Czyż i Pawłowski zwyciężają w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

 • 2018-02-20 10:10

W dniach 17-18 lutego 2018 roku w Zakopanem odbyły się zawody w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych "Podkarpackie 2018". W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali dwukrotnie Bartosz Czyż oraz Szymon Pawłowski.

Rywalizacja w trakcie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży tym razem zawitała do Zakopanego, gdzie młodzi zawodnicy rywalizowali na Wielkiej Krokwi (HS140). W zmaganiach wzięło udział 33 zawodników, którzy zostali podzieleni według kategorii wiekowych na juniorów i juniorów młodszych.

W trakcie sobotniej i niedzielnej rywalizacji juniorów najlepszy okazał się Bartosz Czyż. Reprezentant klubu WSS Wisła w Wiśle oraz uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku dwukrotnie pokazał swoją wyższość nad rywalami, skacząc 135.5 oraz 137.5 metra w pierwszym i 138 oraz 133.5 metra w drugim konkursie. Jego przewaga nad drugim Dominikiem Kastelikiem w obu przypadkach przekroczyła 30 "oczek" (odpowiednio 31,9 i 51,1 punktu).

O wspomnianym zdobywcy srebrnych medali i reprezentancie klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk było głośno za sprawą dość dosadnego postu opublikowanego przez Adama Małysza na jednym z portali społecznościowych. Wśród kibiców i znawców sportu krążyły plotki, iż niespełna 20-letni skoczek zamierza skończyć karierę. Kastelik postanowił jednak obalić wszelkie teorie spiskowe i dwukrotnie podczas weekendowych zawodów uplasował się na ppdium (126 i 125 metrów w pierwszym oraz 130 i 130.5 metra w drugim konkursie).

Trzeci, zarówno w sobotę, jak i niedzielę, okazał się być Damian Skupień. Reprezentant klubu TS Wisła Zakopane i uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem stracił co prawda do drugiego miejsca znaczącą ilość punktów, jednak jego skoki okazały się wystarczające do pokonania pozostałych rywali. Sobotnie (121 i 121.5 metra) oraz niedzielne (124 i 130.5 metra) próby pozwoliły mu na dwukrotne zepchnięcie na czwartą lokatę Dawida Jarząbka.

W kategorii juniorów młodszych dwukrotnie triumfował Szymon Pawłowski. Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra i uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku zarówno w trakcie sobotnich (131.5 oraz 130 metrów), jak i niedzielnych prób (125.5 oraz 124.5 metra) pokazał, że wśród startujących zawodników może pochwalić się najbardziej stabilną formą. Drugie i trzecie miejsce zmieniały się w zależności od dnia. Karol Niemczyk, który uplasował się na drugim stopniu podium pierwszego konkursu (128 i 127 metrów), następnego dnia był już piąty, ustępując swoją pozycję Kacprowi Juroszkowi (121 i 125.5 metra). Trzeci w sobotę był Mateusz Gruszka (128.5 oraz 126 metrów), w niedzielę zaś Jarosław Krzak (117.5 oraz 122.5 metra).

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w trakcie niedzielnej rywalizacji kombinatorów norweskich, Piotr Kudzia uzyskał 143.5 metra, co jest nieoficjalnym rekordem przebudowanej Wielkiej Krokwi w Zakopanem (HS140).

Pełne wyniki rywalizacji skoczków w obu kategoriach wiekowych dostępne są tutaj:

Wyniki - sobota

Wyniki - niedziela


Marta Wawrzyniak, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5856) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Henning stały bywalec

  Teraz skacze, a widziałeś go w początkowych edycjach? Od lata zaprzestał treningów, nie przyjechał na mp, nie skakał w lotosie, to oznaka tego, że nie jest na tyle dojrzały by go tu wybielać. Oczywiście, cała afera powstała z niczego i jest niepotrzebna.

 • pawel96 profesor
  @Henning @Henning

  Przecież walczy, skacze w LOTOSach.

 • Henning stały bywalec

  Skończcie obwiniać Małysza, gdyby Kastelik miał choć troche rozumu w głowie to nie strzelałby focha po jednej krytyce tylko walczyłby o jak najlepszą formę by udowodnić swoją racje. Nie ma co rozpieszczać chłopaczka i robić z niego zbawiciela kadry

 • Fansabirzhanam bywalec
  @TRTtrojan @TRTtrojan

  Didam, ze w zawodach tych wygrał Nedzad Nadarevic, a drugie miejsce zajął Sanel Handanović.

 • MrRadzio weteran
  -

  Szczerze? Mam wrażenie że niezły cyrk z Kastelikiem i kadrami może się odwalić. Po tajemniczym wyparowaniu Kłuska (no hey - mamy w zasadzie praktycznie koniec sezonu a tu dalej ZERO info czy zawiesił, zakończył, stało się coś albo cokolwiek!) i zakończeniu przez Ziobro kariery zwalniają się 2 miejsca... Do tego jeszcze Bu(l/k)owski i Miętowy którzy też na odstrzał idą... No i kto nam zostanie do wyboru? Roczników do 99 nie liczę bo przecież "to juniorzy więc tylko MŚJ się liczy" czyli mamy:
  Kadrę A (Stoch, Hula, Kot, Żyła, Kubacki i Wolny)
  Kadrę B (Murańka, Zniszczoł, Kantyka i Biela)
  Kadrę C (Stękała i Biegun)
  I to w zasadzie tyle... No jeszcze Leja i wspomniany Kastelik i o ile ten pierwszy raczej do kadr wróci tak ten drugi może mieć przez wiadomo kogo problem... Oj ciekawe może być przetasowanie w kadrach na ten sezon :P

 • tlen weteran

  Niestety, z roku na rok liczba skoczków coraz mniejsza. Cos niedobrego sie dzieje z naszymi skokami.

 • przemhel stały bywalec
  Kastelik

  Dawać go do kadry B, i tak w niej jest gorszy poziom :)

 • dervish profesor

  Tym razem to Bartek Czyż zdeklasował stawkę.

  Ale kolega Kastelik też nie ma się czego wstydzić. Pewne 2 miejsce z ponad 10 pkt przewagi nad trzecim w stawce.
  Tradycyjnie kiepskie noty za styl ale tym razem zbytnio nie odbiegały od not członka kadry juniorskiej (Skupnia) którego pokonał. W tych konkursach jedynie Bartek Czyż przykładał się do lądowania.

 • dervish profesor
  @dervish

  trzeba zrobic wyjatek i potwierdzic certyfikat bezpieczeństwa by się połaczyć :)

 • TRTtrojan bywalec
  Troche egzotyki

  Wiem że jest tu kilku fanów skoczków egzotycznych więc wrzucam komentarz bo pewnie nie będzie artykułu. Kilka dni temu na skoczni w Bihać odbyły się coroczne zawody w skokach. W tym roku udział wzięło prawie 30 zawodników. Pełna relacja jest dostępna na yt.
  Dodatkowo kilka dni temu udało mi się skontaktować z Nikolą Stevanoviciem. Chłopak to nowy rekordzista Serbii w długości skoku. Bardzo sympatyczny, chętnie odpowiadał na pytania. Na co dzień trenuje w SSK Ljubno, klubie z którego pochodzi Timi Zajc. Niestety nie ma pomocy ze strony związku i wszystko finansują mu rodzice nauczyciele. Co ciekawe na koniec rozmowy stwierdził że jest w 99% pewne że w 2019 wystartuje w zawodach fis cup i że prowadzą zaawansowane rozmowy z rodzinną federacją zmierzające w tym kierunku. Miło byłoby zobaczyć na starcie Serba.
  A co do OOM to gratuluje dla Czyża, Pawłowskiego i dla Małysza. Temu ostatniemu gratuluje zniszczenia talentu Dominika.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Kastelik Dominik

  Najlepszym kolegą pewnego dyrektora :D

 • dervish profesor
  Z firefoxa nie da się

  połączyć z linkami do wyników. :(

 • Nowyskoczek5 profesor
  Oo

  Jest i nasz kolega Kastelik !

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).