Wypowiedzi Huli, Kubackiego i Kota po ceremonii medalowej

 • 2018-02-20 18:17

We wtorkowy wieczór w Pjongczangu miała miejsce ceremonia medalowa najlepszych ekip konkursu drużynowego na dużej skoczni. Historyczny brąz wywalczyła reprezentacja Polski. Dla Stefana Huli, Dawida Kubackiego i Macieja Kota to pierwszy olimpijski medal w karierze.

Jakie uczucie towarzyszyło Dawidowi Kubackiemu i Stefanowi Huli podczas dekoracji medalowej ?

Dawid: Przede wszystkim radość i duma. Na ten moment długo czekaliśmy i długo oraz ciężko na to pracowaliśmy. Myślę, że każdy z nas to przyzna. Chociaż może Stefan się obijał, ja tam nie wiem (śmiech).

Stefan: W pełni się zgadzam, jest to nagroda za naszą ciężką pracę, także emocje są wielkie. Jak wchodziło się na to podium, to myślę, że wzruszenie i takie poczucie spełnienia było w każdym z nas.

Czy zawodnicy mają za sobą długą noc po wywalczeniu drużynowego medalu?

Dawid: Nie. Wiadomo, że powoli trzeba zacząć się ponownie przestawiać na polski czas. Ale bez przesady, bo jednak trzeba mieć w głowie, że mamy jeszcze kawałek sezonu przed sobą. Od jutra treningi, trzeba być dalej w formie.

Medal zimowych igrzysk niesie ze sobą również materialne korzyści. Skoczkowie zagwarantowali sobie emerytury olimpijskie.

Stefan: To dobrze, cieszymy się z tego. W końcu pracujemy na to całe swoje życie. Poświęcamy się temu, więc jest to dla nas jak najbardziej zasłużona nagroda.

Dawid: Ja powiem tak: dobrze, że mamy takie zabezpieczenie, ale jeszcze nas na emeryturę nie wysyłajcie (śmiech).

Podczas ceremonii medalowej trudno było dostrzec uśmiech na twarzach Polaków, z wyjątkiem Kamila Stocha.

Stefan: Myślę, że w środku nas jest uśmiech i dla nas to było dobre przeżycie. Kamil już wcześniej wchodził na olimpijskie podium, dla nas to był pierwszy raz.

Dawid: Jeszcze się nauczymy (śmiech).

Stefan: Ale naprawdę, jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Dla skoczków narciarskich igrzyska w Korei dobiegły już końca. Czy Polakom nie dłużył się pobyt w Pjongczangu?

Stefan: Fajnie ten czas leciał. Myślę, że zakończył się dla nas idealnie i teraz mamy dwa luźne dni, aby móc odetchnąć. Ale tęsknię za domem, jak najbardziej.

Dawid: Ja się zgadzam ze Stefanem. Ten czas tutaj musiał być taki długi, ale warto było czekać do samego końca. Dzięki temu możemy wracać do domu z medalami. I myślę, że taki dzień przerwy pozwoli nam zobaczyć kawałek tej olimpijskiej otoczki, bo do tej pory nie mieliśmy ku temu okazji.

Biało-Czerwoni mieli w planach wybrać się na mecz hokejowy, ale nie udało się zdobyć dla nich biletów. Czy pojawią się jednak na jakiejś innej konkurencji?

Dawid: Mamy się wybrać na Big Aira, na tej skoczni snowboardowej.

Dzięki wywalczonemu medalowi, skoczkowie mogą liczyć na zastrzyk gotówki ze strony Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Czy miłośnik modelarstwa, Dawid Kubacki przeznaczy otrzymaną kwotę na nowe modele?

Dawid: Właśnie tego jeszcze nie przemyślałem. Chłopaki mieli już to rozplanowane, a ja nie przygotowałem się jeszcze do tego.

Jakie zakupy planuje zatem Stefan Hula?

Stefan: Te plany to był spontan (śmiech).

***

Z sukcesu cieszył się również Maciej Kot. 26-letni reprezentant Polski po raz pierwszy w karierze stanął na olimpijskim podium.

- To było niezwykłe uczucie, kiedy razem z drużyną wchodziłem na scenę i na podium. Co prawda wolałbym usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego, wtedy ta chwila byłaby jeszcze piękniejsza i bardziej wzruszająca, ale na brak emocji nie można było narzekać - mówi zakopiańczyk.

- Jest to nagroda za ciężką pracę, jak również za walkę do końca w tym trudnym dla mnie sezonie. Jest to także wielka motywacja do dalszej ciężkiej pracy - oznajmił brązowy medalista ZIO w Pjongczangu.

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4707) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Aaabbbb weteran
  @DamjanFras @DamjanFras

  Pamiętamy, witamy!

 • M_B profesor
  @DamjanFras

  Pozdrawiam ;). Ja Ciebie pamiętam.

  Szkoda że teraz weekend bez zawodów najwyższej rangi, jest taka pustka gdy w trakcie sezonu nie można sobie w weekend obejrzeć skoków.

 • DamjanFras doświadczony
  Witam

  niektórzy starsi użytkownicy będą Mnie pamiętać, dwa, trzy sezony temu często się udzielałem, teraz czytam zaglądam co jakiś czas.
  Przyznam, że byłem pierwszy, który krzyczał czemu Stefan jest w kadrach.
  Dzisiaj odszczekuje.
  Gratuluję chłopakom wspaniałego występu, a najbardziej cieszę się, że ten medal ma Setefk.
  Należało mu się.
  Gratulację również dla Piotra Żyły za to, że jest wspaniałą częścią naszej drużyny, oraz dla Kamila za obronę
  tytułu.
  Pozdrawiam

 • Kubacki123 bywalec

  Ja uważam że za 4 lata w Pekinie będziemy mistrzami olimpijskimi w składzie Kot-Pilch-Kubacki-Stoch a Wolny i Zniszczoł po ciekawej walce przegrają miejsce w drużynie. Można robić screeny

 • Kris1952 doświadczony
  Na początek...żeby uniknąć komentarzy tzw. ,,znafcuf" !!!!

  Chwała i najlepszego!!! A teraz wygramy jeszcze turniej Rawi po ptokach!!!!

 • skijumpingexpert doświadczony
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Przegranym są tylko Austriacy, Słoweńcy. My mamy 2 medale złoto i brąz i każdy z tych chłopaków na medal, emeryture. Jak można nas uważać za przegranych? Jak i my i Niemcy i Norwegowie mamy po 1 zlocie , a i nas te złoto jest wyjątkowe i obronione. Niemcy są drużynowo większymi przegranych według mnie, ponieważ oni bronili tytułu a my i Norwegowie mamy historyczne 1 drużynowe medale, oni Złoto my brąz, Austriacy marzą teraz o takiej drużynie, bo przegrali z nami medal o prawie 100 pkt. No ale co z tego zawsze znajdą się tacy którym nie pasuje historyczny brąz i 3 złoto Stocha. W Norwegii twoje odpowiedniki będą pisać, że to jest sport indywidualny a oni indywidualnie zdobyli brąz. Takie same pisanie my mieliśmy po MŚ w Lahti. Bardziej niezadowoleni z brązu możemy być za rok, bo będziemy bronić tytułu, a na Igrzyskach najważniejsze są medale, po nie przyjechaliśmy i ja zdobyliśmy. Irytujące też jest stawianie Huli w roli przegranego. Zeszły sezon zakończył po za top30 oś, a w tym odebrał nagrodę za 5 miejsce indywidualnie i wywalczyl MEDAL OLIMPIJSKI w druzynie. Dla każdego to jest spełnienie marzeń i dla niego szczególnie.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Tak, Freitag był największym wygranym.

 • Aaabbbb weteran

  Sukces Dawida i Stefka jest słodko-gorzki. Z jednej strony zasłużone i zapracowane medale olimpijskie, z drugiej niedosyt po konkursie na skoczni normalnej.

  Ale per saldo te IO są dla nich bardzo udane.

 • dervish profesor
  @dervish

  Zapomniałem o Żyłce.
  Piotrka też trzeba zaliczyc do największych przegranych tych igrzysk. Brak miejsca w pewnej medalu druzynie to klęska.

  Piotr Żyła to tylko jeden z największych przegranych. Nie jest Wielkim Przegranym bo oczekiwania z nim związanie nie były wielkie i nie nalezal do grona Wielkich Faworytów.

  Tytularnymi Wielkimi Przegranymi są Freitag i Tande.

 • dervish profesor
  Stefek Hula, Dawid Kubacki, Maciek Kot

  Jak można zaliczać ich do największych przegranych Igrzysk?
  Ci zawodnicy na tych igrzyskach odnieśli życiowe sukcesy. Brazowy medal IO w drużynie to ich największy i zdecydowanie najcenniejszy sukces w karierze. Większy niż drużynowe złoto MŚ.

  Medal IO to dla każdego z nich spełnienie marzeń. Ta trójka zdecydowanie zalicza się do wygranych tych igrzysk.


  Najwięksi przegrani: patrząc na pozycje wyjściowe (PŚ) i aspiracje (forma przed IO) to: Freitag i Tande.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Stefan Hula

  Najbardziej cieszę się z jego medalu . Bardzo lubię tego człowieka i mam nadzieję że jeszcze coś osiąganie np.stanie na podium PŚ .

 • zimowy_komentator profesor
  @zimowy_komentator @pawel96

  Tak, zapomniałem o nim. No właśnie - a dlaczego o nim zapomniałem ? Dlatego, że na długo przed igrzyskami już przestał błyszczeć. Nie mniej jednak niewątpliwie jest przegranym. Hula i Dawid od paru sezonów skaczą na naprawdę wysokim poziomie a Stefan szczyt formy osiągnął właśnie na Igrzyskach - to, że w przeszłości klepał bulę nie ma znaczenia. Liczy się teraźniejszość - był w formie, nie skorzystał, więc jest przegranym. Brutalne ale prawdziwe. Swoją życiową szansę stracił też Dawid - kolejna za 4 lata, ale co będzie za 4 lata ? To taki szmat czasu...

 • pawel96 profesor
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Do przegranych dorzuciłbym Freitaga. On i Tande są wg mnie największymi przegranymi tych Igrzysk.

  Hula? Zależy od perspektywy, gdyby ktoś dwa miesiące temu mu powiedział, że na igrzyskach będzie 5 i 15 i brązowy w drużynie, to każdy z nas by się ucieszył, zwłaszcza, że Stefek długo był poza czwórką. A tak skok życia na normalnej i jest niedosyt. Zależy z której strony na to spojrzymy.

 • zimowy_komentator profesor
  Oj Dawid, oj Stefan

  chciało by się tak rzec...

  Jesteście jednymi z największych przegranych tych Igrzysk a brązowy medal w drużynówce to tak tylko n otarcie łez. Jedynie Kot może być zadowolony, bo specjalnie nie rokował a jednak wygrał rywalizację z Piotrkiem i zdobył brąz. Wy też się macie z czego cieszyć, bo medal to medal, zawsze dobrze go mieć ale potencjał był znacznie większy. Jedynie Kamil był smutny - no cóż, w sumie on najmniej powinien się smucić...

  Najwięksi wygrani tych Igrzysk:
  Andreas Wellinger
  Kamil Stoch
  Robert Johansson
  Johann Andre Forfang
  Norwegowie
  Niemcy

  Najwięksi przegrani tych Igrzysk:
  Stefan Hula
  Dawid Kubacki
  Daniel Andre Tande
  Michael Hayboeck
  Austriacy

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).