Znamy program Mistrzostw Świata Seefeld 2019

 • 2018-02-21 16:29

Za nami główna impreza obecnego sezonu w skokach narciarskich - Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Przyszłej zimy głównym celem zawodników będą Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Austriacy ogłosili program zawodów.

Niespodzianką jest rozpoczęcie rywalizacji skoczków na mistrzostwach od zawodów na dużym obiekcie w Innsbrucku (HS130). Dopiero w drugim tygodniu imprezy rozegrane zostaną konkursy na normalnej skoczni w Seefeld (HS109).

To pierwsze mistrzostwa świata, w których skoczkowie narciarscy rozpoczną zmagania od dużej skoczni, od czasów imprezy w Sapporo w 2007 roku. W XXI wieku taka sytuacja miała miejsce również w Lahti (2001) i Val di Fiemme (2003).

Pierwsza walka o medale zaplanowana została na sobotę, 23 lutego 2019 roku. Wtedy to odbędzie się konkurs indywidualny mężczyzn na, znanej z Turnieju Czterech Skoczni, Bergisel (HS130). Dzień później na tym samym obiekcie rozegrany zostanie konkurs drużynowy.

Następnie do akcji wkroczą panie, które powalczą o medale na Toni-Seelos-Olympiaschanze (HS109) w środę, 27 lutego. Z kolei w piątek (1 marca) odbędzie się konkurs indywidualny mężczyzn, zaś dzień później - kończące dla skoczków mistrzostwa - zawody drużyn mieszanych.

Co ciekawe, regulamin FIS dotyczący mistrzostw świata zastrzega, iż najpierw muszą zostać rozegrane zawody na normalnej skoczni, zaś wymiary HS obiektów muszą się różnić minimum o 25 metrów. Austriacy na ten moment nie spełniają obu tych warunków.

Dokładne godziny zawodów nie zostały jednak ustalone. Z powodu braku sztucznego oświetlenia, rywalizacja skoczków będzie musiała zostać rozegrana przy dziennym świetle.

Tytułów mistrza świata na skoczniach w Seefeld i Innsbrucku będą bronić Austriak Stefan Kraft (normalna i duża skocznia), Niemka Carina Vogt (konkurs pań), a także reprezentacja Polski (zawody drużynowe) i Niemiec (mikst).

Organizatorzy zastrzegają sobie, iż program mistrzostw może jeszcze ulec zmianie.

Program zawodów MŚ Seefeld 2019:
DataDzieńMiastoHS
23.02.2019 Sobota Innsbruck 130 konkurs indywidualny M
24.02.2019 Niedziela Innsbruck 130 konkurs drużynowy M
27.02.2019 Środa Seefeld 109 konkurs indywidualny K
01.03.2019 Piątek Seefeld 109 konkurs indywidualny M
02.03.2019 Sobota Seefeld 109 konkurs drużyn mieszanych K/M

Szczegółowy program MŚ Seefeld 2019:
DataDzieńMiasto
20.02.2019 Środa Innsbruck HS130 1. sesja treningowa M
21.02.2019 Czwartek Innsbruck HS130 2. sesja treningowa M
22.02.2019 Piątek Innsbruck HS130 Seria próbna M
Kwalifikacje M
23.02.2019 Sobota Innsbruck HS130 Seria próbna M
Konkurs indywidualny M
24.02.2019 Niedziela Innsbruck HS130 Seria próbna M
Konkurs drużynowy M
25.02.2019 Poniedziałek Seefeld HS109 1. sesja treningowa K
2. sesja treningowa K
26.02.2019 Wtorek Seefeld HS109 Seria próbna K
Kwalifikacje K
27.02.2019 Środa Seefeld HS109 1. sesja treningowa M
Seria próbna K
Konkurs indywidualny K
2. sesja treningowa M
28.02.2019 Czwartek Seefeld HS109 Seria próbna M
Kwalifikacje M
01.03.2019 Piątek Seefeld HS109 3. sesja treningowa K
Seria próbna M
Konkurs indywidualny M
02.03.2019 Sobota Seefeld HS109 Seria próbna K/M
Konkurs drużyn mieszanych K/M

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (25017) komentarze: (36)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Mc15011 doświadczony

  Patrząc na program mistrzostw to 2 marca 2019 roku podczas konkursu drużyn mieszanych ma obowiązkowo uczestniczyć reprezentacja Polski. KONIEC KROPKA!!!! Bo jeżeli nowy, bądź nowy/stary prezes pznu czyli Tajner i podejmie taką decyzję jaką podjął przed Lahti to przepraszam bardzo ale przed siedzibą pznu rozwścieczeni kibice - i ja oczywiście zrobię to z prawilną powinnością - powinni ustawić taczki z napisem "Dla całego zarządu polskiego związku narciarskiego". Za 3 dni będzie pierwsza rocznica żenującego oświadczenia odnośnie braku startu Polek na MŚ w Lahti. I jeżeli zaproponujecie, bym się napił herbaty ziołowej, czy bym brał leki to ja tą herbatę wyrzucę od razu przez okno!!! Tak samo leki! NIE POTRZEBUJE WASZEJ RADY!!!
  I jeszcze jedno - to co reżymowa telewizja mówiła odnośnie Tajnera, który zawłaszczył sobie tylko jedną dyscyplinę. Ja o tym wiedziałem już 3 lata temu, a o tym mówię już z 2 lata, a oni czyli media dopiero teraz się obudzili... masakra jakaś.

  Natomiast takie obstawianie wyników przyszłorocznych mistrzostw to jest jak wróżenie z fusów. Nikt z nas nie będzie drugim Krzysztofem Jackowskim. Mówię serio.

 • Stoszek profesor

  Dla mnie Austria zawsze organizuje największe dziad*stwo. Zwłaszcza Innsbruck mnie w tym przekonuje.

 • pawel96 profesor
  @bartkaz1102 @bartkaz1102

  Podobne ujęcie do tego z Falun, też ze skoczni normalnej.

 • bartkaz1102 bywalec

  Mam nadzieję, że na skoczni w Seefeld zamontują kamerę w innym miejscu, bo parę tygodni temu skoków do kombinacji prawie nie dało się oglądać... Lądowanie pokazywane było prawie całkiem od góry, nie można było oszacować wysokości lotu zawodników.

  Skok Jarla-Magnusa Riibera z Seefeld:
  https://www.youtube.com/watch?v=F91myjLhfdI

 • qwerty weteran
  Czemu przeszkadza Wam taka kolejność? Ja mam dobre wspomnienia

  Przypomnę, że we wszystkich takich przypadkach w XXI wieku, w drugim konkursie triumfował Adam Małysz :) .

  Także dlatego mam dobre wspomnienia z taką kolejnością. Szkoda, że w ten sposób nie rozgrywano IO w 2002 albo w 2010 roku - uważam, że Adam wypadłby wówczas lepiej.

 • Stinger profesor
  @Kubacki123 @Kubacki123

  Dopiero co zakończyły się Igrzyska dla skoczków, do MŚ jeszcze rok, a tutaj widzę pompowanie balonika już się zaczęło.
  Po co pisać o 2 złotych medalach Stocha na MŚ, które będą za rok?

 • Tim doświadczony

  Myślałem, że będzie drużynówka kobiet... Może za 2 lata...

 • Kubacki123 bywalec

  Kamil zdobędzie 2 tytuły mistrza świata na jednych mistrzostwach i przejdzie do historii ale jego już nikt nigdy nie przebije, brąz na dużym obiekcie wywalczy Kot/Pilch - 3/4 miejsce na normalnej brąz wywalczy Kubacki.

 • feniks212 doświadczony
  @skoczny_fan @pawel96

  Aż nie chce się wierzyć, że to może być główną przyczyną. Wszak utarta praktyka wskazuje, że można najpierw przyznać organizację MS, a następnie uprzejmie poprosić o dostosowanie obiektów do obowiązujących wymogów.

 • DexM początkujący
  Droga Redakcjo Skijumping....

  a może by tak live-czat z Panem Włodzimierzem Szaranowiczem? Biegaliście z mikrofonem TVP dla nich wiec relacje macie chyba na tyle dobre? Dawajcie łapki kto chętny żeby widzieli

 • DexM początkujący
  Szaranowicz bedzie?

  Zakończył karierę ale narazie tylko na zimowych igrzyskach dobrze zrozumiałem?

 • pawel96 profesor
  @skoczny_fan @feniks212

  Gdzieś czytałem wypowiedź jakiegoś eksperta, że jakość tras biegowych w Planicy nie odpowiada FISowi.

 • feniks212 doświadczony
  @skoczny_fan @pawel96

  Nie mam osobiście nic przeciwko Trondheim. Nawet bym był zadowolony, fajnie byłoby "wrócić" do miejsca, w którym wygrywali Małysz i Stoch, a Mateja osiągnął życiowy sukces. Szkoda byłoby mi tylko Planicy, która przegrała 3 ostatnie wybory na organizatora MS. Poza tym mają piękny kompleks skoczni, fantastyczne trasy, liczących się zawodników, pieniądze i entuzjazm kibiców, Naprawdę ciekawi mnie co sprawia, że FIS tak bardzo unika powierzenia Planicy organizacji MS.

 • pawel96 profesor
  @skoczny_fan @feniks212

  I Norwegowie dostaną mistrzostwa. Mają zbyt duże plecy w FIsie. Zapowiedziano już nawet przebudowę Granasen, oczywiście bez mowy dlaczego ;)

 • feniks212 doświadczony
  @skoczny_fan @feniks212

  p.s. Planica być może będzie gospodarzem MS w 2023 roku. Słoweńska kandydatura jest jedną z dwóch zgłoszonych (drugą jest kandydatura Trondheim). Wyboru FIS dokona w czerwcu tego roku.

 • feniks212 doświadczony
  @skoczny_fan @Kocurello1

  Jesteś pewnien?
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_Świata_w_Narciarstwie_Klasycznym_2021

 • Kocurello1 doświadczony
  @skoczny_fan @pawel96

  Nie kolego. Mylisz się w 2021 będzie Planica.

 • pawel96 profesor
  @skoczny_fan @Skoczny_Fan

  Nie martw się, Oberstdorf w 2021 ;)

 • skoczny_fan bywalec
  Te mistrzowstwa będą prawdopodobnie najdziwniejsze od lat.

  1.: Nieprzestrzeganie dwóch przepisów FIS
  2. Zawody rozgrywane na dużej skoczni normalnej i mniejszej skoczni dużej.
  3. Nie od dziś wiadomo, że w Innsbrucku niemal rokrocznie są problemy z wiatrem, wszakże odwołano tam jedyny raz konkurs TCS.
  4. Próbą przed tym czempionatem będzie pewnie konkurs Turnieju na Bergisel (takie dwa w jednym).
  5. Brak oświetlenia może też mieć wpływ na przebieg konkursu i będzie niesprzyjający wysokiej oglądalności zawodów.
  6. Program ułożony pod publiczność na zasadzie "wszystko w weekend", tego dawno nie grali. Ale co najśmieszniejsze, konkursy najprawdopodobniej będą za dnia, a o skutkach tego wspomniałem w poprzednim punkcie.

  Już gdy wybrano Seefeld w 2014 roku na gospodarza MŚ, spodziewałem się tego. Ale ostatni raz Mistrzostwa były w Austrii w 1999 roku, także lepsze to, niż znowu Oberstdorf.

 • Stinger profesor

  Najpierw skocznia duża potem normalna?
  W teorii to nie ma większej różnicy, w przeszłości już tak bywało, a konkurs drużynowy przed konkursem mieszanym jest nawet dobrym pomysłem (wszyscy Ci, którzy mieliby startować w mikście będą "świeżsi") ale nie zmienia to faktu, że po pierwsze przyzwyczaiłem się do odwrotnej kolejności, a po drugie uważam, że tak było lepiej - najpierw normalna czyli skoki "krótkie", a potem duża i "bijemy się" na dłuższe odległości.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).