Znicz olimpijski zapłonął, ceremonia otwarcia z udziałem skoczków

 • 2018-02-09 18:48

Za nami ceremonia otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018. Olimpijski znicz zapaliła mistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie figurowym z Vancouver, Yu-na Kim. W przemarszu sportowców z całego świata wzięli udział również skoczkowie narciarscy, spośród których aż trzech pełniło rolę chorążych.

Znicz olimpijski w PjongczanguZnicz olimpijski w Pjongczangu

Flagę swojego kraju podczas pochodu olimpijczyków nieśli Japończyk Noriaki Kasai, Turek Fatih Arda Ipcioglu oraz Fin Janne Ahonen. Dla tego ostatniego był to drugi taki zaszczyt. Poprzednim razem był chorążym swojej reprezentacji na ZIO w Nagano w 1998 roku.

Część skoczków narciarskich zdecydowała się na udział w piątkowej ceremonii na Stadionie Olimpijskim w Pjongczangu. W uroczystości wzięli udział m.in. skoczkowie z Niemiec i Norwegii. Widoczne były również panie, które o medale powalczą dopiero w poniedziałek.

W ceremonii nie wzięli udziału polscy skoczkowie, którzy wolny dzień od skoków wykorzystali na trening motoryczny i regenerację przed sobotnim konkursem indywidualnym na normalnej skoczni.

W XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich wezmą udział sportowcy z 92 państw. Chorążym reprezentacji Polski na ceremonii otwarcia był panczenista - Zbigniew Bródka, mistrz olimpijski z Soczi w biegu na 1500 metrów.

Program XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018:
GodzinaWydarzenieTransmisja
Sobota, 10.02.2018
08:30 Oficjalny trening kobiet (HS109)
12:20 Seria próbna mężczyzn (HS109) TVP1
13:35 Konkurs indywidualny mężczyzn (HS109) TVP1, Eurosport 1
Niedziela, 11.02.2018
12:00 Oficjalny trening kobiet (HS109)
21:30 Odprawa techniczna kobiet
Poniedziałek, 12.02.2018
12:35 Seria próbna kobiet (HS109)
13:50 Konkurs indywidualny kobiet (HS109) TVP2, Eurosport 1
Środa, 14.02.2018
12:00 Oficjalny trening mężczyzn (HS142)
Czwartek, 15.02.2018
12:00 Oficjalny trening mężczyzn (HS142)
14:30 Odprawa techniczna mężczyzn
Piątek, 16.02.2018
12:15 Seria próbna mężczyzn (HS142) TVP1, Eurosport 1
13:30 Kwalifikacje mężczyzn (HS142) TVP1, Eurosport 1
Sobota, 17.02.2018
12:15 Seria próbna mężczyzn (HS142) TVP1
13:30 Konkurs indywidualny mężczyzn (HS142) TVP1, Eurosport 1
Niedziela, 18.02.2018
12:00 Oficjalny trening mężczyzn (HS142)
14:00 Odprawa techniczna mężczyzn
Poniedziałek 19.02.2018
12:15 Seria próbna mężczyzn (HS142) TVP1, Eurosport 1
13:30 Konkurs drużynowy mężczyzn (HS142) TVP1, Eurosport 1
Niedziela 25.02.2018
12:00 Ceremonia zamknięcia TVP1, Eurosport 1

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12405) komentarze: (59)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • MK92 doświadczony
  Czas Dalekiego Wschodu

  Nastał okres dalekowschodnich igrzysk. W 2018 roku Pjongczang, w 2020 roku Tokio i w 2022 roku Pekin. Dopiero Paryż przerwie w 2024 roku tę serię.

 • skajler doświadczony
  @Nobody @erytrocyt_ka

  tyle tylko, że w ceremonii otwarcia byłby uczestnikiem a nie tak jak w medalowych tylko jako kibic na widowni, być może zapomniał, że na IO na ceremonię zapraszają tylko medalistów a nie tak jak w przypadku MŚ również pozycje 4-6

 • Nobody doświadczony
  @Nobody @erytrocyt_ka

  Też do mnie dotarły te informację, taką postawę u nich szanuję :) Kamil dość będzie miał ceremonii medalowych, bo aż 3 :D to Jemu ta otwarcia nie potrzebna :D

 • erytrocyt_ka profesor
  @Nobody @Nobody

  Maciek mówił, że oni nie pojechali tam na wycieczkę dlatego muszą zrezygnować z tego, co mogłoby ich rozproszyć, że wolą móc jechać na inne ceremonie niż na tą otwarcia; z kolei Adam też słyszałam jak mówił, że w wolnej chwili chciałby iść sobie np na mecz hokeja, ale znając Stefana Hornhagera to tych wolnych chwil raczej nie będzie ;D

 • Nobody doświadczony

  Norwegowie i Niemcy byli wczoraj na ceremonii otwarcia. Polacy nawet jakby chcieli, to raczej nie z tym trenerem :) To mi się podoba, profesjonalizm do bólu.

 • Seba20 doświadczony

  Apropos warunków. W niedzielę w Willingen też była loteria i nasi dobrze wylosowali. Powtórka mile widziana

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skijumpingexpert @pawel96

  Właśnie taką opinię sobie wymarzyłem :)

 • dervish profesor
  @Zabaleta @erytrocyt_ka

  Kombinezon nie skacze to w dzisiejszych czasach pustosłowie.
  Przy wyrównanej formie, a taka jest dzisiejsza czołówka jakość kombinezonu bywa decydująca.
  A może inaczej: bez dobrego kombinezonu nie masz szans na nawiązanie walki. Trener Stoeckl jasno wyłożył tę zasadę w poprzednim sezonie.

 • SebaSzczesny profesor

  Przed kwalfikajcami nie chciałem żeby to Stoch wygrał, chciałem żeby był 2 bo to oznacza że wszystko jest w porządku, dobrze że tak się stało, przez to 2 miejsce presja też będzie znacznie mniejsza bo wygrał tylko 1 na 5 serii w któych skakał

 • erytrocyt_ka profesor
  @skajler @Skajler

  Na szczęście nie ma czegoś takiego w sporcie jak 'zarezerwowane' a za to wierzyć zawsze można, a ja wierzę że przede wszystkim Kamil jest w stanie sięgnąć po złoto ;)

 • skajler doświadczony

  Kot w wywiadzie powiedział, że chciałby aby było równo dla wszystkich a dla niego najlepiej, to jak to w końcu jest ma być równo czy równiej?

 • Stochoman doświadczony

  Słowacja ubrana jak Polska w PŚ

 • anonim
  @Mejdzi @Mejdzi

  Mam pytanie czy ty zawsze czujesz,że to będzie dzień Polaków?

 • pawel96 profesor
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Nic nie myślę, raczej standardowe podejście do mierzenia. Trzeba dobrze się "wciągnąć", umieć stanąć do kontroli. Potem kilka przysiadów, rozkroków, rozciągania i zyskujemy kilka centymetrów w locie.

 • pawel96 profesor
  @skijumpingexpert @erytrocyt_ka

  Komentarz identyczny jak jednej z użytkowniczek tt ;)

 • Mejdzi profesor

  Kilkanaście godzin i będą niesamowite emocje. Oby tylko wiatr był równy. To wtedy będzie w porządku i wygra wtedy zasłużony zawodnik. Będą emocje i jeszcze raz emocje. Coś czuję,że jutro będzie dzień Polaków :D
  Życzę naszym po prostu tego,aby oddali swoje skoki takie jakie potrafią a będzie pięknie :D
  I jeszcze jedno - pogodo zlituj się :D

 • skajler doświadczony
  @skajler @erytrocyt_ka

  myślę, że bardzo możliwe że dla kogoś z reprezentacji Niemiec lub Norwegii

 • erytrocyt_ka profesor
  @skajler @Skajler

  A pierwsze to niby co, dla Wellingera zarezerwowane?

 • skijumpingexpert doświadczony

  https://youtu.be/OgQhxBynIKM tutaj jeszcze studio z Michałem Polem jakby ktoś chciał coś o igrzyskach pooglądać i jakiś oponi posłuchać. :)

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skijumpingexpert @pawel96

  Co o tym myślisz? :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).