Wypowiedzi Kota i Huli po kwalifikacjach na skoczni normalnej w Pjongczangu

 • 2018-02-08 19:12

Zarówno Maciej Kot, jak i Stefan Hula mogą być zadowoleni z dzisiejszych skoków na obiekcie HS109 w Pjongczangu. Próby na odległość 99 i 100,5 metra dały im odpowiednio 9. i 11. lokatę w kwalifikacjach do sobotniego konkursu na skoczni normalnej, który zainauguruje rywalizację skoczków narciarskich podczas XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Maciej KotMaciej Kot

Maciej Kot (11. miejsce, 99 metrów):

- Kwalifikacyjny skok mógł być dalszy, lecz po odbiciu wiedziałem, że nie będę w stanie wyciągnąć z niego więcej. Trafiłem na niełatwe warunki. Dzisiejsze próby były lepsze od wczorajszych – to pozytywna wiadomość. Muszę dopracować jeszcze parę detali, obejrzeć swoje skoki na nagraniach, ale przede wszystkim jak najbardziej uprościć plan na sobotę.

- Wiatr był dziś z pewnością bardziej stabilny niż wczoraj. Wiało cały czas z tyłu skoczni. Takie warunki są dość trudne, ale mi odpowiadają. Możliwe, że przy stałym wietrze pod narty dużo groźniejsi byliby Norwegowie czy Słoweńcy. Osobiście wolę, gdy wszyscy mają lekki wiatr w plecy. Wtedy należy oddawać naprawdę dobre skoki.

- Co do odpuszczenia przez nas ceremonii otwarcia, muszę przyznać, że jadąc na igrzyska należy mieć pewne priorytety. Nie przyjechaliśmy tutaj na wycieczkę, chcemy rywalizować o medale. Należy skreślić wszystko, co może w tym przeszkodzić. Wiedzieliśmy od początku, że ceremonia otwarcia nas ominie. Mamy nadzieję, że pojawimy się na innych ceremoniach.

- Nie mamy wpływu na dzień przerwy pomiędzy kwalifikacjami a konkursem. W piątek nikt nie będzie miał możliwości treningu na skoczni. Trzeba będzie ten dzień wykorzystać jak najlepiej.

- Do rozpoczęcia rywalizacji o medale pozostał nam tylko jeden próbny skok. Najwięcej można teraz zyskać w sferze mentalnej. Należy przygotować jasny plan i nabrać pewności siebie. Mamy na to wystarczająco dużo czasu. Trzeba walczyć, bo dzięki temu można dużo zdziałać na igrzyskach. Psychika jest bardzo ważna. Do tego dochodzą warunki, które mogą spłatać nam figla. Musimy dać z siebie wszystko.

- Wioska olimpijska jest dobrze zlokalizowana. Budynki są wysokie, wszystko jest w jednym miejscu – to bardzo dobrze pod względem logistycznym. Cztery lata temu, w Soczi, budynki, w których mieszkaliśmy, były nieduże. Wszelkie udogodnienia były zlokalizowane na nieco większym terenie. By dojść np. na stołówkę lub do banku, trzeba było przejść spory dystans. Tutaj nie ma na co narzekać.

Stefan Hula (9. miejsce, 100,5 metra):

- Oddawałem dziś dobre skoki. Nie były idealne, ale solidne. Trener zawsze powtarza nam, że kwalifikacje to pewna forma treningu. Skaczemy na bardzo dobrym poziomie, awans do konkursu powinien być dla nas zawsze formalnością. Podchodzimy do tego spokojnie. Uważam, że wszyscy spisaliśmy się dzisiaj bardzo dobrze. Możemy w spokoju podejść do dalszej rywalizacji.

- Moja dyspozycja jest dobra. Jestem zadowolony z prób, które oddaje. Czasem zdarzają się nieco lepsze skoki, jednak wszystkie są na dobrym, wysokim poziomie.

- Jeżeli chodzi o podejście do zawodów, nic się nie zmienia. Mamy świadomość, że rywalizujemy na igrzyskach, ale traktujemy je jako kolejne konkursy w sezonie.

- Kwalifikacje były udane. Warunki podczas ich trwania były równe dla wszystkich. Oby ta sytuacja powtórzyła się podczas sobotniego konkursu.

Korespondencja z Pjongczangu, Dominik Formela


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6850) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skajler doświadczony

  albo Maciek nie wie, że IO to nie MŚ żeby dekorowali również za miejsca 4-6 jak to miało miejsce w jego przypadku w Lahti, albo po prostu ma zamiar uczestniczyć w tych ceremoniach jako kibic, choć ta druga wersja w sumie nijak ma się do odpuszczenia ceremonii otwarcia gdyż w sumie i tak pojechał tam na wycieczkę

 • elinopolak początkujący
  Brak Piotra Zyly.

  Brakuje mi Piotra Zyly w skladzie mysle ze mialby wieksze szanse na wysokie miejsce od Macieja Kota.

 • Ad1K profesor

  Myślę że Maciek obecnie z potencjałem na Top10 natomiast Stefan przy mega próbach może otrzec się o medal.

 • Kanapowa_Kibicka bywalec

  Trzeba przyznać, że Maciek w dniu dzisiejszym skakał w nieomal najgorszych warunkach i według mnie z tej próby wyszedł zwycięsko i tak trzymać .... :D

 • BJJ weteran

  Maćku, życzę Ci powtórzenia próby przedolimpijskiej. Za Stefanka także trzymam wielkie kciuki. Moje marzenie, które się zapewne nie spełni (ale marzyć trzeba), jest następujące:
  1. Maciek (bo go bardzo lubię i cenię jego ogromną ambicję)
  2. Dawid (bo go bardzo lubię i cenię jego wytrwałość i spokój)
  3. Kamil i Stefanek ex aequo (bo są przyjaciółmi).

 • Nowyskoczek5 profesor
  Dalekich skoków i dobrych miejsc wam życzę

  Myślę że Maciek znajdzie sie w TOP10 a Stefan w TOP8 .

 • Jannush profesor

  Macieju i Stefanie, życzę wam dalekich skoków i jak najwyższych miejsc w sobotę. :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).