Turniej Planica 7 zakończy olimpijski sezon

 • 2018-03-06 22:20

W najbliższy weekend w Oslo rozpocznie się druga edycja Raw Air, zaś w lutym na Muehlenkopfschanze rozegrano po raz pierwszy Willingen Five. Do gry z własnym turniejem postanowili wkroczyć również Słoweńcy. Finałowy weekend Pucharu Świata na Letalnicy (HS240) będzie jednocześnie mini-turniejem o nazwie "Planica 7".

Podobnie jak w przypadku turnieju Raw Air, do klasyfikacji cyklu Planica 7 wliczane będą noty punktowe zawodników z serii kwalifikacyjnej (22 marca) oraz konkursowych - indywidualnych (23 i 25 marca) oraz drużynowych (24 marca). Na zwycięzcę całego turnieju, który w siedmiu lotach na Letalnicy uzbiera najwyższą notę punktową, czeka nagroda pieniężna w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich.

Zanim jednak najlepsi skoczkowie świata powalczą w "Planica 7", czeka na nich druga edycja Raw Air. Trener Goran Janus ogłosił skład Słowenii na norweską imprezę. Turniej zainaugurują Jernej Damjan, Peter Prevc, Anze Semenic, Tilen Bartol, Nejc Dezman, Anze Lanisek oraz Timi Zajc. Ten ostatni wystąpi tylko w Oslo, Lillehammer i Trondheim, po czym zakończy obecny sezon Pucharu Świata. W Vikersund zastąpi go natomiast Domen Prevc.

Skład Słowenii na Raw Air:

- Jernej Damjan (14. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/2018);

- Peter Prevc (17. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/2018);

- Anze Semenic (19. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/2018);

- Tilen Bartol (24. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/2018);

- Timi Zajc (31. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/2018) - tylko w Oslo, Lillehammer i Trondheim;

- Nejc Dezman (37. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/2018);

- Anze Lanisek;

- Domen Prevc (41. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2017/2018) - tylko w Vikersund.

Adam Bucholz, źródło: rtvslo.si

oglądalność: (31019) komentarze: (175)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • RET_RET doświadczony
  @Aaabbbb @salto_de_esqui

  O kurczę, a ja zapomniałem. Za co serdecznie wszystkie Panie przepraszam. I dołączam się do życzeń. Najserdeczniej :)

 • Wojciechowski profesor
  @gosposia @ret_ret

  W lotach było tak na pewno jeszcze u schyłku dominacji stylu klasycznego. Była też jeszcze druga, "drobniejsza" rzecz, która odróżniała konkursy lotów od pozostałych - odległości mierzyło się z dokładnością do pełnych metrów, bez połówek (powód był dość prosty - trudno byłoby to zrobić bez pomocy techniki).

 • RET_RET doświadczony
  @gosposia @gosposia

  Jaka "nowomowa europejska"??? Coś ci się chyba pochrzaniło. (A w ogóle to mi się nóż w kieszeni otwiera na tych, co wolą, żebyśmy byli z Azji, a nie z Europy!) Pierwszą nazwą tej konkurencji w języku polskim była "kombinacja nordycka", jak w prawie wszystkich językach świata. Tyle, że po drugiej wojnie świat. w Polsce "Nordyk", "nordycki" się źle kojarzyło, i określenie to zostało niejako "ocenzurowane" . Wtedy właśnie wyparł je "dwubój klasyczny". Potem wrócono do "kombinacji", w wersji jednakże "kombinacja norweska", wcześniej rzadziej używanej niż "nordycka". I w sumie jest to nazwa jak najbardziej odpowiadająca prawdzie, bo tę konkurencję wymyślili Norwegowie. Nazwa "nordycka" oczywiście też - wzięła się od nazwy Holmenkollen Nordic (pierwsze popularne zawody w tej dyscyplinie - podobnie zresztą, jak w skokach) i od początkowej dominacji krajów nordyckich (Norwegia i Finlandia).

 • SN2016 stały bywalec
  @gosposia @madrek

  To byłoby coś. Chciałbym obejrzeć takie skoki. Zawody wygraliby pewnie tacy zawodnicy jak Wellinger, Kubacki, Stoch trafiający i inni lecący wysoko. Wtedy Tajner będzie miał świetne wytłumaczenie jakby wziął Miętowego do składu. Np - A tam to pewnie tylko wypadek przy pracy Kszysia. To nawet nie jest tak bardzo dużo. To tylko 10 metrów do najlepszych...

 • RET_RET doświadczony
  @gosposia @Wojciechowski @gosposia

  Owszem, macie rację, z pośpiechu dokonałem skrótu myślowego - chodziło mi o trzy serie konkursowe, z których wybierało się wyniki dwu lepszych skoków (ale to jednak znaczy, że wszystkie trzy były punktowane! :) ). I prawdopodobnie pamięć spłatała mi figla - to musiały być loty narciarskie (bo raczej nie dwubój). W zasadzie nie mogłem dojść do tego, dlaczego jedne konkursy pamiętam jako dwuseryjne, a inne - jako trzyseryjne. No cóż, starość - nie radość ;) Bo do '62 roku to moja pamięć nie sięga :D (skoki zacząłem oglądać jakieś 8-9 lat później).

  Ale oczywiście pamiętacie "system pucharowy" w LGP w roku 2000., który jednak się nie przyjął? Wtedy najlepsi musieli de facto skakać 3 serie kokursowe.

 • SebaSzczesny profesor

  takie minit turnieje są jak najbardzie fantastyczne. Dodatkowa klasyfikacja ktora zmienia sie co serię. Jest dobrze

 • madrek doświadczony
  @gosposia @gosposia

  Mi od zawsze marzyło się zobaczyć konkurs światowej czołówki na skoczni K40.

 • salto_de_esqui weteran
  @Aaabbbb @Aaabbbb

  Pan, Panie Aaabbbb, to co by nie mówić, klasa:). Dołączam się.

 • Matthias88 bywalec

  Rower, Willingen 5, Planica 7, to wszystko sztuczne twory, by pozyskać dodatkowych sponsorów. To może my też sobie zróbmy "Tour de pologne" po Wiśle i Zakopanem. Skoro kwalifikacje są tak samo ważne jak konkurs, zrezygnujmy z nich i zróbmy konkurs złożony z 3 serii.

 • Aaabbbb weteran

  Ja pozwolę sobie na pewną dygresję, mianowicie Szanownym Koleżankom Stochomankom, Gosposiom, Eve?om i wszelakim pominiętym w tej krótkiej wyliczance, jak również wszystkim damom Waszych serc Szanowni Forumowicze, składam najszczersze Bóg Zapłać za to, że jesteście i życzę samych wspaniałości!!!

  Niech się święci 8 Marca!!!

 • gosposia weteran
  @gosposia @dzika_swinia

  No, jeżeli w takiej sytuacji piszesz, że nie rozumiesz czemu powinno być sprawiedliwie, to nie tylko, że widocznie, ale na bank
  I to nie tylko ode mnie.
  pozdrawiam

 • Martyn bywalec

  Dla mnie 2, maksymalnie 3 drużynówki na skoczniach dużych w sezonie + 2 na lotach, chyba że są tylko dwa weekendy lotów w sezonie (chyba się zdarza, nie?), to wtedy tylko w Planicy. Razem maksymalnie 5 + impreza główna, absolutne maksimum jak dla mnie.

 • Pavel profesor
  @dzika_swinia

  W konkurencji, gdzie drużyn jest tak mało jak w skokach, a walczących o cokolwiek jeszcze mnie, więcej niż 3 drużynówki, nie licząc imprez mistrzowskich, to przerost formy nad treścią.

 • dzika_swinia weteran
  @Pavel @pavel

  Pewnie chcieli żeby RA się bardziej różniło od TN.
  Albo Hofer chciał żeby było jak najwięcej drużynowek.

  To drugie mnie bardziej przekonuje, bo już się różni wliczanie mnot z "prologów".
  Tak się zastanawiam czy w Fisie nie ma planów, aby każdy weekend był z 1 drużynówką i 1 indywidualnym.

 • Pavel profesor
  @dzika_swinia

  Musi nie musi, ale te kolejne druzynówki są tam tak potrzebne jak oko wiadomo gdzie :) Dwa indywidualne i raz problem "niesprawiedliwości" rozwiązany, a dwa byłoby ciekawiej.

 • dzika_swinia weteran
  @gosposia @gosposia

  Gdyby byli Szwedami to trudno. Nie rozumiem naprawdę, czemu jest takie silne przekonanie, że musi być sprawiedliwie dla wszystkich - otóż nie musi. Ja tego nie rozumiem, ale widocznie mam jakieś gorsze szare komórki od Ciebie :)

 • Wojciechowski profesor
  @gosposia @gosposia

  Było tak w skokach, ale w latach 60. (np. w czasie MŚ 1962 w Zakopanem). I w lotach, ale też dawno temu.

 • gosposia weteran
  @gosposia @Wojciechowski

  Też mi się tak wydaje.
  Kiedyś w dwuboju klasycznym (a nie jakiejś kombinacji norweskiej, jak to teraz określa europejska nowomowa) było tak, że z trzech serii do wyniku końcowego liczyły się rezultaty dwóch.
  W skokach nie było tak nigdy.
  Jak na mój gosposi gust przynajmniej.

 • Wojciechowski profesor
  @gosposia @ret_ret

  W Pucharze Świata w skokach nigdy nie było trzech punktowanych serii. Nawet jeśli były po trzy serie konkursowe (a to tylko w lotach), to nie zaliczono wyników wszystkich prób.

 • gosposia weteran
  @gosposia @dzika_swinia

  Naprawdę nie stać Cię na uruchomienie szarych komórek?
  A gdyby Stoch w formie z tego a Kraft z poprzedniego roku byli Szwedami? To co? Nie zasługiwaliby na zwycięstwo w Rowerze?
  Zanim coś palniesz to palnij siebie. W łeb.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).