MŚJ Pań w Kanderstegu: Słowenki ze złotem, Polki dziewiąte

 • 2018-02-03 17:36

Reprezentacja Słowenii wygrała konkurs drużynowy pań na Mistrzostwach Świata Juniorów w Kanderstegu (HS106). Srebro wywalczyły Rosjanki, a brąz - Francuzki. Polki zakończyły udział w zawodach na pierwszej serii, zajmując dziewiątą lokatę.

Reprezentacja Słowenii była już zdecydowanym liderem po pierwszej serii. Ostatecznie drużyna w składzie: Jerneja Brecl (96 m i 98,5 m), Nika Kriznar (91 m i 103 m), Katra Komar (78 m i 72,5 m) oraz Ema Klinec (97 m i 95,5 m) triumfowały z przewagą 110,4 pkt. nad drugimi Rosjankami.

Brązowy medal wywalczyły Francuzki, które o 8,3 punktu wyprzedziły broniące tytułu Niemki. Piąte miejsce zajęła Norwegia, przed Japonią, Austrią i Kanadą.

Awansu do finałowej serii nie zdołały wywalczyć, debiutujące w konkursie drużynowym MŚJ, Polki. Biało-Czerwone po skokach Kingi Rajdy (81,5 m), Joanny Kil (69,5 m), Kamili Karpiel (65 m) i Anny Twardosz (76 m) zajęły dziewiąte miejsce, pokonując ekipy Włoch i Stanów Zjednoczonych.

Dominację Słowenek potwierdzają indywidualne wyniki konkursu, w których zajęłyby trzy czołowe lokaty. Najlepsza była Ema Klinec przed Jerneją Brecl i Niką Kriznar.

Na godzinę 18:00 wyznaczono początek serii próbnej przed zaplanowanym na 19:00 konkursem drużynowym mężczyzn.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz nieoficjalne indywidualne wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4580) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oreo profesor

  Co ze skokami w USA się dzieje... tak bardzo odstają na wszystkich poziomach. w CoC skaczą jak Kazachowie w PŚ, juniorzy i juniorki totalne dno, trójka na PŚ też tylko tak sobie, punkty od święta, pewnie Rhoads i Glasder skończą kariery po sezonie olimpijskim... Bickner chyba pociągnie bo on jako tako się prezentuje.

 • blundi początkujący
  Krok do przodu.

  Mimo nie najlepszych wyników cieszę się z debiutu polskiej drużyny. Za rok musi być polski mix na Mistrzostwach Świata. Niezależnie od szans. Nic tak nie podnosi popularności jak transmisja w TV, a żeńskie skoki potrzebują zauważenia, wsparcia, zainteresowania (przez kibiców, decydentów ale także przez kolejne kandydatki do kadry).

 • borek99 weteran
  @kryska @kryska

  Nie wiem kto tak pisał, ale klasyfikacja miejsc 9-11 pokryła się z wynikiem 1 serii treningowej z wtorku, więc fakt, że Polki wyprzedzą przynajmniej Amerykanki był praktycznie pewny - wątpliwości mogły być co do Włoszek, bo tam Malsiner później skakała lepiej niż we wspomnianym treningu, ale jak widać do nadrobienia różnicy wyrobionej przez pozostałe 3 zawodniczki to nie wystarczyło.

 • dzika_swinia weteran
  @yyy @yyy

  Gratuluję internetowy profesorze, mam nadzieję, że się dowartościowałeś.

  Ostatnie miejsce było bardzo realne. Cieszmy się więc i czekajmy kiedy Rajda i Twardosz, które jako jedyne coś skoczyły zostaną zepsute. Bo to w kobiecych skokach ostatnio norma, że któraś łapie formę, a następnie zjazd w dół.

 • Zwolennik_Kobiet bywalec
  Miejsce najwyższe z możliwych

  Oczywiście nota nie napawa optymizmem. Polki wyprzedziły Włoszki które zawaliły i USA, gdzie widać że skoki padają i po dawnej potędze nie ma śladu (tak jak w PŚ).
  Moim zdaniem niepotrzebnie ustawiono Kil, która najbardziej rokowała, na drugą serię, w której to z uwagi na Kriznar musiała jechać z bardzo niskiej 14 belki

 • Xander1 profesor
  @yyy @yyy

  Tak doprawdy wielki sukces osiągnęły Polki. Cieszmy się że nie są ostatnie.

  A wielkim ekspertem to jesteś ty, który wierzysz że Murańka i Zniszczoł już w przyszłym roku pociągną nasze skoki.

 • anonim

  Protokół nie działa.

 • ann81 profesor

  Hmm, to raczej max obecnych możliwości Polek. Także nie ma co narzekać.

 • yyy profesor
  @Xander1

  To pan wielki i przemądrzały ekspert Xander1 stwierdził że polki będą ostatnie. Choc to marne miejsce to kolejny wielki ekspert obalony. Najważniejsze jednak ze jesteśmy już w stanie wystawiać kobieca drużynę. Mały kroczek naprzód.

 • kryska doświadczony

  No patrz pan, a w komentarzach czytałem, że miało na 100% być ostatnie miejsce...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).