Wypowiedzi medalistek konkursu kobiet ZIO w Pjongczangu

 • 2018-02-13 14:33

Maren Lundby sprostała oczekiwaniom spoczywającym na niej od początku bieżącego sezonu. Liderka Pucharu Świata została drugą w historii mistrzynią olimpijską w skokach narciarskich pań. Srebro zdobyła Katharina Althaus z Niemiec, a brąz Sara Takanashi z Japonii.

Maren LundbyMaren Lundby

Maren Lundby (1. miejsce; 105,5 oraz 110 metrów):

- Bardziej byłam zdenerwowana przed pierwszym skokiem niż przed drugim. Miałam dziwne uczucie. Nie wiem, co to było. Nie miałam poczucia, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. W drugiej serii w moich poczynaniach było więcej pewności. Czułam, że wszystko zależy ode mnie.

- Starałam się skupić wyłącznie na sobie. Nie pozwoliłam, aby cokolwiek mnie rozpraszało czy dekoncentrowało. Myślę, że udało mi się to całkiem dobrze.

Katharina Althaus (2. miejsce; 106,5 oraz 106 metrów):

- Moim celem było skończenie rywalizacji olimpijskiej na podium. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że udało mi się go zrealizować.

- To są skoki narciarskie i wiemy, że wiatr jest nieodłączną częścią tego sportu. Wiedzieliśmy, że jest wietrznie i nic z tym nie zrobimy.

Sara Takanashi (3. miejsce; dwukrotnie 103,5 metra):

- To mój pierwszy medal zdobyty podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Start tutaj był ogromnym wyzwaniem, więc tym bardziej się cieszę, że wywalczyłam ten krążek. Czuję dużą ulgę.

- Dużo radości sprawili mi też japońscy kibice, którzy w dużej liczbie pojawili się pod skoczniami w Pjongczangu.

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (3700) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • RET_RET doświadczony
  Sara Takanashi

  Kibicuję jej od dawna i życzę, żeby w przyszłości nie musiała się cieszyć z brązowego medalu.

 • znawca_francuskiego bywalec
  _

  Te medale wyglądają jakby były wykonane z drewna .......

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).