PK Pań w Brotterode: Pewny triumf Danieli Iraschko-Stolz

• 2018-02-16 18:00

Daniela Iraschko-Stolz wygrała piątkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego Pań w Brotterode (HS117). Reprezentantka Austrii triumfowała po skokach na odległość 112,5 m i 115 m. Pucharowe punkty zdobyły trzy Polki.

W pierwszej serii konkursowej Daniela Iraschko-Stolz odskoczyła swoim rywalkom. Austriaczka poszybowała na odległość 112,5 m i na półmetku rywalizacji prowadziła z przewagą 19,7 pkt. nad Słowenką Jerneją Brecl (105 m). Trzecia była Francuzka Julia Clair (99 m), a tuż za nią znajdowały się Ulrike Graessler (102,5 m), Lidija Jakowlewa (97 m) oraz Pauline Hessler (99,5 m).

Najlepsza z Polek, Anna Twardosz (95,5 m) zajmowała na półmetku piętnaste miejsce. Siedemnasta była Kinga Rajda (94,5 m), natomiast dwudziesta szósta - Kamila Karpiel (81 m).

Już na pierwszej serii udział w zawodach zakończyła trzydziesta pierwsza Joanna Kil (64,5 m).

W finale Daniela Iraschko-Stolz nie dała szans swoim rywalkom. Austriaczka poszybowała na odległość 115 m i pokonała drugą Jerneję Brecl (106 m) o 32,7 punktu! Na najniższym stopniu podium stanęła Lidija Jakowlewa (104 m), która okazała się lepsza od Julii Clair (101 m), Pauline Hessler (101,5 m) i Anny Szpiniewej (100,5 m).

Anna Twardosz po finałowej próbie na 91 metr zajęła dziewiętnaste miejsce, tuż przed Kingą Rajdą (91 m). Dwudziesta siódma była Kamila Karpiel (83,5 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego Pań prowadzi Aleksandra Barancewa (342 pkt.) przed Lidiją Jakowlewą (335 pkt.) i Danielą Iraschko-Stolz (300 pkt.).

Na sobotę w Brotterode zaplanowano finałowe zawody sezonu 2017/2018 w Pucharze Kontynentalnym Pań. Ponadto rozegrany zostanie pierwszy z dwóch konkursów PK mężczyzn.