Kamil Stoch: Wykonaliśmy ze Stefanem dobrą pracę

 • 2018-02-10 20:29

Kamil Stoch nie zdołał obronić pozycji medalowej zajmowanej na półmetku zmagań na obiekcie normalnym w Pjongczangu. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zajął czwarte miejsce, a do brązu zabrakło mu zaledwie pół punktu.

- Druga seria się odbyła i trzeba było robić swoje. Uważam, że wykonaliśmy ze Stefanem dobrą pracę. Każdy z nas oddał skok na bardzo dobrym poziomie. Ja mogę oddawać lepsze, bardziej trafione w koniec progu, ale tak bywa. Co zrobię? Jestem rozczarowany. Bardzo mi żal, bo do medalu zabrakło mi odrobinkę. Mam też świadomość, że świat się nie kończy, a przed nami jeszcze dwa konkursy w Pjongczangu. Dzisiejsze zawody to już historia, której nie zmienię.

- Po skoku Stefana byłem przekonany, że będzie miał srebro. Nie wiem, jak to wszystko się dziś policzyło. Uważam, że Stefan nie miał tak dobrych warunków, na jakie wskazuje kompensata, ale nic nie zmienimy.

- Nie chcę się wypowiadać na temat sensu przeprowadzania zawodów w takich warunkach. Nie chcę podejmować takiej dyskusji. Wydaje mi się, że w takim przypadku, którego doświadczył Simon Ammann, powinien pojawić się przedskoczek, a zawodnik powinien dostać czas na ponowne rozgrzanie się. Nie wiem, czemu nie podjęto takiej decyzji.

- Bywały już takie konkursy i pewnie ten nie będzie ostatnim, pod kątem pogodowym i wynikowym. Nam zabrakło niewiele. Mieliśmy trochę pecha i popełniliśmy może drobne błędy. W wiosce olimpijskiej dokonamy analizy tych prób. Teraz patrzymy już w przyszłość. Do boju!

Korespondencja z Pjongczangu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (10593) komentarze: (66)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • koronex1989 doświadczony

  Eh, było pięknie po 1 serii, a ostatecznie jest brak medalu i przed kolejnymi konkursami robi się nerwowo. Zawsze jest to lepiej, jak już po pierwszych zawodach jest jakiś medal i już jest wtedy lepszy komfort psychiczny przed kolejnymi startami. Dlatego obawiam się, że Wellinger pójdzie za ciosem i złoto bądź inny medal będzie miał w kieszeni.

  Natomiast u Kamila wciąż trwa zła passa. Nie licząc mistrzostw świata w lotach, po raz 3 nie wykorzystuje szansy na wielkiej imprezie. Najpierw Lahti, teraz w połowie IO, a na dużej będzie o wiele trudniej.

  Dla mnie to jest jakieś niepojęte. Horngacher to o wiele lepszy trener niż Kruczek, a paradoksalnie z najlepszym polskim skoczkiem nie potrafi jak dotąd wywalczyć medalu indywidualnie. Oj będzie się to za trenerem ciągnąć, jeśli na dużej skoczni też nic Kamil nie osiągnie

 • Krzych stały bywalec
  Wypowiedź Pana Bronisława Stocha niech ostudzi co niektórych tutaj

  - Przypomnijmy sobie Lahti. Było czwarte miejsce Kamila indywidualnie, a później trzeci był Piotr Żyła i wreszcie złoto w drużynie. Spokojnie, powolutku. Dajmy się im się zaaklimatyzować. Być może przeszli właśnie przez mały kryzys związany z adaptacją do nowych warunków i innej strefy czasowej. Pozwólmy im się "rozruszać". Nie panikujmy i nie histeryzujmy. Ludzie wymagają bardzo dużo, pozbądźmy się tego, to nie jest zdrowe - kończy Stoch.

 • skajler doświadczony
  @skajler @Snickers

  a bo co tu tylko na tym forum można być chorym optymistą i wierzyć tak jak w telewizji że Polska przywiezie w samych tylko skokach 12 medali? w takim razie spokojnie, dopiero 4 przepadły i to na skoczni dla dzieci, prawdziwa walka dopiero się zacznie a i jeszcze możemy w czwórkę stanąć na indywidualnym podium + oczywiście złoty medal w drużynie (bo kto by sobie mógł wyobrazić inny scenariusz)

 • erytrocyt_ka profesor
  @Nowyskoczek5

  Co do Stefana mam obawy, Piotrek myślę, że tak, a Kamil też sądzę, że dotrwa, tylko że u niego w dużej mierze będzie to zależało od tego, czy dalej będzie w stanie osiągać sukcesy i czy skakanie będzie go jeszcze cieszyło, ale jak będzie dobrze skakał, to myślę, że dotrwa na spokojnie.
  A tak apropo wczoraj... To w wywiadzie dla TVP nie było tego widać, ale gdy oglądałam wywiad Kamila dla Eurosportu, dla którego Kamil jednak bardziej się otwiera niż na TVP, to powiem, iż dawno nie widziałam go tak rozczarowanego i smutnego... Nawet jak mówił, to opierał głowę o narty i mówił z takim żalem w głosie... Mam nadzieję, że na dużej skoczni powetuje sobie to wczorajsze niepowodzenie, zarówno indywidualnie, jak i w drużynie.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Wiecie co mnie zastanawia

  Czy Kamil Stefan i Piotrek dotrwają do igrzysk za cztery lata .

 • Supermaniek początkujący
  @erytrocyt_ka @erytrocyt_ka

  Ja jestem.

 • Supermaniek początkujący
  Kamil mistrzem

  Bardzo mądra wypowiedź Kamila, ale I tak Polacy będą narzekać. Nawet gdyby zdobył brąz to I tak by większość narzekała. Teraz czekam na medal w drużynie. Brawo panowie, głowy do góry. Do boju!

 • SkiSchi bywalec
  Była by dobra praca (wyświechtany slogan)

  jakby był jakiś medal.
  Złej baletnicy panie Stoch przeszkadza rąbek spódnicy. Pani Ewa takze była rozczarowana? Przytuliła przegranego? 4 miejsce to najgorsze jakie moze być na IO.
  Stoch poleciał na IO z błędami-

 • Zwolennik_Kobiet bywalec
  2-0-1

  Taki bilans powinien mieć Kamil na olimpiadzie.
  Wielokrotnie oglądałem drugi skok Norwega i tam nie ma mowy o prawidłowej ocenie.
  Polak i Słoweniec podnieceni dalekim lotem (zresztą też brzydkim i korygowanym), olali ocenianie.
  Kamil ma jeszcze pewnie 3 szanse na medal. Duża i kolejne IO.

 • erytrocyt_ka profesor
  @Nectro @pawel96

  Mi osobiście najbardziej żal jest Stefana, bo Kamil po pierwsze już zna smak zwycięstwa na IO (i to dwukrotnego) a po drugie moim zdaniem odkuje się za to dzisiejsze niepowodzenie na dużej skoczni, zdobywając medal, za to dla Stefana mogła to być taka ostatnia, życiowa szansa.

 • pawel96 profesor
  @Nectro @erytrocyt_ka

  Dawid jeszcze odpowiedział "lepiej bym tego nie ujął".

  Nie wiem, kto może się czuć bardziej rozgoryczony, Dawid, Kamil czy Stefan...

 • Nowyskoczek5 profesor
  Wszystko wina .......

  Tego Polaka co tam punkty rozdawał .
  Gdyby nie on to byśmy mieli brązowego medaliste IO !

 • wiola4697 profesor

  Jezu ludzie ogarnijcie się! Kamil nie jest wybrakowany z emocji... On po prostu dojrzał psychicznie do tego, co osiągnął. O nie zgodzę się, że nie cieszy się z sukcesów, bo jest odwrotnie. Po wygranych zawodach zawsze jest uuśmiechnięty. A poza tym Kamil już osiągnął praktycznie wszystko co jest do osiągnięcia /wygrania w skokach i nic już nie musi, ale może. Więc zejdzcie z niego -,- Kamil głowa do góry! Jesteśmy z Tobą! :* prawdziwi kibice na zawsze

 • pawelf1 profesor
  Moderacjo

  Coś wam się pi..dzieli ostro na stronie cały dzień . A teraz jakieś "br" prawie po każdym zdaniu się pojawia:)

 • erytrocyt_ka profesor
  @Nectro @pawel96

  Tak tak, widziałam jaki komentarz polubił Kamil i Dawid :D
  Ech, w dalszym ciągu jestem rozgoryczona tym konkursem, mam nadzieję, że za tydzień wiatr już nie da się tak we znaki, ale jeśli będzie również taka loteria, to chyba podziękuję.....


  (tak tak, i tak obejrze ;D )

 • acka weteran

  MŚJ: Lindvik wygrywa, Pilch czwarty. PK: Lindvik wygrywa, Pilch drugi. Początek sezonu w PK: Pilch wygrywa, o Lindviku jeszcze nikt nie mówi.

  Najkrótszy komentarz do w sumie udanego sezonu. Torcik jest, tradycyjnie nie mamy siły ducha, by zerwać i połozyć na nim wisienkę...

 • acka weteran
  @acka @CineQ

  Za to idealnie daleko. I to zdecydowało..

 • acka weteran

  MŚJ: Lindvik wygrywa, Pilch czwarty. PK: Lindvik wygrywa, Pilch drugi. Początek sezonu w PK: Pilch wygrywa, o Lindviku jeszcze nikt nie mówi.

  Najkrótszy komentarz do w sumie udanego sezonu. Torcik jest, tradycyjnie nie mamy siły ducha, by zerwać i połozyć na nim wisienkę...

 • pawel96 profesor
  @Nectro @erytrocyt_ka

  Oczywiście, że Kamil przeżywa, przecież robotem nie jest. Nawet jeśli mówi to samo (praca), to po tonie wypowiedzi, formułowaniu zdań można wyczytać, w jakim jest humorze, i co ogólnie sądzi o zawodach. Koncentracja na pracy, zadaniu jest najlepszym możliwie psychologicznie podejściem do zawodów, tyle.

  A na instagramie każdy widzi, co się lajkuje, cytować nie będę, bo pewnie mnie ocenzurują, kto chce, nie znajdzie pewien komentarz ;)

 • Cinu weteran
  @acka @acka

  Może masz rację ale pamiętaj że rywale też nie lecieli idealnie prosto

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).