Kamil Stoch i Sven Hannawald laureatami prestiżowej nagrody

  • 2018-04-02 16:40

Sven Hannawald oraz Kamil Stoch wspólnie zostali laureatami plebiscytu na najlepszy sportowy moment miesiąca - "Laureus Best Sporting Moment". Wszystko to za sprawą wzruszającej sceny, kiedy to były niemiecki skoczek wybiegł na zeskok, aby uściskać Polaka po wygranej przez niego wszystkich konkursów Turnieju Czterech Skoczni.

Kamil Stoch jest obok Hannawalda jedynym skoczkiem w historii, który zdołał wygrać wszystkie konkursy tej prestiżowej imprezy. Przypomnijmy, iż w minionym sezonie Stoch zdobył niemal wszystkie najważniejsze trofea. Polski skoczek triumfował w Pucharze Świata, został złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich na dużej skoczni, srebrnym medalistą MŚ w lotach narciarskich, triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air, Willingen Five, Planica 7, a także drugim najlepszym skoczkiem w PŚ w lotach.

Stoch i Hannawald zwyciężyli w plebiscycie "Laureus Best Sporting Moment", dzięki licznym głosom Internautów, tym samym udowadniając, jak dużą i aktywną społecznością są kibice skoków narciarskich zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.

Obu sportowcom serdecznie gratulujemy!


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (15027) komentarze: (46)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • janiok początkujący

    Dziś Wpadłem na fajną stronke dzięki której sprawdzisz swoje IQ
    Przeciętna człowieka to 90-109.

    www.iqtestuj.GLT.pl
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    Mi wyszlo 112 Wiec ok. A ty jakie masz? Wejdź i sprawdź:)
    Fajna zabawa

  • szert początkujący

    Wpadłem na fajną stronke dzięki której sprawdzisz swoje IQ
    Przeciętna człowieka to 90-109.

    www.tester-iq.lt.pl
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    Mi wyszlo 112 Wiec ok. A ty jakie masz? Wejdź i sprawdź:)
    Fajna zabawa

  • skompoki początkujący

    -Wpadłem ostatnio na fajną stronke dzięki której sprawdzisz swoje IQ
    Przeciętna człowieka to 90-109.

    www.youriq.GLT.pl
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
    Mi wyszlo 112 Wiec ok. A ty jakie masz? Wejdź i sprawdź:)
    Fajna zabawa

  • Arewicz bywalec
    Laureus

    Co by nie mówić ale Laureus jest dość prestiżowy, to takie ?Oskary sportu?. Co roku wyróżniani są najlepsi sportowcy, reprezentujący wszelkie dyscypliny. Na uroczyste wręczenie nagród Laureus zapraszani są co roku przedstawiciele świata sportu, rozrywki, biznesu i organizacji społecznych.

    Laureatów typuje szacowne jury (Laureus World Sports Academy), składające się z 46 wybitnych sportowców, którzy przez wiele lat wnosili znaczący wkład do światowego sportu.

    https://www.mercedes-benz.pl/content/poland/mpc/mpc_poland_website/pl/home_mpc/passengercars/home/world/sport_lifestyle/laureus/awards.html

  • fridka1 doświadczony

    Pewnie 90% głosów oddali Polacy. Inne nacje mają wywalone na takie rankingi i się nimi nie jarają. Sam Sven przyznaje, że ma dziś w Polsce więcej fanów niż w Niemczech. Wydając swoją książkę zależało mu, by wyszła także po polsku. Był też w szoku gdy podpisywał tę książkę w empiku w Warszawie. Sven dobrze wie, że warto grać na polski rynek. Dziś zainteresowanie skokami w Niemczech to nie to samo co w czasach jego kariery. Nic nie mam do samej sceny, ale trochę leciało reżyserką dla eurosportu.

  • dzika_swinia weteran

    Współczuję jeśli ktoś uważa, że Sven źle zrobił podbiegając do Kamila... gdyby tego nie zrobił oczywiście też byłoby źle..

  • Nestor_Machno początkujący

    Nie mam nic przeciwko, niech sobie Sven odgrzeje sławę i chwałę, Kamilowi od tego nie ubędzie. Może faktycznie w swoim czasie nie był najsympatyczniejszy (ale i u nas hejtowano go przecież mocno niesportowo), jednak wydaje się, że wskutek niełatwych przeżyć dojrzał. Obiektywnie to jak by nie patrzeć wielki zawodnik, niestety nie do końca spełniony. Dorzucenie cegiełki do popularności skoków w Niemczech jest zawsze dobre.

  • cocok stały bywalec
    @PGr @PGr

    no trochę mu tę chwilę skradł Hannawald. Co innego jakby mu gratulował na miejscu dla lidera, a co innego gdy wszedł na zjazd.

  • PGr doświadczony
    Dziwi mnie że ta scena tak się "wam" podobała...

    Do Hannawalda nic nie mam, ale był typem zawodnika zapatrzonego w swój sukces, skupionego na celach, przez mimikę i gesty nie u każdego mógł wzbudzać sympatię, w przeciwieństwie do radosnego i naturalnego Schmitta.

    A tytułowa scena mnie irytowała!
    Zwłaszcza ciągłe klepanie Kamila po kasku, że ten zsuwał się mu na oczy ja mówce z "Pszczółka Maja". Kamil zamiast upajać się sukcesem, musiał poprawiać kask (zdjął na chwilę) i pozować do reżyserowanych zdjęć. Sam w takiej sytuacji nie wiem czy bym wytrzymał i po którymś klepnięciu w głowę nie ... ;)

  • pawel96 profesor
    @gosposia @kolos

    Mimo wszystko, choć trzykrotne zdobycie KK z rzędu to bardziej wartościowe osiągnięcie, to ten Szlem Hannawalda był/jest jednak czymś, co bardziej działa na wyobraźnię ;)

  • cocok stały bywalec
    @mateusz3951 @mateusz3951

    Bardzo możliwe, chociaż słyszałam o kandydaturze osobistego trenera Schlierenzauera. Zmieniono też dyrektora austriackie związku narciarskiego.

  • Kolos profesor
    @mateusz3951 @mateusz3951

    Chcieli przecieź Stefana Horngahera, myślę źe szukać będą raczej doświadczonego trenera z suckesami na stolek trenerski, ale o takiego, w dodatku do wzięcia teraz trudno...

    Moźe faktycznie będą musieli poszukać w Stams. W kaźdym razie trudno powiedzieć jak spisze się w pracy z wielkimi gwiazdorami jakiś mlodzik prawie źe wyciągnięty ze szkolnej ławy.

    A mówiłem źe Kuttin rozmontuje austriaków bo to źaden trener i nikt nie słuchał :) Mimo wszystko szkoda ze odszedł bo raczej mi nie zaleźy by austriacy znów byli potęgą.

  • mateusz3951 doświadczony

    Stawiam, że Austriacy zatrudnią teraz młodego trenera ze Stams, niczym Pointnera w 2004 roku.

  • gosposia weteran
    Teraz to dopiero Austriacy mają przechlapane...

    Zobaczą, jak to jest bez Kuttina.
    Nie ma go kim zastąpić.
    No bo chyba nie Florianem Gacie do Kolan w Kroku Lieglem?

  • dzika_swinia weteran

    Heinz Kuttin zrezygnował z prowadzenia Austrii

  • Major_Kuprich profesor
    Skijumping.pl

    Mam nadzieję, że doczekamy się dzisiaj newsa odnośnie decyzji Kuttina.

  • Kolos profesor
    @gosposia @Brzozowy

    E tam bez przesady, pierwszeństwa Hannawaldowi nikt nie odbierze, choć zgadzam się źe "pierwszy" a "jedyny" brzmi inaczej. Dobrze źe Adam Małysz jest nie zagrożony jako jedyny zdobywca trzech kryształowych kul z rzędu :)

  • Kolos profesor
    @gosposia @gosposia

    A po za tym ta scenka była starannie wyreźyserowana.

  • Brzozowy stały bywalec
    @gosposia @gosposia

    Mam podobne odczucia.

    W chwili gdy Stoch zwyciężył po raz czwarty, legenda Hannawalda legła w gruzach.

    Do tej pory był pierwszym i jedynym, który zgarnął "wielkiego szlema" i dlatego było to wyjątkowe i niezwykle cenne osiągnięcie.

    Teraz wartość tego wyczynu jest mniejsza o połowę.

  • erytrocyt_ka profesor
    @cavalierjan19 @cavalierjan19

    Czytałam, że Hannawald również bardzo nakręcał całą sprawę i zachęcał kibiców zarówno niemieckich jak i polskich do głosowania.
    Fajnie, że wpadła wygrana, nie spodziewałam się, bo jeszcze chyba na dwa dni przed końcem byli na drugim miejscu, a tu proszę :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

  1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
  3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
  4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
  6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
  7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
  8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
  9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
  10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
  13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
  15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
  17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).