MŚJ w Kanderstegu: Triumf Niemców, Polacy na piątym miejscu

 • 2018-02-03 20:36

Reprezentacja Niemiec wygrała konkurs drużynowy na Mistrzostwach Świata Juniorów w Kanderstegu (HS106). Drugie miejsce zajęli Austriacy, a trzecie - Norwegowie. Reprezentacja Polski sklasyfikowani zostali na piątej pozycji.

Reprezentacja Niemiec prowadziła już po pierwszej serii zawodów. Ostatecznie drużyna w składzie: Philipp Raimund (96 m i 102,5 m), Justin Lisso (103,5 m i 99,5 m), Cedrik Weigel (100 m i 99,5 m) oraz Constantin Schmid (100 m i 104 m) triumfowała z przewagą 4,8 punktu nad Austriakami. Na najniższym stopniu podium stanęli Norwegowie, którzy okazali się lepsi o 15,3 pkt. od broniących tytułu Słoweńców.

Polacy w składzie: Bartosz Czyż (93 m i 101 m), Kacper Juroszek (96,5 m i 87,5 m), Paweł Wąsek (99 m i 96,5 m) i Tomasz Pilch (98 m i 99,5 m) zakończyła zawody na piątej pozycji, ze stratą 40 punktów do miejsca na podium. Szósta była Finlandia przed Japonią i Rosją.

Już po pierwszej serii udział w zawodach zakończyły reprezentacje Francji, Szwajcarii, Czech, Stanów Zjednoczonych i Rumunii. Na starcie zabrakło reprezentacji Włoch.

W klasyfikacji indywidualnej konkursu najlepszy okazał się mistrz świata juniorów, Norweg Marius Lindvik (104 m i 104,5 m). Drugi był Constantin Schmid (100 m i 104 m), zaś trzeci - Austriak Jan Hoerl (102 m i 102 m). Najlepszy z Polaków, Tomasz Pilch był szósty.

Na niedzielę zaplanowano ostatnią konkurencję w skokach narciarskich na Mistrzostwach Świata Juniorów - rywalizację drużyn mieszanych. Początek zawodów o 11:00. Zmagania poprzedzi seria próbna (10:00).

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz nieoficjalne indywidualne wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12114) komentarze: (45)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oreo profesor

  Zauważyliście, że skoczek Hunter Gibson kiedyś startował jako Hunter Smith?

 • kkkk weteran
  @bardzostarysceptyk @Zwolennik_Kobiet

  Moja interpretacja
  I. Norwegia - Polska - Niemcy - Austria - Słowenia
  II. Japonia - Rosja - Finlandia - Szwajcaria - Czechy - Francja - Włochy - USA
  III. Kanada - Estonia - Kazachstan - Rumunia - Bułgaria
  IV. Korea Płd - Szwecja - Ukraina - Chiny - Węgry - Słowacja - Łotwa - Gruzja
  V. Holandia - Bośnia - Chorwacja - Białoruś


 • Piotrek321 początkujący
  5miejsce

  Nie było źle jak na takich skoczków. Juroszczek zawalił trochę drużynówkę ale to było wiadomo odstaje od Czyża, Wąska i Pilcha. Ta trójka będzie kiedyś w TOP30 w PŚ. Oby się tylko nie wypalili.

 • Oreo profesor
  @bardzostarysceptyk @Zwolennik_Kobiet

  Jeszcze przypadek Węgrów, gdzie niby pojawiają się skoczkowie, ale są na tak żenującym poziomie, że trudno nazwać to nawet tłem, ale nie wydaje się, aby im się to wkrótce znudziło.

  btw, od kiedy Chile (CHI) bierze udział w skokach narciarskich???

  Korea chyba tak nie padnie jak UKR/SWE/SVK. Słabo u nich, ale skocznie mają, jakichśtam juniorów mają, pewnie będą się pojawiać.

  W ostatniej kategorii brakuje też Białorusi i Holandii - nie ma na Białorusi już żadnego aktywnego skoczka. W Holandii pojawił się jeden.

 • dzika_swinia weteran

  A niech mi ktoś powie skąd mamy mieć czwórkę juniorów na medal skoro na MP startuje trzydziestu paru zawodników? To tak naprawdę jest sukces.

  Do Juroszka pretensji mieć nie można, te skoki za 90 metr to wynik farta.

  A bss chyba zachciał zostać trollem jak Major_Kuprich.

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  5 miejsce nie jest zle,pokładam nadzieje w młodym Juroszku gdyż jak na swój wiek dobrze skacze,kto wie może w następnym sezonie będzie się oskakiwać już w PK

 • skajler doświadczony

  jedne z najsłabiej obsadzonych MŚJ w historii

 • Zwolennik_Kobiet bywalec
  @bardzostarysceptyk @Sweet

  "w 10 panstwach skoki sa poważne"

  W 6.

  I. TOP 6: NOR - POL - GER - AUT - SLO - JAP (skoczkowie z tych krajów mają obowiązek wygrywać z pozostałymi)

  II. WYRAŹNIE ODSTAJĄCY: RUS - FIN - SUI - CZE - FRA - ITA - USA - CAN (obecnie różnice zwłaszcza sprzętowo-organizacyjne nie pozwalają im rywalizować z Top-6, jednak pojedynczych skoczków stać nieraz na dobrą próbę.

  III. TŁO POZA RYWALIZACJĄ: EST - KAZ - ROM - TUR - BUL - CHI (odstają i sprzętem i przede wszystkim umiejętnościami, ale przynajmniej coś próbują i starają się odbić)

  IV. KOŃCÓWKA SERII: KOR - SWE - UKR - SVK (skoki zmierzają do wymarcia, albo już to się stało, w tej kategorii pewnie będą kolejne kraje)

 • yyy profesor

  Nie musimy mieć 4 bo wystarczy po jednym solidnym z każdego rocznika

 • skokowy123 profesor
  Po 2014

  Zrobiła się wielka dziura u naszych juniorów. Za rok może być jeszcze gorzej..

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skijumpingexpert @kunta

  Od Pilcha tak, ale Pilch jest liderem tego zespołu a Wąsek jest najstarszy i skacze niewiele od niego lepiej

 • salto_de_esqui weteran
  @RyanWolfe @RyanWolfe

  No właśnie, ciekawe czy pan pseudo-dyrektorek też teraz kogoś skrytykuje.

  Miejsce takie, jak można się było spodziewać, szału nie ma. Ale 40 pkt. do brązu to dużo.

 • anonim
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  W skokach seniorów jak najbardziej się zgodzę, poważnie się ten sport traktuje tylko w pięciu wymienionych przez Ciebie państwach. Jednak w skokach juniorów, umówmy się, jeśli Japończycy wg ciebie nie traktują tego poważnie, to my tym bardziej nie.

 • dervish profesor
  @bardzostarysceptyk

  Niestety tym razem bardzo stary il professore ma rację. Duzo bardziej niż miejsce martwi wynik i strata do czołówki.

 • anonim
  Myśleliśmy, że nie mamy czwartego do drużyny

  to co dopiero mają powiedzieć Francuzi, którzy minimalnie przegrywają ósme miejsce przez zawodnika, który na skoczni normalnej (!) skacze 25 m bliżej od średniej pozostałych kolegów z drużyny.

 • Sweet doświadczony
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  w 10 panstwach skoki sa powazne, a napewno w japonii nie wiem jak mogles napisac takie cos ze japonia nie prowadzi powaznego szkolenia,prosze zobaczyc ile jest dobrych juniorow w skokach i kombinacji..

 • kunta weteran
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Juroszek za chwilę ( 4 miesiące) będzie miał 17 i jest raptem pół roku z haczykiem młodszy od Pilcha...

 • kunta weteran

  Czyli po łykendzie ze skokami konkluzja następująca: Kadra A ma się świetnie (chociaż moim zdaniem nieco gorzej niż rok temu), kadra B nie istnieje, kadra C nie istnieje, juniorzy regres, kobitki dopiero raczkują. Nie jest źle. Od dna zawsze się można odbić (Nie dotyczy A).

 • Major_Kuprich profesor
  Miejsca Polaków

  W konkursach drużynowych na MŚJ:

  2018 - 5
  2017 - 5
  2016 - 7
  2015 - 4
  2014 - złoty medal
  2013 - srebrny medal
  2012 - srebrny medal
  2011 - 4
  2010 - 5
  2009 - brązowy medal
  2008 - brązowy medal
  2007 - 6
  2006 - 7
  2005 - srebrny medal
  2004 - srebrny medal

  Parę lat czekamy na jakiekolwiek krążki z tej imprezy.
  Skoro jest to dla naszych juniorów docelowa impreza, przez którą odpuszczają starty w PŚ / PK warto żeby jakieś sukcesy były.

 • skijumpingexpert doświadczony
  Jutoszek ma 16lat

  W tym wieku to normalne, że się skacze najsłabiej w drużynie i bardzo żądło są wyjątki takie jakim był Domen Prevc.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).