PK Pań w Brotterode: Pewny triumf Danieli Iraschko-Stolz

 • 2018-02-16 18:00

Daniela Iraschko-Stolz wygrała piątkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego Pań w Brotterode (HS117). Reprezentantka Austrii triumfowała po skokach na odległość 112,5 m i 115 m. Pucharowe punkty zdobyły trzy Polki.

W pierwszej serii konkursowej Daniela Iraschko-Stolz odskoczyła swoim rywalkom. Austriaczka poszybowała na odległość 112,5 m i na półmetku rywalizacji prowadziła z przewagą 19,7 pkt. nad Słowenką Jerneją Brecl (105 m). Trzecia była Francuzka Julia Clair (99 m), a tuż za nią znajdowały się Ulrike Graessler (102,5 m), Lidija Jakowlewa (97 m) oraz Pauline Hessler (99,5 m).

Najlepsza z Polek, Anna Twardosz (95,5 m) zajmowała na półmetku piętnaste miejsce. Siedemnasta była Kinga Rajda (94,5 m), natomiast dwudziesta szósta - Kamila Karpiel (81 m).

Już na pierwszej serii udział w zawodach zakończyła trzydziesta pierwsza Joanna Kil (64,5 m).

W finale Daniela Iraschko-Stolz nie dała szans swoim rywalkom. Austriaczka poszybowała na odległość 115 m i pokonała drugą Jerneję Brecl (106 m) o 32,7 punktu! Na najniższym stopniu podium stanęła Lidija Jakowlewa (104 m), która okazała się lepsza od Julii Clair (101 m), Pauline Hessler (101,5 m) i Anny Szpiniewej (100,5 m).

Anna Twardosz po finałowej próbie na 91 metr zajęła dziewiętnaste miejsce, tuż przed Kingą Rajdą (91 m). Dwudziesta siódma była Kamila Karpiel (83,5 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego Pań prowadzi Aleksandra Barancewa (342 pkt.) przed Lidiją Jakowlewą (335 pkt.) i Danielą Iraschko-Stolz (300 pkt.).

Na sobotę w Brotterode zaplanowano finałowe zawody sezonu 2017/2018 w Pucharze Kontynentalnym Pań. Ponadto rozegrany zostanie pierwszy z dwóch konkursów PK mężczyzn.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3641) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kryska doświadczony
  @madrek @madrek

  nie widzę tego reportażu

 • madrek doświadczony

  Na sport.pl jest reportaż o polskich skoczkiniach. Joanna Kil ma problemy z wagą w drugą stronę, tzn. waży za mało i ciężko jej przytyć. Generalnie, tak jak przypuszczałem, dziewczyny nie dlatego mają złą wagę, że o siebie nie dbają i im nie zależy. Wręcz przeciwnie, zależy im bardzo, ale po prostu nie są w stanie trzymać wagi na odpowiednim poziomie. Moim zdaniem wina leży po stronie sztabu, a właściwie jego braku. Mam tu na myśli brak dietetyka. W zawodowym sporcie na najwyższym poziomie ktoś taki jest niezbędny do odnoszenia sukcesów.

 • Oreo profesor

  Jestem pod wrażeniem, że jedna z naszych zdołała nie zdobyć punktów

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @adik897 @adik897

  Muszą schudnąć o balast Hankusa.

 • adik897 początkujący

  Triumf Danieli Iraschko-Stolz to był wręcz jej obowiązek przy takiej stawce... Nie mniej jednak wielkie brawa i pochwały dla niej, że na starcie zawodów pojawia się już 4 dni po konkursie IO!
  Co do Polek... Ile one "muszą schudnąć", żeby poziom ich treningów wzbił się przynajmniej o kilka stopni?....

 • pawel96 profesor

  Jak co konkurs - dramat.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  A Rajda i Twardosz

  Wygrały z Freitag :D

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Wygrać z SIDLOVA Viktoria

  To nie lada osiągnięcie.
  Niby nie przeszła do drugiej serii, ale nie przyniosła kompromitacji. Bowiem zbudowała zdecydowaną przewagę nad słowacką utalentowaną zawodniczką z potężnymi osiągnięciami, porównywalnymi do Matti Nykanena.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Kompromitacja Kil

  Kompromitacja Joanny Kil.........przegrała nawet z zawodniczkami z Kazachstanu ........

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).