Maciej Kot: Dobry wiatr to dodatek

 • 2018-02-16 19:28

Satysfakcji ze skoku oddanego w kwalifikacjach nie krył Maciej Kot. Zakopiańczyk w piątkowej próbie ocenianej poszybował na 138. metr, co wystarczyło do zajęcia ósmej pozycji.

- To był jeden z najlepszych skoków, które tu oddałem, a do tego, w końcu, w dobrych warunkach. Nareszcie nic nie przeszkodziło mi w powietrzu, a wręcz pomogło, żeby odlecieć dość daleko. Jestem zadowolony z tej próby kwalifikacyjnej. Wiatr miał tendencję do wiania pod narty, ale to są nierówne podmuchy w poszczególnych fazach lotu. Lepiej, kiedy wieje słabiej, ale równo na całym zeskoku. Było sprawiedliwiej niż na obiekcie normalnym.

- Kiedy zawodnik, dobrze ułożony, prawidłowo wyjdzie z progu, wówczas każdy podmuch dodaje dodatkowe metry. Czasem nawet dziesięć. W przypadku Ryoyu Kobayashiego było widać, że leciał i leciał zamiast spadać. Do tego belka była ustawiona dość wysoko. Była to pewnie decyzja pod publikę, aby skoki były dalekie, ale cały czas trzeba było mieć trochę szczęścia.

- To bardzo pozytywna informacja, że leciałem dziś prosto. Dobry skok z należytym poukładaniem się w powietrzu ułatwia mi sprawę. Kiedy lot jest prosty, od razu można poznać udaną próbę.

- Kluczem są dobre skoki. To podstawa i punkt naszej koncentracji, bo na warunki nie mamy wpływu, a takimi kwestiami nie warto się przejmować. Trzeba wyciągnąć wnioski i oddać co najmniej takie próby jak ta z kwalifikacji. Dobry wiatr to dodatek, który może pomóc.

Jak po odsunięciu od składu czuł się Piotr Żyła? - Przybił piątki i powiedział, abyśmy dali ognia. Nie było go dziś na skoczni, bo jest tu bardzo zimno i jego obecność nie miała sensu. Podczas zawodów będzie nas wspierał osobiście. Nie jest to łatwa sytuacja, ale Piotrek znosi to naprawdę godnie. Jest cały czas z nami i czujemy jego wsparcie.

Korespondencja z Pjongczangu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4520) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Goldberger początkujący
  @Major_Kuprich @skajler

  Nie wiem sam: albo udajesz greka,albo jesteś niedouczony. Poczytaj trochę statystyk na temat Maćka (nawet w Wikipedii),a przestaniesz pieprzyć takie farmazony ;-)

 • Pawel966 bywalec
  @Major_Kuprich @skajler

  Dla Ciebie anonimowego lenia, trolla jak wolisz który tylko zaciera ręce żeby zgnoić któregoś ze skoczków i szukać jednego niepasujacego słowa sukcesem by był wyjazd na igrzyska, ale niestety nie chce Ci się ruszyć du*y sprzed komputera i zrobić chociaż 3 skoki w miejscu. Cóż jak widzisz kilka lat temu może twoje wieczne bezcelowe hejty by zrobiły na kimś wrażenie, ale w tych czasach każdy ma to w du*ie.

 • skajler doświadczony
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  jeszcze lepsza sprawa gdy jest wykonana dobra praca, zresztą Maciek był i jest przecietnym skoczkiem, w którego przypadku miejsce w 10tce kwali na IO mozna uznac na sukces godny wpisania w CV

 • MarQ bywalec
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Ten post już trochę na siłę napisany. Szkoda.

 • Major_Kuprich profesor
  O poziomie naszej kadry

  Świadczy fakt, że zawodnik, który jeszcze rok temu potrafił wygrywać konkursy PŚ, stawać na podium i zajmować regularnie miejsca w czołowej 10 - będąc przy tym niezadowolonym mówi, że 8 miejsce w kwalifikacjach zawdzięcza jednemu z najlepszych skoków jakie oddał podczas igrzysk olimpijskich (najważniejszej imprezie docelowej w okresie 4 lat).

  Jutro liczę na dobre skoki i żeby Maciek leciał w powietrzu prosto.

  Jeśli nie będzie z tego metrów zawsze można zwalić na warunki.

  Ważne żeby leciał prosto - nic innego się nie liczy.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Jutro oddawaj takie skoki na luzie. Poniedziałek jest ważniejszy.

 • Ad1K profesor

  W sobotę życzę Ci Maciek TOP10. W poniedziałek każdy świetny skok Polaka będzie na wagę złota! Tzn. medalu :D

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Mógłby Kot

  być takim czarnym koniem, niespodzianką na podium. Jakoś nie przemawia do mnie możliwość walki Kubackiego o podium.

 • Mejdzi profesor

  Powodzenia !

 • skajler doświadczony

  powodzenie Maciek jutro, chociaż najważniejszy dla Ciebie konkurs w poniedziałek więc jutro poskaczesz treningowo

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).