Dawid Kubacki: Wykonałem swoją robotę

 • 2018-02-03 20:12

Dawid Kubacki, po wygranej serii próbnej, sobotni konkurs w Willingen zakończył na trzeciej pozycji, o 0,3 pkt. przed Kamilem Stochem. Dla 27-latka jest to wyrównanie najlepszego rezultatu w karierze, który wyśrubował 30 grudnia minionego roku w Oberstdorfie.

- Jestem zadowolony z osiągniętego wyniku, bo to jednak drugie podium w tym sezonie. Dla mnie jest to bardzo przyjemna sprawa, na którą złożyły się całkiem porządne skoki. Jest satysfakcja z tego, że na dużej skoczni udało mi się trochę polatać. Jest to coś, co cieszy każdego zawodnika, bo po to wykonujemy ten zawód - twierdzi Kubacki.

Słabszy występ Kamila Stocha w finale był zaskoczeniem? - Myślałem, że Kamil to wygra. Nie kalkulowałem tego, ale życzyłem mu zwycięstwa. Kiedy spadł na czwarte miejsce, z jednej strony się ucieszyłem, ale z drugiej było mi trochę szkoda Kamila. Taki jest jednak sport i nie zawsze zawody przebiegają po myśli każdego ich uczestnika. Mnie cieszy to, że wykonałem swoją robotę, który dał mi taki sukces. Gratulację należą się też Kamilowi, bo walczył do samego końca. Podobnie Stefan, który znalazł się niedaleko za podium. To ważne, że cały zespół pokazał się z dobrej strony.

Udane próby treningowe udało się w stu procentach przenieść na rundy oceniane? - Skoki konkursowe nie były petardami. Najfajniejszy był ten w serii próbnej (149,5 metra - przyp. red.), ale był on też oddawany w lepszych warunkach, co należy podkreślić. Był to naprawdę czysty skok. Te w zawodach były nieco gorsze, ale ciągle w wysokich procentach pod kątem skuteczności. To pozwoliło mi na walkę o podium.

Korespondencja z Willingen, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6346) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ad1K profesor

  Po tych wywiadach, zachowaniach na skoczni myślę, że możemy odebrać już Kubackiemu miano króla treningów. Ma on olbrzymi potencjał i zaczyna to wykorzystywać, myślę, że teraz może być tylko lepiej. Brawo i ogromne gratulacje!

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  To musiało kiedyś nastąpić

  Liczę, że w następnych sezonach Kubacki będzie czołową postacią. A po tym, co zrobił na treningu (149m z 9 belki ze średnią pomocą wiatru) to sądzę, że jest to możliwe. Jakby nie patrzeć, Freitag też był podobno słaby psychicznie.

 • bodzio7n bywalec

  Brawo Dawid

 • skijumpingexpert doświadczony
  Wielkie gratulacje!

  Pod tamtym artykułem musiałem walczyć z trollami którzy twierdzą, że to była wpadka Kamila a nie sportowa rywalizacja. Smutne ale postęp jest wielki i skoki kapitalne szkoda tylko, że nie było takich fajnych warunków w 2 serii bo mogło być jeszcze lepiej. Ten sukces powinien podbudować i jutro walczymy o kolejne podium. To już nie dam Adam, to już nie sam Kamil to już 3 skoczków na poziomie walki o podium! Piękne czasy oby trawały jak najdłużej, z tą petardą na progu każdy medal jest do osiągnięcia na skoczni normalnej . Cierpliwość popłaca i te podejście Dawida. Mistrz treningów ? Już nie tylko, ale czekam na pierwsze zwycięstwo. :)

 • wilku bywalec

  Gratulacje!!! Teraz czas na zwycięstwo!!!

 • Nowyskoczek5 profesor
  Brawo Dawid !

  Na igrzyskach moze odpalić zwłaszcza na skoczni normalnej. Tam to może być nawet bezkonkurencyjny! No ale zobaczymy ,wszystkiego możemy sie spodziewać.

  A jutro życzę dalekich skoków i kolejnego podium ;)

 • Jannush profesor

  Brawo Dawid, powalcz o złoto w Korei.

 • pawelf1 profesor
  Brawo Dawid !

  Tylko tak dalej a może na IO coś wpadnie indywidualnie :) Tego zresztą szczerze życzę:)

 • Hohenstauf bywalec

  Wielke Gratulacje dla Dawida! Czekamy na zwyciestwo!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).