Stefan Hula: Mogło być zupełnie inaczej

 • 2018-02-10 18:30

Stefan Hula w sobotnim konkursie na skoczni normalnej, który zakończył się w niedzielę, wywalczył najlepszy rezultat olimpijski w dotychczasowej karierze. Choć 31-latek prowadził na półmetku zmagań w Pjongczangu, ostatecznie musiał się zadowolić piątą pozycją.

- Medal było blisko, ale co zrobić? Piąte miejsce i tak jest wspaniałe. To dla mnie ogromny sukces. Była szansa na więcej, ale akceptuję to, co jest. Nie jestem ani zły ani rozczarowany. Przetrawię te wydarzenia i będzie w porządku. Jest to dla mnie udany czas, który udowadnia, że jestem w bardzo dobrej dyspozycji.

- Zaważyły szczegóły. Mogło być zupełnie inaczej, ale nie jest. Nie czułem, abym miał aż tak dużą pomoc ze strony wiatru, ale tak policzyło i teraz można gdybać na wszystkie sposoby. Gdzieś w środku człowieka jest złość, ale nic na to nie poradzę i dlaczego mam się denerwować? Nic mi to nie da. Mogę sobie tylko zaszkodzić. Biorę to, co się stało. Było blisko, nie udało się i będziemy walczyć dalej.

- Po analizie z trenerem dowiem się, ale wydaje mi się, że drugi skok był okej. Nie była to taka bomba, jak w pierwszej serii, ale była to dobra próba.

- Kiedy wielokrotnie ściągano zawodników z belki, nie myślałem o możliwości przerwania konkursu po pierwszej serii. Siedziałem w ciepłym pomieszczeniu i starałem się zachować spokój. Po wyjściu na rozbieg nie było zbyt dużego stresu, bo wiedziałem, że potrafię daleko skakać.

- Wierzyłem, że mogę powalczyć tutaj o czołowe lokaty. Po to trenowałem. Przed rokiem, kiedy upadłem podczas próby przedolimpijskiej, powiedziałem sobie, że tu wrócę i będzie dobrze. Chciałem dać z siebie to, co najlepsze.

Korespondencja z Pjongczangu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (17034) komentarze: (72)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • krzychoSt profesor
  Nikt się nie liczył ze sportowcami ważni tylko sponsorzy.

  Jak dalej będziemy tacy grzeczni to będą nami zawsze pomiatali.

 • jjmezo początkujący
  mistrzowie klawiatury

  Rzygać się czytając niektóre posty. mam wrażenie,że ci co kubły pomyj wylewają na skoczków są tak zakompleksieni ,że tylko w ten sposób mogą się dowartościować. Sami w sportowym życiu niczego nie osiągnęli ale są najlepszymi fachowcami od wszystkich dyscyplin.
  A teraz troszkę o konkursie.
  W sporcie wyczynowym ważnym elementem oprócz formy jest łut szczęścia.
  Szczęście w sporcie jest czynnikiem , który pomaga , niekoniecznie tym najlepszym. wczoraj go Stefanowi zabrakło(chyba ,że było tak , jak Adam mówił,że chorągiewki wisiały i przyszedł jeden podmuch lub system zawiódł). Kamil dwa razy spóźniony na progu. Wellinger skoczył jeden bardzo dobry skok a drugi wspaniały. No i miał szczęście do warunków. Wygrał zasłużenie. Polacy podniosą się może na dużej skoczni i w drużynie. Należy w to wierzyć bo są w dobrej formie i może łut szczęścia przyniesie nam złoto, tak jak Kamilowi 4 lata temu...

 • Pavvel stały bywalec
  @ᐸᓚᓂᒥᙶᓃᑦ @kolos

  A ty powinieneś podać się aborcji.

 • Kolos profesor
  @ᐸᓚᓂᒥᙶᓃᑦ @chriseggii

  Nie ma pozytywiów. Konkurs zakończył się totalną klęską dla Polaków. Dalsze starty na IO nie mają sensu. A Horngaher powinien się podač do dymisji.

 • Kolos profesor
  @SkiSchi @SkiSchi

  Punktami za wiatr steruje hofer. Po za tym Wellinger nigdy niczego uczciwie nie wygrał zawsze jest holowany punktami za wiatr.

  Punkty za wiatr to jedna wielka ściema slużąca do manipulowania wynikami zawodów.

 • SkiSchi bywalec
  Zaczynaja sie narzekania

  na to ze nie czuł az tak duzego wiatru jaki mu policzono.W 1 serii tez za duzo policzono ? Wellingerowi tez za duzo policzono? a Stochowi za mało. Panie Hula to nie jest tak że policzono to liczy komputer.
  Narobiliscie Ty i Stoch w portki i to jest efekt. Po 1 serii zawodów sie nie wygrywa. a Malysz zapewne Wam powiedział ,że już macie medale poi 1 serii i tylko był problem kto jaki-nie mylic z patrykiem.

 • ᐸᓚᓂᒥᙶᓃᑦ początkujący

  Trza patrzeć pozytywnie. Przed nim jeszcze dwie szanse na medal. o/

 • King profesor
  @pawel96 @Zwolennik_Kobiet

  Ciekawe, że Stefan miał przewagę około 6 punktów nad Kamilem po 1 serii, skoczył pół metra dalej w 2 serii i był bliżej osiągnięcia zielonej linii niż Kamil a mimo to i tak spadł aż na 5 miejsce kiedy powinien zająć te 2-3 miejsce.

 • Zwolennik_Kobiet bywalec
  @pawel96 @wiatrhula111

  "Nie wiedziałem,że zielona linia oznacza ile trzeba skoczyć by być drugim"

  Można dzięki niej łatwo oszacować czy będzie drugi. Jeśli na ekranie wygląda że skoczek wpada na nią to zazwyczaj jest drugi, jeśli wyraźnie widać że jej nawet nie liźnie, to grozi zwykle spadkiem niżej, oczywiście w zależności od ścisku.
  Skok Huli to był typowy spadek i takie odczucie miałem. Dziwiłem się komentatorom (Eurosport). Jeden sugerował pewny medal, drugi chyba nawet złoty, choć zaraz się zreflektowali.
  Naprawdę to mnie dziwi, a nie fakt, że Hula medalu nie zdobył.
  W końcu trochę konkursów już zrobili a mentalność "dajdaja" zakłóca wciąż perspektywę.
  Nie rozumiem też tych których zielona linia myli. Niewiele jest w skokach takich punktów odniesienia.
  Może to nie jest wyrocznia, ale prawie wyrocznia.

 • Regulator1 bywalec
  Szkoda

  Niby ok, ale czuję ogromny zawód jak przez pół metra czy nawet jedną notę sędziego nasza dwójka przegrywa medal a Kubacki ma najgorsze warunki wietrzne. Jest mi przykro chociaż to nie był zły konkurs w wykonaniu naszych. Norwescy lotnicy mieli ogromnego farta szczególnie Johanson, który spokojnie przeczekał wielokrotne zdejmowanie z belki Ammana, aby za chwilę wystartować bez problemów. To jest sport tylko jak nie skoki to gdzie mamy szukać medali, w innych dyscyplinach jest dramat.

 • Nowyskoczek5 profesor
  .......

  Te odjęte punkty Stefana to jakaś paranoja !!!
  On w takich dobrych warunkach nie skakał !

 • acka weteran

  MŚJ: Lindvik wygrywa, Pilch czwarty. PK: Lindvik wygrywa, Pilch drugi. Początek sezonu w PK: Pilch wygrywa, o Lindviku jeszcze nikt nie mówi.

  Najkrótszy komentarz do w sumie udanego sezonu. Torcik jest, tradycyjnie nie mamy siły ducha, by zerwać i połozyć na nim wisienkę...

 • ajde bywalec
  hmm

  Ta zielona linia to jest tak orientacyjnie podana, na pewno nie z dokładnością. Swoją drogą jak Hule puszczano z belki to w relacji fisowskiej miał odjęte coś ponad 15 pkt - gdyby tyle zostało jak łatwo policzyć miałby srebro. Potem po skoku zmieniono i już czułem, że może nie wystarczyć. Szkoda, bo komu jak komu, ale Stefanowi należał się ten pieprzony medal.

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @Zwolennik_Kobiet

  A zielona linia jest na pierwsze, czy drugie miejsce?

  Zielona była na 110. metrze, czyli skacząc 105,5 metra jak Stefan, przy notach 3x18 pkt, powinien stracić do Wellingera 9 pkt. Dodatkowo, na notach zyskał 1,5 metra, czyli 3 pkt...

 • lukasz1988 początkujący
  emerytura przeszła koło nosa

  0,5 metra i hula za kilka lat miałby prawie 3 tys co miesiąc

 • HAZARD weteran
  @Indor_indor @indor_indor

  Uwierz, że XXIw może być również bardzo trudny, jeśli zrobi się odpowiednie pytania. :) Na pewno chętnych byłoby sporo, czekamy na kogoś kto to wszystko ogarnie, oraz na prawdę postara się z trudnością pytań. :) Co ciekawe, mimo popularności skoków w Polsce nigdy nie powstało nic podobnego. Żadne sensowne quizy o skokach czy nawet milionerzy.

 • mateusz3951 weteran
  @Indor_indor @indor_indor

  No to mówię, czekam na dalsze propozycje, nie zamykam przedziału czasowego ani wątków tematycznych.

 • Indor_indor stały bywalec
  @Indor_indor @mateusz3951

  XXI wiek, takie łątwe??

  No i to by było trzeba face to face, a nie z koleżanką wikipedią i wujkiem google pod ręką...

 • mateusz3951 weteran
  @Indor_indor @HAZARD

  Nie ma problemu, ewentualny zakres tematyczny proponowałbym generalnie XXI wiek. Czekam na dalsze info.

 • mateusz3951 weteran
  @Indor_indor @indor_indor

  To zaproponuj coś ciekawszego, czekam na propozycje. A jak jesteś taki zajęty co ciekawe kto ci pisze komentarze na tym forum.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).