PŚ Pań w Oberstdorfie: Takanashi górą w finałowych zawodach

 • 2018-03-25 16:16

Sara Takanashi wygrała finałowe zawody Pucharu Świata Pań w Oberstdorfie (HS106). Japonka odniosła 55. pucharowe zwycięstwo w karierze po skokach na odległość 99 m i 102,5 m. Druga była Daniela Iraschko-Stolz, a trzecia - Maren Lundby. Norweżka po konkursie odebrała pierwszą w karierze Kryształową Kulę.

Sara Takanashi prowadziła już na półmetku rywalizacji z wynikiem 99 m. W finale lądowała trzy i pół metra dalej i triumfowała z przewagą 11,6 pkt. nad drugą Danielą Iraschko-Stolz (98,5 m i 103 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Maren Lundby (97,5 m i 98,5 m), a tuż za nią znalazły się Yuka Seto (97,5 m i 97 m), Ursa Bogataj (95,5 m i 92,5 m) oraz Yuki Ito (91 m i 94 m).

W czołowej dziesiątce finałowego konkursu Pucharu Świata znalazły się również Katharina Althaus (96,5 m i 91 m), Ramona Straub (91 m i 91 m) ex aequo z Cariną Vogt (96 m i 90 m) oraz Juliane Seyfarth (96 m i 92,5 m).

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata już wcześniej końcowy triumf zapewniła sobie Maren Lundby (1340 pkt.). Drugie miejsce zajęła Katharina Althaus (928 pkt.), zaś trzecie - Sara Takanashi (916 pkt.). Pucharowe punkty zdobyło 57 zawodniczek.

Puchar Narodów trafił do Niemiek (2952 pkt.), które o zaledwie 5 punktów wyprzedziły Japonki (2947 pkt.). Trzecia pozycja przypadła Norweżkom (2037 pkt.). Sklasyfikowano trzynaście reprezentacji narodowych.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz końcową klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4349) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kate28 bywalec
  Sara vs Gregor

  Udało się Sarze przełamać magiczną barierę 53 zwycięstw. Wyprzedziła Gregora, wiec pora, aby odrobił straty i także wygrał kilka konkursów :)

 • sheef weteran
  Ostatni weekend w kobiecych skokach

  Cieszę się, że Sara pod koniec sezonu wróciła do wygrywania. Oby wystarczyło jej chęci by powalczyć w następnych sezonach. Wciąż jest młodą zawodniczką a zdobyła już w tym sporcie bardzo wiele. Z pewnością może sobie stawiać nowe cele na kolejny sezon.

  Maren Lundby - dla mnie absolutna dominatorka tego sezonu. Podobnie zresztą jak Kamil. Czasami miałem wrażenie, że Norweżka przypominała Japonkę z poprzednich lat. Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie o wiele ciekawszy o tegorocznego i obie zawodniczki stworzą ciekawą rywalizację.

 • madrek doświadczony
  @pawel96 @pawel96

  Nie no, porównanie do kwalifikacji kompletnie nietrafione. Jeśli takie TdS ma 9 etapów, to niczym nie różnią się one od 4 konkursów TCS. Taka Justyna straciłaby w ten sposób aż 19 ze swoich 50 zwycięstw. To tak jakby zamiast 2 wygranych w ten weekend w Planicy, liczyć Stochowi 1 zwycięstwo w cyklu Planica7. Zresztą na stronie FIS-u jest to poprawnie rozpisane:
  https://data.fis-ski.com/global-links/statistics/competitors-having-more-than-one-podium.html?place=&season=ALL§or=CC&nbr=2&gender=L&category=WC&nation=&discipline=ALL&Submit=SEARCH

 • Lestek weteran
  @pawel96 @pawel96

  Kiedyś faktycznie liczono w biegach każdy kilkuetapowy tour jako jeden konkurs, jednak kilka lat temu FIS zmienił swoje założenia, zrównał etapy tourów z konkursami i przeliczył na nowo tabele zwycięzców. Tak więc naprawdę Bjoergen ma oficjalnie ponad 100 zwycięstw.

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @madrek

  Wertowałem statystyki dość uważanie i wg mnie ma 84 zwycięstwa. Zwróciłem uwagę na te cykle itd, ale porównanie do TCS nie jest adekwatne do sytuacji, wg mnie te "etapy" poszczególnych tourów pasują bardziej do skokowych kwalifikacji. Nawet za te prologi itd dają 50 pkt do generalki, więc uważam, że nie jest to pełnoprawne zwycięstwo w PŚ.

 • madrek doświadczony
  @pawel96 @pawel96

  Bjoergen ma 114 zwycięstw w zawodach PŚ i to ona jest rekordzistką. Te 84 to liczba zwycięstw, gdzie takie cykle jak Tour de Ski, Ruka Triple, Finał PŚ liczą się jako 1 wygrana. Gdyby tak liczyć w skokach, to Kamil w tegorocznym TCS zgarnąłby nie 4, ale tylko 1 wygraną.

 • pawel96 profesor

  I Sara wygrała - super :)

  Najwięcej zwycięstw w PŚ wg dyscyplin:
  O.E Bjorndalen (biathlon) - 95
  I. Stenmark (narty) - 86
  M. Bjoergen (biegi) - 84
  A. Zöggeler -(sanki) - 57
  S. Takanashi (skoki) - 55
  H. Manninen (kombinacja) - 49

  Zestawienie robione na szybko. Pominąłem coś istotnego?

 • Roxor weteran
  No i super

  Oby w przyszłym sezonie jej nazwisko gościło obok pozycji nr 1 częściej niż w obecnym.

 • TandeFan23 weteran

  Sara na koniec sezonu wrocila do formy.Mam nadzieje ze w przyszlym sezonie idzie po piaty Krysztal.

 • pawel96 profesor

  Trzymam kciuki za Sarę :) Po #55.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).