Dawid Kubacki: Do trzech razy sztuka

 • 2018-02-16 19:08

Po nieudanym konkursie na obiekcie normalnym, kiedy warunki skutecznie uniemożliwiły Dawidowi Kubackiemu walkę o czołowe lokaty, dziś 27-latek uplasował się na 14. miejscu w kwalifikacjach na dużej skoczni. Co podopieczny Stefana Horngachera powiedział przed sobotnią rywalizacją?

- Wiało cały czas, ale dziś liczyło się miejsce, w którym wiało. Warunki były takie, że za bulą była praktycznie cisza. Tam nie było tego powietrza i im wcześniej oraz wyżej się je dostało, tym łatwiej było odlecieć. W dwóch moich skokach nie do końca czułem to wsparcie natury za progiem, ale jestem zadowolony ze swoich prób, bo były całkiem dobre. To dziś miałem do wykonania. A brak szczęścia do warunków? To sprawa drugorzędna, bo kwalifikacje to w zasadzie dzień treningowy. W sobotę będzie zupełnie nowy dzień. Skoro w minioną sobotę i dziś miałem pecha, to do trzech razy sztuka <śmiech>. Prosta kalkulacja.

- Moje zdanie jest takie, że nie można wyciągać daleko idących wniosków na bazie wyników kwalifikacji. Wiatr pomagał lub przeszkadzał i nie było to nader wymierne. Może jutro trafi się lepiej.

- Przyjeżdżając tutaj wiedzieliśmy, że jeden będzie musiał pauzować przy okazji każdego konkursu. Piotrek też miał świadomość, iż tak się może zdarzyć. W skokach treningowych nie dał trenerom wystarczających powodów, aby ci wystawili go do kwalifikacji. Nie potrzebuje on pocieszenia, bo wie, że jest dobrym zawodnikiem, a jeszcze kawałek sezonu przed nami.

- Takie jest życie. Czasem są lepsi, czasem gorsi, ale nie ma winy Piotrka w tym, że teraz jest w słabszej formie. Patrząc na ostatnie konkursy Pucharu Świata, skakał lepiej od niejednego z nas, więc była to kwestia dyspozycji tygodnia.

Korespondencja z Pjongczangu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5559) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skajler doświadczony
  https://www.youtube.com/watch?v=Ysv1j2avqoI

  czy to też jest hejt?

 • skajler doświadczony
  @skajler @ret_ret

  jaki hejt? realia są takie że Dawid na IO startował 2x zajmując 32 i 35miejsca, dlatego mam prawo uważać, że wejście do drugiej serii to już będzie coś a w każdym bądź razie największy sukces w karjerze

 • RET_RET doświadczony
  @skajler @skajler

  Nie wiem, dlaczego Szanowna Redakcja toleruje taki prymitywny hejt w stosunku do zawodnika? To już drugi tego rodzaju wpis skajlera pod tym tekstem.

 • pawel96 profesor

  Dawid, nie znasz paradoksu hazardzisty. Prawdopodobieństwo, że jutro będzie dobrze z wiatrem w Twoim skoku wynosi 50%, tyle samo, co możliwość złego wiatru.
  Nie ma czegoś takiego, że skoro dwa razy nie wyszło, to teraz wyjdzie.

 • skajler doświadczony

  jak myślicie, czy Dejwid jest w stanie poprawić swoje najlepsze osiągnięcie na IO czyli 31 miejsce?

 • Aaabbbb weteran

  M. leniwie wyciągnał się na sofie. Na stoliku przed sobą ustawił laptop lenovo, na tyle blisko, żeby mógł swobodnie dosięgnąć kombinacji klawiszy: S, T, O, C, H. Zerknął na zegar, stary poljot wskazywał 18:47.
  -Czas zaczynać - mrunkął do siebie.
  Niespiesznym ruchem nalał sobie 12-letniego Macallana do szklanki z rżniętego kryształu. Umoczył sinoczerwone usta w niebiańskim napoju, westchnął nad losem polskich sportów zimowych, wyciągnął swoje długie palce z nienagannie przyciętymi paznokciami i wklepał pierwsze zdanie na forum skijumping:
  - Ile razy mam wam powtarzać, że Stoch się skończył, że jako drużyna nie osiągniemy nic, a szczytem będzie czwarte miejsce drużynowo, a jedenaste indywidualnie, między Stursą a Insamem??!!

  Popatrzył na napisane zdanie, siorbnął jeszcze whisky i, przeczesawszy czuprynę, kliknął niespiesznie: wyślij komentarz.

  - Dobra robota - mruknął do siebie i powrócił na forum onetu.*  Podobieństwo do prawdziwych wydarzeń i osób jest przypadkowe i niezamierzone.

 • Major_Kuprich profesor
  Wieczny pech

  "Skoro w minioną sobotę i dziś miałem pecha, to do trzech razy sztuka . Prosta kalkulacja."

  Ciesze się, że Kubacki znowu zaczyna zwalać na warunki.

  Fajnie, że dziś zaczął wracać do starego stylu.

  Lato coraz bliżej.

  Pamiętaj Dawid - im wyżej tym lepiej.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Jeśli Dawid trafi na dobre warunki to może odlecieć . Życzę mu tego !

 • Ad1K profesor

  A może to właśnie jutro ten dzień Dawid? Trzymam za Ciebie kciuki, Stefan miał swoje szanse, chyba następnej już nie dostanie, ale może Ty?

 • marro profesor

  TOP 10 jutro ale nic więcej taka prawda

 • Mejdzi profesor

  Powodzenia !

 • skajler doświadczony

  życzę Ci Dawid abyś jutro miał to szczęście do warunków, i pierwszy raz w karjerze w Olimpijskim konkursie wszedł do II serii :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).