i objąć prowadzenie. Dobrze takim skokiem zakończyć rywalizację. To napawa optymizmem.

- Od początku miałem nadzieję, że ten konkurs się odbędzie. Dochodziły do nas głosy, że być może zostanie odwołana seria próbna. Szczerze mówiąc, przez to prawie spóźniliśmy się na skocznię, ponieważ długo zwlekaliśmy z wyjazdem. To była jednak dobra decyzja, aby czekać do końca. Na szczęście wiatr nie był na tyle mocny, aby odwołać którąkolwiek z serii. Fajnie, że konkurs się odbył.

- Rezerwy jeszcze są. Jeśli chodzi o samopoczucie i strefę mentalną, nie ma żadnych problemów. Popełniam drobne błędy techniczne, które są do poprawy, lecz skoki wyglądają naprawdę nieźle.

- Dziękujemy kibicom za wspaniałą atmosferę i wsparcie. Jesteście z nami na dobre i na złe. Prosimy o więcej.

- Kiedy do końca drugiej rundy zostało trzech ostatnich skoczków, powiedziałem Adamowi Małyszowi: "Zobaczysz, Stefan dziś zwycięży". Wierzyłem w to. Wiedziałem, że było go na to stać, bo skakał rewelacyjnie. Jeżeli oddałby dobry skok w świetnych warunkach, to odniósłby triumf. Ciężko jest jednak skakać na końcu finałowej serii. Stefan i tak spisał się bardzo dobrze. Ten dzień należy do niego.

Dawid Kubacki (7. miejsce, 127,5 i 139,5 metra):

- Kibice jak zwykle dopisali. Mieliśmy nieco problemów z warunkami - nie było z nimi zbyt różowo. Pomimo to konkurs udało się przeprowadzić. Kibice tego pragnęli. Przyszli tutaj po to, by obejrzeć zmagania. Mam nadzieję, że przysporzyliśmy im odpowiedniej dawki emocji. Liczę na to, że będą miło wspominać te zawody.

- Wiatr na pewno spowodował zamieszanie w wynikach, nie da się tego ukryć. Trafialiśmy dzisiaj na ciężkie warunki. Wiadomo, że gdy wiatr jest zmienny, nie można powiedzieć o sprawiedliwej rywalizacji. Różnice w warunkach - czy to mniejsze, czy większe, zawsze będą istnieć w skokach. Mogę się cieszyć z tego, że skakałem w tej loterii przy korzystnych podmuchach. Kamil Stoch trafił niezbyt dobrze i musiał oglądać drugą serię z trybun.

- Mój finałowy skok był taki, jakiego oczekiwałem po sobie tutaj, w Zakopanem. Wcześniejsze próby spóźniałem. Nie mogłem odnaleźć czucia na tej skoczni. Widocznie moja dyspozycja podczas tego weekendu nie była do końca optymalna. Na to zwalam winę, ale nie przejmuję się tym bardzo. Teraz nieco odpocznę, za tydzień będę czuł się dobrze i spiszę się lepiej.

- Nie udzielałem Stefanowi Huli rad przed ostatnim skokiem. Myślę, że to nie miejsce i czas na tego typu porady. On wie, jak oddać próbę. Zawsze życzymy sobie powodzenia, to tyle. Każdy musi radzić sobie sam. Stefan jest doświadczonym zawodnikiem, wie, co robić. Walczył do samego końca. Może się nie udało, bo zakończył konkurs na czwartej pozycji, ale wydaje mi się, że dla niego to sukces, a nie porażka.

- Nieudany skok Kamila był na pewno niemiłą niespodzianką. Przed zawodami nie spodziewałem się tego. Przy takich warunkach należy mieć świadomość, że może się tak zdarzyć. Nie mamy na to wpływu. Ciężko mi ocenić tę próbę, ponieważ jeszcze jej nie widziałem. Trafił jednak na niezbyt korzystny wiatr.

Korespondencja z Zakopanego, Dominik Formela i Piotr Bąk


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3208) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • zimowy_komentator profesor
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Chociaż nie. Po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że rzeczywiście mu nie udzielił żadnej rady. W innym wypadku Stefan nie zdobyłby 4 miejsca lecz zjechał do drugiej dziesiątki tak jak ekspert Kubacki potrafi.

 • zimowy_komentator profesor
  Dawid Kubacki nie udzielał rad ?

  A Stefan skoczył tak jakby mu udzielał... :)

 • koronex1989 doświadczony

  Hmm trudno jakoś ocenić dyspozycję Kota bo umówmy się Zakopane to Zakopane, tam naszym zawsze dobrze szło, a biorąc pod uwagę, że paru dobrych skoczków (m.in Stocha mimo błędu na progu) wiatr wykosił to te 14 miejsce w loteryjnym konkursie trudno jakoś miarodajnie ocenić.

  Maciej musi przekonać wynikami w Willingen. Jeśli tam w miarę równych warunkach będzie w obu konkursach w TOP 10, to będzie można mówić o progresie i jakimiś tam szansami na bardzo dobry wynik indywidualny( w szczególności na małej skoczni) oraz że będzie mocnym punktem drużyny.

  A Żyła kompletnie posypany i to w zasadzie podobna sytuacja z sezonu 2013/2014 gdzie był jednym z winowajców w drużynie w Soczi. Także pewnie Piotrek do odstrzału.

 • skijumpingexpert doświadczony
  Brawo !

  Te wypowiedzi były już dostępne wczoraj na yt.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).