Po Włoszech i Austrii - Zakopane

 • 2004-06-11 19:11
Polscy skoczkowie po obozie przygotowawczym w Villach i Val di Fiemme powrócili do kraju. Nie oznacza to jednak, że w Polsce Adam Małysz wraz z kolegami będą odpoczywać. W Zakopanem, pod czujnym okiem Heinza Kuttina kontynuują przygotowania do przyszłego sezonu.

Po treningach za granicą Adam Małysz informuje, że atmosfera w kadrze jest bardzo dobra. Wielki wpływ ma na to zróżnicowanie treningów, a także fakt, że austriacki trener szybko znalazł wspólny język ze swoimi podopiecznymi. Mimo, że lider polskiej kadry poznał już metody szkoleniowe Heinza Kuttina, nie śpieszy się do porównywania treningów u obecnego i poprzedniego opiekuna kadry - Apoloniusza Tajnera. "Tego nie można oceniać w kategoriach gorzej, lepiej. Trener Tajner miał swój styl i sposób pracy, trener Kuttin ma swój" - mówi najlepszy z polskich skoczków.

Małysz jest za to skłonny wyjaśnić fakt tak wczesnego rozpoczęcia cyklu przygotowawczego. Jako jeden z powodów wymienia testowanie nowego sprzętu. W chwili obecnej Adam trenuje na nartach marki "Elan" i jak podkreśla - jeżeli okaże się, że narty są dobre, na pewno będzie na nich skakał.

Nasz reprezentant jest bardzo zadowolony z dotychczasowych przygotowań do sezonu 2004/2005. Zdaje sobie jednak sprawę, że aby osiągnąc optymalną dyspozycję wiele rzeczy musi poprawić. Jednym z nich jest moment wyjścia z progu. Drugim, poprawienie stylu V - "za szeroko prowadzę narty i tyły mi się krzyżują" - mówi Małysz.

Mimo, iż Małysz nie faworyzuje trenera Kuttina w porównaniu z "Polo" Tajnerem, cały czas chwali sobie jego metody treningowe. Nasz najlepszy skoczek zwierza się, że znużenie i zwątpienie jakie towarzyszyły treningom z Tajnerem to już przeszłość. Po rozpoczęciu przygotwań pod okiem Kuttina motywacja wróciła. "Myślę, że teraz będzie już tylko lepiej" - dodaje Adam.

Problemy natury czysto fizycznej ma natomiast Mateusz Rutkowski. Mistrz świata juniorów waży bowiem 65 kg, co dla skoczka jego wzrostu nie jest wynikiem najlepszym. Obiecujący, polski skoczek zapewnia jednak, że będzie pracował nad swoją wagą. Okazję do "zbicia" paru kilogramów będzie miał w niemieckim Hinterzarten, gdzie polska kadra wyjeżdza już w niedzielę.

Na podstawie: PS, SE

elvi, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4480) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Heinz Kuttin

  Jednak zmana trener to dobra decyzja. Ciekawa jestem czy to potwierdzi przyszły sezon

 • manxz bywalec
  esperanto?

  W jakim sensie "austriacki trener szybko znalazł wspólny język ze swoimi podopiecznymi"?

  I kto to jest elvi? Nie ma cię w stopce...

 • anonim
  :)

  No ja mam nadzieje i wierzez w to, ze Adam w tym sezonie po raz kolejny udowodni, ze jest najlepszym skoczkiem :)

 • anonim

  Skoro skoczkowie, którzy ważą zbyt mało mają mieć skrócone narty, to Mateusz powienien mieć dłuższe i nie byłoby problemów z wagą.

 • małyszomanka początkujący

  Skoro skoczkowie, którzy ważą zbyt mało mają mieć skrócone narty, to Mateusz powienien mieć dłuższe i nie byłoby problemów z wagą.

 • anonim

  Opisując kadrę mówią o Małyszu, Bachledzie, Skupieniu i Rutkowskim. A gdzie Hula i W. Tajner?

 • Andy początkujący
  Contra spem spero

  Może jestem patroitą-idiotą, ale naprawdę wierzę w silną polską reprezentację. Nowy trener, nowe metody, nowa motywacja dla zawodników. To po prostu musi się udać, oni są skazani na sukces...

 • Forest początkujący
  @Andy

  Chłopie co ty gadasz?! No comments.

 • anonim

  Andy, mnie też łamie w kościach, że w tym sezonie w polskich skokach coś się wydarzy. i to w dodatku coś dobrego. A patrioci nie są idiotami.

 • małyszomanka początkujący

  Widać to po Norwegach, że motywacja i wiara w siebie i w powodzenie ma ogromne znaczenie, więc miejmy nadzieję, że rzeczywiście będzie dobrze. Oby tylko nie przesadzili z treningiem i zimą nie byli zmęczeni.

 • anonim

  Też obawiam sie o to zmęczenie, zwłaszcza po tym, jak Kruczek skowentował, że takiego wycisku nie mieli od czasów Mikeski, tylko, że tamten póżniej zaczynał.
  Konsekwencja trenerów w niefaworyzowaniu Adama jest szokująca.Mam jednak nadzieję, że on nadal będzie dobry a nawet chciałabym, żeby był bardzo dobry, a takie wyciszenie medialne może mu dac tylko upragnoną szczypte spokoju.

 • małyszomanka początkujący
  @maniaczka skoków

  Sądząc z wypowiedzi Adama te treningi mu się podobają, a Kuttin, pomimo, że nie faworyzuje Adama do każdego podchodzi indywidualnie, więc mam nadzieję, że będzie dobrze. Ta nadzieja miesza się, co prawda z obawą, że może przesadzają z tym natężeniem treningów. Pozostaje nam tylko ufać, że Kuttin wie co robi.

 • małyszomanka początkujący
  @manxz

  W takims sensie, że mówi do nich po polsku, a do Małysza po niemiecku, bo Adam chce się uczyć tego języka. Mam nadzieję, że go rozumie, bo inaczej efekty treningu mogłyby być opłakane.

 • elf początkujący

  ja tez mam jakies dziwne wrarzenie , ze ten sezon bedzie dla naszych chlopcow udaly :D

 • anonim

  fajnie było na treningu!!

 • anonim
  ddt

  Ddt - a co dokladnie było fajnego? Kto dobrze skakał, a kto kiepsko wg. tego co widziales?

 • manxz bywalec
  @małyszomanka

  Interesujące... Ale jesteś tego pewna? Od kiedy (albo najpierw: czy) Kuttin mieszka u nas, że może się dogadać po polsku?

  elf... chyba raczej: u d a n y
  no i wrażenie...

 • elf początkujący
  @manxz

  no tak :P wlasnie hyhy .. juz liczylam , ze nikt tego nie zauwazy...

 • małyszomanka początkujący
  @manxz

  On może nie mówi dobrze po polsku w języku potocznym, ale już w zeszłym roku z juniorami gadał po naszemu o skokach. Myślę, że nie potrzeba znać zbyt wiele słów, żeby wyjaśnić zawodnikowi, co robi źle i jak ma skakać. A podaję to na podstawie Faktu, więc nie do końca musi to być wiadomość sprawdzona i pewna.

 • anonim
  @małyszomanka:

  Kuttin rzeczywiscie nauczył się już trochę mówić po polsku, o czym dziennikarze się już nie raz przekonali [i to nie tylko ci z "F...u"]. :)))
  A Adaś niech się nie uczy niemieckiego od Kuttina :) Bo jak "złapie" karyncki akcent w wymowie, to dopiero będzie tragedia :(

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).