Kadra Polski na PK w Klingenthal

 • 2018-02-21 17:02

Trener Radek Żidek ogłosił skład reprezentacji Polski na najbliższe zawody Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal (24-25 lutego). Na Vogtland Arenie (HS140) zaprezentuje się pięciu Biało-Czerwonych.

W kadrze znalazł się jeden reprezentant Kadry A (Jakub Wolny), dwóch zawodników Kadry B (Przemysław Kantyka, Klemens Murańka) oraz dwóch przedstawicieli Kadry Młodzieżowej (Tomasz Pilch, Paweł Wąsek).

Wraz z zawodnikami do Niemiec pojadą trenerzy - Radek Żidek i Maciej Maciusiak, asystent - Marcin Bachleda, fizjoterapeuta - Michał Górny oraz serwismen - Kamil Skrobot.

Skład Polski na PK w Klingenthal:

- Tomasz Pilch (6. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2017/2018);

- Jakub Wolny (21. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2017/2018);

- Przemysław Kantyka (31. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2017/2018);

- Klemens Murańka (45. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2017/2018);

- Paweł Wąsek (53. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2017/2018).

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 24.02.2018
13:00 - Odprawa techniczna
14:00 - Oficjalny trening
16:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 25.02.2018
9:00 - Seria próbna
10:00 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (12949) komentarze: (47)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Fansabirzhanam bywalec
  @slawek49 @slawek49

  W żadnym, Polacy nie wysyłają tam nikogo.

 • Janosik_13 początkujący
  LOTOS CUP

  Swoją drogą to dzisiaj Leja wygrał Lotos Cup, a Zniszczoł był drugi. Reszta z wyraźną stratą do wymienionej dwójki. Bukowski przegrał z Leją blisko 100 punktów!!!!!!! Z całym szacunkiem dla Łukasza, ale taki poziom to już naprawdę bardzo słabo, zwłaszcza że jest w kadrze B.
  Wśród juniorów Czyż wygrywa przed Skupniem i Kastelikiem.
  Jutrzejsze zawody zapowiadają się ciekawie. Najbardziej czekam na pojedynek Leja - Zniszczoł, w końcu to pozakadrowicz vs. lider kadry B.

  HEJ!!!

 • kkkk weteran

  Skład dobry. Olek niech trochę odpocznie.

 • slawek49 bywalec
  @slawek49 @slawek49

  Sorki, nieaktualną wiadomość podałem - sprzed pół roku...Adminie, proszę wykasować mój post

 • slawek49 bywalec
  @slawek49 @slawek49

  Sam sobie odpowiem, ale musiałem sięgnąć do wiedzy konkurencji:

  W weekend skoczkowie zainaugurują sezon letni. W Villach będą rozegrane pierwsze zawody z cyklu FIS Cup. Maciej Maciusiak podał nazwiska 10 reprezentantów, którzy pojadą do Austrii.
  Trener polskiej kadry narodowej C powołał następujących skoczków: Paweł Wąsek, Bartosz Czyż, Damian Skupień, Kacper Juroszek, Karol Niemczyk, Stanisław Biela, Przemysław Kantyka, Łukasz Bukowski, Dominik Kastelik oraz Mateusz Rajda.

  Program zawodów:

  01.07.2017, sobota
  10.30 - oficjalny trening
  12.00 - seria próbna
  14.00 - pierwsza seria konkursowa

  02.07.2017, niedziela
  09.00 - seria próbna
  10.30 - pierwsza seria konkursowa

 • slawek49 bywalec
  FIS Cup Villach?

  Czy była gdzieś informacja, w jakim składzie Polacy jadą w najbliższy weekend na zawody FIS Cup do austriackiego Villach? Bo przeszukałem wiadomości z ostatniego tygodnia i nic na ten temat nie znalazłem.

 • Oreo profesor
  @polotajner @polotajner

  No jak, Diabełek przekaże naszym młodym obiecującym tajniki bezpiecznego skakania po sto metrów na mamutach. Od kogo mają się uczyć jak nie od niego? :D

 • Mateusz1946 początkujący
  Klinghenthal

  Jedzie ktoś i wie czy na miejscu można kupić bilety czy wstęp bezpłatny? Nigdzie nie można znaleźć takiej informacji

 • Kubacki123 bywalec
  @gosposia @gosposia

  A jaką Ty ważną rolę pełnisz? Jak powiedział Bronisław Stoch chyba tylko łatwego sięgania po klawiaturę.

 • gosposia weteran
  po co jeździ Bachleda?

  Zastanawiam się jaką rolę pełni tam Bachleda.
  No bo chyba nie zaplecza merytorycznego?

 • Kubacki123 bywalec
  @feniks212 @Kubacki123

  Chodziło mi o Ziobro-Stękała i zdiwiło*

 • Kubacki123 bywalec
  @feniks212 @feniks212

  Skoro wybiera do składu skoczków którzy skaczą 15 metrów słabiej jak w przypadku Ziobro-Kantyka to powołanie samego Adama Małysza by mnie nie zdiwiło

 • Kubacki123 bywalec
  Żydek dobrze myśli

  Klingental mam się pięknie kojarzy. Nam nadzieję, że Kuba Wolny podtrzyma tradycje. Trzymam kciuki za Pawła Wąska jakby poprawił 53 miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu kontynentalnego to byłby spory sukces.

 • Ville bywalec
  Ville

  Gdzie to obejrzeć?

 • matius__pl bywalec
  @Nowyskoczek5 @Stinger

  Dziękuję

 • Stinger profesor
  @Nowyskoczek5 @matius__pl

  W PŚ i PK krajówka 6 skoczków, a w FIS CUP 10.

 • matius__pl bywalec
  @Nowyskoczek5 @matius__pl

  Jeżeli dobrze pamiętam.

 • matius__pl bywalec
  @Nowyskoczek5 @Stinger

  W kontynentalnym jest krajówka +10.

 • Stinger profesor
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Szansa jest ale jeśli Kuba Wolny go nie wywalczy to także dramatu nie będzie.
  Biorąc pod uwagę, że końcówka sezonu to 3 konkursy na mamucie (plus 2 drużynowe, kwalifikacje i treningi) to ani Pilch ani Wąsek pewnie i tak by nie dostali szans polatania, a poza nimi nikt nie jest w formie na start w PŚ.

  Drugą sprawą jest to, że Pilch prawdopodobnie wywalczy 6 miejsce w FIS CUP na kolejny period PK, a spore szanse na wywalczenie 7 miejsca ma także Paweł Wąsek, który po ostatnim weekendzie mocno zbliżył się do TOP 50 CRL także z odrobiną szczęścia możemy mieć 7 miejsc w PK na ostatnie 4 konkursy sezonu, a biorąc pod uwagę, że 2 konkursy są w Zakopanem i dochodzi nam krajówka (+6) to i tak możemy mieć tych miejsc na ostatnie periody dużo biorąc pod uwagę formę szczególnie kadry B także gdyby Wolny nie wywalczył 7 miejsca na PŚ to nic się nie dzieje ale oczywiście jeśli wywalczy to tylko na plus.

  Krótko mówiąc - kto by się spodziewał, że mając (Kadra B) taką formą przez praktycznie cały rok w ostatnich periodach sezonu możemy mieć nawet komplet 14 miejsc (13 moim zdaniem jest już tak bardzo mocno realne)?
  Szkoda tylko, że ostatni period PK nie jest o weekend dłuższy.

 • Aaabbbb weteran

  Dawajcie już te zawody, bo ocipieć idzie bez skoków :).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).