PK w Brotterode: Wiatr uniemożliwił skakanie. Dwa konkursy w niedzielę

 • 2018-02-17 20:14

Nie mają szczęścia organizatorzy Pucharu Kontynentalnego w Brotterode (HS117). Sobotni konkurs z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru przeniesiono na niedzielny poranek.

W sobotę na skoczni Brotterode wieje zbyt silny wiatr pod narty. Rywalizacja pań została zakończona po pierwszej serii. Z kolei w rywalizacji mężczyzn... zabrakło belek startowych.

Pierwszą serię konkursową rozpoczęto z platformy nr -1, ale po trzech skokach została przerwana do godziny 19:00. Następnie jury zawodów podjęło decyzję o restarcie rywalizacji o 20:00.

Jednak o wyznaczonej godzinie wiatr znów nie dał za wygraną. Organizatorzy postanowili zatem o przeniesieniu zawodów na niedzielę.

PROGRAM ZAWODÓW:

Niedziela, 18.02.2018
9:30 - Seria próbna
10:30 - Pierwszy konkurs
13:00 - Drugi konkurs

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Wyniki anulowanej I serii:
lp.nrzawodnikkrajodl.nota
1 1 SCHMID, Constantin 113.0 96.1
2 2 VARESCO, Daniele 99.0 71.4
3 3 CINTIMAR, Muhammet Irfan 68.5 5.3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5043) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oreo profesor
  @Janeman @Janeman

  No dla Krzysia Miętusa przecież. Głupie pytanie.

 • pawel96 profesor
  @Obeznany @obeznany

  Przyznam, że Twój komentarz mnie rozśmieszył :D

 • Obeznany stały bywalec

  Turek na podium, braaawo :)

 • konrad95 doświadczony
  @Janeman @Janeman

  A niektórzy byli bardzo niezadowoleni, że Pilch nie pojechał na PK do USA. Ludzie nie rozumieją, że bardzo łatwo jest wymęczyć tak młodego zawodnika zbyt dużą liczbą startów.
  Nabijanie limitu miałoby sens na ten period, bo jest bardzo długi a chętnych sporo po powrocie juniorów z MŚJ i Wolnego z powodu braku konkursów PŚ w lutym. Na następny period to nie jest potrzebne bo mamy tylko 4 konkursy W PK w tym 2 w Polsce, w których i tak wystawimy grupę krajową.

 • Janeman profesor

  Jeśli warunki do jutra się poprawią , to szykuje się ciekawy maraton skoków.
  Dla nas to chyba lepiej , że przeniesli - może Pilch ma po prostu slabszy dzień i do jutra się co nieco ogarnie - forma w tym wieku bywa bardzo labilna. Choć te dzisiejsze skoki to taki pierwszy sygnał, że tydzień temu może powinien jednak odpoczywać, a nie nabijać limit przez FisCup - bo własciwie dla kogo ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).