Kolejne szczegóły na temat turnieju Planica 7

 • 2018-03-08 20:24

Przed kilkoma dniami Słoweńcy ogłosili, iż tropem Norwegów i Niemców również zorganizują własny turniej skoków narciarskich. W ostatni weekend sezonu rozegrana zostanie pierwsza edycja "Planica 7". Teraz poznaliśmy logotyp oraz kolejne szczegóły nadchodzącego cyklu.

Tropem turniejów Raw Air i Willingen Five, do cyklu Planica 7 zaliczana będzie również seria kwalifikacyjna (22 marca), która rozegrana zostanie pierwszego dnia długiego weekendu z lotami narciarskimi na Letalnicy (HS240).

Do klasyfikacji generalnej cyklu zliczane będą noty punktowe z siedmiu serii lotów w Planicy - czwartkowych kwalifikacji, piątkowego konkursu indywidualnego (2 serie), sobotnich zawodów drużynowych (2 serie) oraz niedzielnego wielkiego finału sezonu z udziałem czołowej trzydziestki Pucharu Świata (2 serie).

Na zwycięzcę "Planica 7" czeka nagroda finansowa w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich. Co warto podkreślić, organizatorzy zawodów zastrzegli w regulaminie, iż nagroda zostanie wręczona tylko wtedy, gdy rozegrane zostaną co najmniej cztery z siedmiu planowanych serii turniejowych.

Organizatorzy słoweńskiego mini-turnieju przygotowali również specjalne podarunki dla zawodników, którzy będą prowadzić w klasyfikacji generalnej cyklu po każdej z zakończonych siedmiu rund.

- Odkąd zmieniliśmy zasady rozgrywania kwalifikacji, to zainteresowanie tą rundą ze strony wszystkich organizatorów znacząco wzrosło. Na niemal wszystkich Pucharach Świata zwycięzca kwalifikacji jest nagradzany nagrodą finansową. Konsekwencją tych zmian jest ogłoszenie przez organizatorów zawodów w Planicy turnieju "Planica 7" - zauważa Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata.

- Postanowiliśmy uczynić zawody w Planicy jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla zawodników i widzów. Cieszymy się, że FIS wspiera nasz pomysł i mogliśmy go wprowadzić w życie jeszcze w tym sezonie. W przyszłości chcemy ufundować większą nagrodę i uczynić turniej jeszcze bardziej interesujący - mówi Drago Bahun, przewodniczący komitetu organizacyjnego PŚ w Planicy.

PROGRAM ZAWODÓW:

Środa, 21.03.2018
19:00 - Odprawa techniczna

Czwartek, 22.03.2018
9:00 - Oficjalny trening
11:00 - Kwalifikacje (Planica 7)

Piątek, 23.03.2018
14:00 - Seria próbna
15:00 - Konkurs indywidualny (Planica 7)

Sobota, 24.03.2018
9:00 - Seria próbna
10:00 - Konkurs drużynowy (Planica 7)

Niedziela, 25.03.2018
9:00 - Seria próbna
10:00 - Konkurs indywidualny (Planica 7)

Adam Bucholz, źródło: FIS/informacja własna

oglądalność: (12143) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • LucasTheFox bywalec
  Strona nie wyświetla symbolu "Euro"...

  także zamiast "?" powinno być Euro...

  PS fajny 6-stronicowy pdf organizatora Planica 7 z różnymi ciekawymi info jest do pobrania tutaj:
  http://medias2.fis-ski.com/pdf/2018/JP/3091/2018JP3091PROG.pdf

 • LucasTheFox bywalec
  "Mała" poprawka...

  Na zwycięzcę Planica 7 czeka nagroda, owszem 20.000, ale nie ? tylko CHF czyli franków szwajcarskich :)

  Dla Kamila to trochę gorzej, bo kurs franka jest nieco gorszy, niż ojro, ale myślę, że jak wygra to, jakoś to przeżyje.... :D

 • DamjanFras doświadczony
  @Seba20

  Gdyby Wolny był najlepszy w pięciu seriach, to znaczy, że wygrałby konkurs indywidualny i zdobył 100pkt do klasyfikacji generalnej PŚ, a wtedy wystartowałby w finale sezonu

 • Seba20 stały bywalec

  Tak jak poprzednio, w ostatnim konkursie startuje najlepsza 30 PŚ? Jeśli tak, to co gdy formą wybuchnie np. Jakub Wolny. Mógłby być najlepszy w pięciu seriach, a w ostatnich dwóch nie wystartuje, bo nie ma go w trzydziestce?

 • dejw profesor
  @erytrocyt_ka @erytrocyt_ka

  Nie wszyscy byli tak uradowani tym obrazkiem ;)
  https://www.youtube.com/watch?v=i0a8LXL55ls

 • Arewicz bywalec
  @erytrocyt_ka @erytrocyt_ka

  Zagłosowane :-)

 • Oreo doświadczony

  Może w końcu odpuściliby tę drużynówkę i robili ciąg indywidualnych? Nie lubię drużynówek na mamutach. Mało reprezentacji a kolejność z góry wiadoma...

 • erytrocyt_ka profesor

  Nie wiem czy ktoś już tu na stronę wstawiał, ale Kamil i Hannawald otrzymali wspólną nominację do tytułu najlepszego sportowego momentu przez organizację Laureus - Mowa tu oczywiście o wydarzeniu z 6 stycznia kiedy Sven po ostatnim skoku Kamila podszedł do niego i przywitał go w ekskluzywnym klubie zwycięzców wszystkich konkursów TCS w jednej edycji.

  Tutaj można głosować https://mylaureus.com/ :))

 • SebaSzczesny profesor

  Kolejne świetne uatrakcyjnienie konkursów, Mam nadzieję na wygraną Stocha i niech jego osiągnięcia w Wikipedii się powiększają.
  W tym sezonie może się niesamowicie obłowić pieniążkami.
  Gdyby wygrał Raw Air i Planice miałby 80 tys euro. Do liczyć do tego pieniądze za zwycięstwa i podia w które gorąco wierzymy.
  Dobrze że tydzien się już kończy i będzie Oslo. Ciekawe jak tu będzie Kamil wyglądał. Oby w niedziele wygrał a później po kolejne zwycięstwa, na lotach przecież też się dobrze czuje a formę ma lepszą niż w tym momencie zeszłego sezonu.
  Zostało 6 konkursów, ja licze na przynajmniej 3 wygrane Stocha. Na pewno stać go na to

 • dzika_swinia weteran
  @dzika_swinia @Skokowy123

  Bo raczej nikt nie stawia Raw Air i P7 na równi z TCS, częściowo przez te "kontrowersyjne" zasady. Te turki muszą popracować na swoją renomę.

 • skokowy123 profesor
  @dzika_swinia @dzika_swinia

  Aha czyli TCS jest dla ciebie problemem. To nieźle

 • dzika_swinia weteran
  @dzika_swinia @King

  To nie jest turniej na który ktoś specjalnie będzie zwracał uwagę jak TCS. Dlatego dla mnie to nie jest problemem.
  Równie dobrze mógłby ktoś zrobić turniej, w którym udział mogliby brać jedynie zawodnicy, którzy nie wystawią drużyny.
  Moim zdaniem Hofer musi maczać w tym palce, w imię "promocji" drużynówek.

 • tomek20 doświadczony
  @dzika_swinia @Gunner321

  Akurat wtedy wszystkie drużyny wchodziły do drugiej serii, ale nam Adam tyle nadrabiał, że i tak zazwyczaj kończyliśmy w pierwszej ósemce.

 • Gunner321 doświadczony
  @dzika_swinia @tomek20

  Problem by byl jakby nie wszedli do 2 serii

 • skijumpingexpert doświadczony
  Kolejny turniej

  To rzecz pozytywna i jak najbardziej na +. Tak jak mówiłem nie ma co narzekać i szukać minusów skoro same powstanie turnieju tylko doda zwycięzcy trochę pieniędzy, a skoczkowie to nie najbogatsi sportowcy więc czemu nie? Ja tam jestem zadowolony i podzielam zdanie Macieja Kota to pozytywnie wpłynie na portfel, popularyzację skoków narciarskich, dodatkową klasyfikację, a więc wskazanie najlepszego zawodnika na skoczni jednej ze świątyń tego sportu obok Oslo, Zakopanego, Willingen, więc tak jak mówię jest to coś nowego, ciekawego i jak najbardziej atrakcyjnego dla kibica i zawodników. Ja popieram takie turnieje mimo iż rzecz jasna nie są tak popularne i prestiżowe jak TCS który zawsze będzie królem turniejów z piękną, bogatą historią i tradycją. Dla mnie osobiście z tych nowych turniejów najbardziej się podoba Raw Air, bo taki maraton w skokach może być na prawdę wielkim wydarzeniem już w zeszłym roku miał 2 miejsce w oglądalności ( finał w Vikersund ) mam nadzieję, że zagości na stałe w kalendarzu pś. Co do zasad rozgrywki to dla chętnych na bym zrobił możliwość oddania dwóch skoków zaliczanych tylko i wyłącznie do klasyfikacji Raw Air i Planica 7 ( podczas konkursów drużynowych ).

 • tomek20 doświadczony
  @dzika_swinia @King

  Nie miałby problemu, bo do klasyfikacji liczyłyby się tylko jego skoki, a nie skoki drużyny.

 • Ciula_SebaSzczesny_ bywalec
  @dzika_swinia @dzika_swinia

  Aaa tam takie twoje pier*olenie o Szopenie wszędzie musisz znaleźć coś do marudzenia

 • Pavel profesor
  @dzika_swinia

  Tak jak mi zostanie królem Anglii, życie.

 • King weteran
  @dzika_swinia @dzika_swinia

  Akurat oni nie są w stanie tego wygrać. Ale czy ty poważnie nie widzisz tu żadnego problemu? Weźmy np. Adama i zróbmy ten turniej w 2001 roku i wtedy mimo wielkiej formy Adam mógłby mieć problem z wygraniem tego ze względu na drużynę.

 • dzika_swinia weteran

  Ale jak to? Niesprawiedliwie odbiera się Bicknerowi, czy Learodyowi szansę na wygranie tego jakże prestiżowego turnieju!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).