Robert Johansson nokautuje w mistrzostwach Norwegii

 • 2018-02-28 20:25

Jeszcze przed powrotem do rywalizacji w Pucharze Świata reprezentanci Norwegii mieli okazję do zmierzenia się w ramach krajowego czempionatu. Na skoczni Holmenkollbakken w Oslo (HS134) triumfował Robert Johansson, potwierdzając tym samym swoją wysoką dyspozycję z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Norweski czempionat miał odbyć się już 31 stycznia, jednak został przesunięty na termin po igrzyskach olimpijskich ze względu na silny wiatr i intensywne opady śniegu. Obsada rywalizacji była bardzo mocna - w konkursie wzięli udział olimpijczycy z Pjongczangu, łącznie ze złotymi medalistami z rywalizacji drużynowej – Robertem Johanssonem, Danielem Andre Tande, Johannem Andre Forfangiem i Andreasem Stjernenem.

Posiadacz najdłuższych wąsów wśród skoczków narciarskich znajdował się na prowadzeniu już po pierwszej serii, notując w niej jako jedyny skok powyżej punktu HS – wylądował na 137. metrze. Na drugim miejscu ze stratą 8,5 punktu plasował się Johann Andre Forfang (132 metry), a trzeci był Anders Fannemel (130,5 metra, 12,7 punktu straty do lidera). Tuż za miejscami gwarantującymi podium znajdowali się Marius Lindvik (129 metrów, 14,4 punktu straty do lidera) i Halvor Egner Granerud (124 metry, 25,4 punktu straty do lidera).

W finałowej turze Robert Johansson powiększył swoją przewagę, drugi raz lądując poza rozmiarem skoczni – osiągnął 135 metrów i z notą 309,5 punktu zdobył tytuł mistrza Norwegii. Srebrny medal przypadł Johannowi Andre Forfangowi, który oddał w swojej ostatniej próbie skok na odległość 127,5 metra, tracąc do triumfatora 23 "oczka". Brązowy krążek trafił do Mariusa Lindvika, który lotem na 129,5 metra (łączna nota – 285,7 punktu) wyprzedził Joacima Oedegaarda Bjoerenga (132 metry, łącznie 278,3 punktu) oraz Andersa Fannemela (121 metrów, łącznie 271,1 punktu). Szóstą pozycję zajął Daniel Andre Tande. Dopiero na 16. lokacie sklasyfikowany został Andreas Stjernen. Po pierwszej serii zajmował 8. miejsce, lecz błąd popełniony podczas finałowej próby zmusił go do lądowania przed 100. metrem.

- Do tej pory nie miałem żadnego indywidualnego medalu mistrzostw Norwegii. Teraz zdobyłem złoto. Ostatnie tygodnie były dla mnie niesamowite. Moje wyniki sprawiają mi dużo przyjemności. Chcę ją w dalszym ciągu czerpać - powiedział tuż po triumfie Robert Johansson.

Czy trzykrotny medalista igrzysk w Pjongczangu myśli o odzyskaniu nieoficjalnego rekordu świata w długości lotu, który aktualnie należy do Austriaka - Stefana Krafta? - Takich rzeczy nie można planować. Na to musi złożyć się wiele czynników - wiatr, dyspozycja dnia. Wszystko musi zagrać, chociaż muszę przyznać, że uwielbiam latać - podsumował członek klubu Soere Aal IL.

Zadowolony ze swoich skoków był również zdobywca brązowego medalu - Marius Lindvik. Przyznał jednak, że pomimo dobrych wyników, ciężko zdobyć miejsce w norweskiej kadrze. - Chcę spisywać się jak najlepiej. Na decyzję trenera będę musiał poczekać, lecz sama rywalizacja z najlepszymi daje mi sporo satysfakcji. Nie mogę doczekać się udziału w turnieju Raw Air. To mój wielki cel. Szczególnie oczekuję konkursów lotów narciarskich w Vikersund - spuentował 19-latek, który w bieżącym Pucharze Świata wystąpił tylko podczas weekendu w Zakopanem. Zajął tam 8. lokatę indywidualnie oraz 3. miejsce z drużyną.

Skrócone wyniki mistrzostw Norwegii w Oslo (HS134); 28.02.2018
Lp.ZawodnikOdl. 1Odl. 2Nota
1 JOHANSSON Robert 137,0 135,0 309,5
2 FORFANG Johann Andre 132,0 127,5 286,5
3 LINDVIK Marius 129,0 129,5 285,7
4 BJOERENG Joacim Oedegaard 123,5 132,0 278,3
5 FANNEMEL Anders 130,5 121,0 271,1
6 TANDE Daniel Andre 123,5 121,5 256,9
7 BJERKEENGEN Fredrik 120,0 122,0 250,0
8 GRANERUD Halvor Egner 124,0 117,0 249,7
9 HAUER Joachim 110,0 127,5 229,2
10 WESTERHEIM Oscar Petersen 116,5 122,0 228,5

Pełne wyniki zawodów można znaleźć >>TUTAJ<<.


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna/abcnyheter.no
oglądalność: (15704) komentarze: (29)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • michnar stały bywalec
  -

  64 zawodników - no, z tego wybierać można!

 • kkkk doświadczony

  Być może jakaś loteria była, bo wyniki ciekawe. Wąsacz mocny

 • Bojkot1970 bywalec

  Johansson w tej chwili jest w mega formie. Jeżeli jeszcze będzie skakał tak na mamutach zdobędzie jeszcze tyle punktów że wejdzie do czołowej trójki PS. Z drugiej strony może zabrać duże punkty bezposrednim rywalom Stocha. Oby jednak nieco stracił ze swojej mocy i nietypowego stylu - tak skutecznego .

 • gosposia weteran
  Johansson jak rekin...

  Podczas pierwszego konkursu na igrzyskach poczuł krew.
  I idzie za ciosem.
  Z Norwegów nikt mu już nie jest w stanie podskoczyć.
  Z innych nacji zneutralizować mogą go w tej chwili jedynie, tak jak na igrzyskach, Stoch i Wellinger.
  Przy czym na mamutach, jak na mój gosposi gust, zdecydowanie niekoniecznie.

 • gyurcsops doświadczony

  Tande tandetnie . co z nim ?

 • King profesor
  @pawel96 @pawel96

  Ja również. W kontekście KK nie jest raczej zagrożeniem dla Kamila.

 • StrasznyRybolakOtchlani doświadczony
  @skokowy123 @Kocurello1

  Co więcej Stoeckl powiedział, że Sjoeen nie ma już czego szukać w kadrze, więc to raczej zamknięta sprawa. Przerost ambicji nad pracą.

 • Regulator1 stały bywalec
  64

  Tylu ich wystartowało w mistrzostwach

 • feniks212 stały bywalec
  @pawel96 @Maradona

  Chyba trzeba ostatecznie porzucić łatkę Johanssona-lotnika. Myślę, że doskonale udowodnił, że małe znaczenie ma dla niego wielkość skoczni. Jest w stanie wygrać na każdej z pozostałych w kalendarzu. Obstawiałbym nawet, że największe szanse ma właśnie w Oslo, a nie w Vikersund.

 • Gerwazy doświadczony
  Johansson

  Spójrzcie sobie na wikipedii na wyniki Johanssona na przestrzeni całej kariery w Pucharze Świata. Uwzględnijcie dwa indywidualne miejsca na IO i jego wiek.
  To jest fenomen na skalę światową, znacznie większy fenomen niż sytuacja Huli.

 • anonim
  @skajler @kibicsportu

  Z nim nie warto dyskutować,bo to jest dyskusja jałowa..On jest jakiś uprzedzony do Stocha.

 • Kocurello1 doświadczony
  @skokowy123 @Skokowy123

  Wydaje mi się, że on już zakończył karierę.

 • skokowy123 profesor
  Ktoś wie

  Co z Philippem Sjoeenem? Niespełniony talent

 • dejw profesor

  Konkurs nie był prowadzony w równych warunkach, stąd trochę niespodzianek - spektakularna bula Stjernena, szokująco dobry występ Bjoerenga, wysoka lokata Bjerkeengena, Sogarda, Stroema, duże straty punktowe Tande i Graneruda. Skład podium jednak trudno nazwać zaskakującym i niespodziewanym.
  Katastrofa Hilde, co do którego byłem dość pewny że będzie wracał na Lahti, zwłaszcza na swoim limicie, ale tym występem delikatnie mówiąc nie przekonał. Bardzo marnie wypadł też Villumstad, który wydawał się z kolei pewniakiem do krajówki w Renie.

 • Bartt stały bywalec
  @Bartt @Wojciechowski

  Dzięki. Zbawiciel!

 • Wojciechowski profesor
  @Bartt @Bartt

  https://www.skiforbundet.no/contentassets/28e8e6ce5de64422927681a6fab2e0db/resultater-2-omgang.pdf

 • Ville bywalec
  Ville

  Aż takiej killer formy to on nie ma, ale wygrać powinien co najmniej raz w tym sezonie, taka kolej rzeczy, szczególnie, że tyle konkursów jest w Norwegii. Gorzej dla niego, że technicznie jest dośc słaby i lądowanie nie najlepsze, a to zawsze kilka punktów

 • Maradona profesor
  @pawel96 @pawel96

  Myślę, że największe szanse ma w Vikersund. Chociaż z taką formą jak w Pjongczang to może wygrać na każdej skoczni, szczególnie że aż 4 konkursy będą w Norwegii.

 • pawel96 profesor

  Nie obraziłbym się, jeśli by Johannson wygrał któryś konkurs. Byłby kolejnym zawodnikiem, który odniósł zwycięstwo w tym bardzo różnorodnym sezonie oraz skoczkiem #155 z pucharową wiktorią.

 • Ad1K weteran
  @Ad1K @Ad1K

  W Pyeongachang oczywiście. Bardzo przepraszam :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl