LOTOS Cup 2018: W drugiej edycji walczyć będą w Zakopanem

 • 2018-02-09 18:42

W dniach 10-11 lutego 2018 roku rozegrana zostanie druga tej zimy edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup 2018 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Tym razem areną zmagań podczas zawodów LOTOS Cup 2018 będą skocznie narciarskie oraz trasy biegowe w Zakopanem.

Rywalizacja w zimowej stolicy Polski podzielona została na dwa dni. W sobotę i w niedzielę tradycyjnie już w ośmiu kategoriach wiekowych powalczą skoczkinie oraz skoczkowie narciarscy. Natomiast w niedzielę w pięciu kategoriach wystartują kombinatorzy norwescy.

To właśnie w Zakopanem dwuboiści zainaugurują sezon zimowy, ponieważ ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, przed trzema tygodniami nie mieli okazji walczyć o pierwsze medale zawodów LOTOS Cup 2018. W tym roku już po raz ósmy kombinatorzy norwescy rywalizować będą zawodach tego cyklu.

Podczas pierwszej edycji zawodów LOTOS Cup 2018 w Szczyrku zmagania zdominowali reprezentanci klubu TS Wisła Zakopane, którzy są liderami klasyfikacji generalnej cyklu aż w czterech kategoriach wiekowych – Junior E, Junior D, Junior C oraz Junior A.

W Juniorze E z sumą 180 punktów prowadzi Kacper Jarząbek. Wśród Młodziczek liderką jest Marcelina Bełtowska z zakopiańskiego AZS-u. W Juniorze D w Szczyrku bezkonkurencyjny był Jan Rzadkosz. W kategorii Junior C liderami cyklu są Mateusz Jarosz oraz Krystian Zygmuntowicz (LKS Poroniec Poronin). W Juniorkach z kompletem zwycięstw prowadzi Joanna Kil z klubu AZS Zakopane. W Juniorze B liderem jest Mateusz Gruszka, który również reprezentuje barwy zakopiańskiego AZS-u. Natomiast w kategorii Junior A dwukrotnie w Szczyrku zwyciężył Dawid Jarząbek.

Kalendarz zawodów LOTOS Cup 2018:

Edycja 1. Szczyrk Skalite 19-21.01.2018

Edycja 2. COS Zakopane 10-11.02.2018

Edycja 3. COS Zakopane 23-25.02.2018

Edycja 4. TBC

Z inicjatywy Polskiego Związku Narciarskiego i Grupy LOTOS S.A. od 2004 r. prowadzony jest Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" - LOTOS Cup. Jest to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nieprzerwanie od 2005 r. w ramach programu organizowane są zawody z cyklu LOTOS Cup. Celem programu jest promocja i rozwój skoków narciarskich dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów wśród młodych skoczków oraz kombinatorów norweskich. Już dziś wychowankowie programu godnie reprezentują Polskę na najważniejszych międzynarodowych zawodach - m.in. Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka.

Grupa LOTOS jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów narciarskich. W latach 2004-2017 przekazała skoczkom z dziewiętnastu klubów całej Polski 287 kompletów nart z wiązaniami, 220 kombinezonów, 100 kasków i 236 par butów skokowych. Rokrocznie po zakończeniu cyklu zawodów

LOTOS Cup fundowane są stypendia i nagrody dla najlepszych młodych skoczków, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju. Po zakończeniu sezonu 2013/14 raz pierwszy w historii specjalne stypendia finansowe otrzymali trenerzy klubowi pracujący z uczestnikami zawodów LOTOS Cup. Od tej pory te stypendia są przyznawane co rok.

Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup można znaleźć na:

http://pzn.pl/lotos-cup/aktualnosci/

http://szukamynastepcowmistrza.lotos.pl/


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (2487) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Toyminator profesor
  -

  Kastelik powrócił..szok. A co z Rudą? Skończył karierę?

 • FankaPilcha doświadczony

  No to się przekonamy, jak poradzi sobie nasza młoda "gwiazda" Tymek Cienciała.

 • pawel96 profesor

  Zgadnijcie, kogo kolega pojawił się na liście startowej :D

 • pawel96 profesor

  To nazewnictwo "edycyjne" jest tak fatalne, że już chyba nie może być gorsze...

 • Regulator1 bywalec
  Następcy

  Rosną następcy Małysza i Stocha

 • skokowy123 profesor
  @anonim @znawca_japonskiego

  Na igelicie?

 • anonim
  No dobra, w Zakopanem

  tylko na czym?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).