Kofler w kadrze narodowej Austrii

 • 2018-05-04 14:05

Austriacki Związek Narciarski opublikował składy kadr skoczków i skoczkiń narciarskich na sezon 2018/2019. Status członków kadry narodowej otrzymało tylko trzech zawodników. Największą niespodzianką jest nominacja dla Andreasa Koflera, który sezon olimpijski stracił na walkę z chorobą immunologiczną.

O przerwie wicemistrza olimpijskiego z Turynu informowaliśmy w grudniu. Wówczas okazało się, że za jego osłabieniem i spadkiem formy fizycznej stoją problemy autoimmunologicznymi. 33-latek w sezonie zimowym ani razu nie pojawił się na starcie krajowych czy międzynarodowych zawodów i niewiele wskazywało na to, aby ten stan szybko miał się zmienić.

Dziś austriacka federacja zaskoczyła kibiców nominacją Koflera do kadry narodowej na sezon 2018/2019. Sezon, podczas którego odbędą się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Rywalizacja na dużej skoczni będzie miała miejsce w Innsbrucku, a więc na domowym obiekcie triumfatora Turnieju Czterech Skoczni z sezonu 2009/2010. Obok niego status członka kadry narodowej otrzymali Stefan Kraft oraz Manuel Fettner.

W kadrze A znalazło się siedmiu zawodników. Największymi gwiazdami są tutaj Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck oraz Manuel Poppinger. W tym zestawieniu towarzyszą im Clemens Aigner, Florian Altenburger, Philipp Aschenwald i Daniel Huber.

Kadry B i C w większości tworzą juniorzy. Łącznie znalazło się tam 19 skoczków.

Przypomnijmy, iż po sezonie olimpijskim doszło do zmiany na stanowisku głównego trenera Austriaków. Heinza Kuttina, który zrezygnował z tej funkcji wskutek silnej krytyki ze strony kibiców, zastąpi Andreas Felder. Jego asystentami będą Florian Schabereiter oraz Florian Liegl.

Mężczyźni:

Kadra narodowa: Manuel Fettner (1985), Andreas Kofler (1984), Stefan Kraft (1993).

Kadra A: Clemens Aigner (1993), Florian Altenburger (1993), Philipp Aschenwald (1995), Michael Hayboeck (1991), Daniel Huber (1993), Manuel Poppinger (1989), Gregor Schlierenzauer (1990).

Kadra B: Jan Hoerl (1998), Stefan Huber (1994), Clemens Leitner (1998), Maximilian Lienher (1999), Markus Rupitsch (1997), Mika Schwann (1999), Ulrich Wohlgenannt (1994).

Kadra C: Xaver Aigner (2002), Niklas Bachlinger (2001), David Haagen (2002), Hannes Landerer (2002), Elias Maurer (2001), Valentin Praun (2001), Stefan Rainer (1999), Peter Resinger (2000), Noah Valtiner (1999), Noah Widhoelzl (2001), Julian Wienerroither (1999), Marco Woergoetter (2002).

Andreasa Feldera, który przez ostatnie lata zajmował się kadrą narodową pań, w tej roli zastąpi Harald Rodlauer. Zeszłosezonowy asystet Kuttina będzie wspierany przez Stefana Kaisera.

Status skoczkiń kadr narodowych i A otrzymały cztery sportsmenki. Tę pierwszą tworzą Chiara Hoelzl i Daniela Iraschko-Stolz, natomiast na drugą składa się duet Lisa Eder - Jacqueline Seifriedsberger.

Kobiety:

Kadra narodowa: Chiara Hoelzl (1997), Daniela Iraschko-Stolz (1983).

Kadra A: Lisa Eder (2001), Jacqueline Seifriedsberger (1991).

Kadra B: Julia Huber (1998), Marita Kramer (2001), Sophie Mair (2000), Eva Pinkelnig (1988), Claudia Purker (1999), Elisabeth Raudaschl (1997).

Kadra C: Katharina Ellmauer (2000), Vanessa Moharitsch (2002).


Dominik Formela, źródło: oesv.at
oglądalność: (16482) komentarze: (26)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Janek145 weteran
  Kofler

  Fajnie go widzieć ponownie w reprezentacji. Najważniejsze, że wszystko w porządku ze zdrowiem. Zobaczymy czy będzie w stanie jeszcze powalczyć o wysokie miejsca w PŚ.

 • deSKI bywalec
  Marynarz albo zapałki

  Trener zebrał skoczków i im rzekł:
  "Chłopaki, w kadrze narodowej przewiduję 3 zawodników. Sami w trakcie losowania ustalicie jej skład. Co wolicie: grę w marynarza czy ciągnięcie zapałek?"

  Innego wytłumaczenia dla wyżej podanego składu kadry narodowej nie widzę.

 • Arkzyw początkujący
  Dziwności...

  Kraft jak najbardziej zasłużenie i co do tego chyba nikt wątpliwości nie ma. Kofler to niespodzianka...pewnie nieco za wcześniejsze zasługi....natomiast Fettner...tego już całkowicie nie rozumiem. Hayboeck wydaje się dużo lepszym kandytatem(chop chłolernie spaźnia, ale ma niesamowite kopyto w nogach...gdyby to spóźnianie udało się naprawić). Schlierenzauer też jeszcze ma potencjał....

  Decyzja w każdym razie conajmniej dziwna....chyba, że liczą tu na pojazd po ambicji i walkę międzykadrową. Ale i tak...dziwne.

 • Bartt stały bywalec
  @Kolos @yyy

  Czyli twoim zdaniem Fettner ma większy potencjał od Hayboecka i Schlierenzauera?

 • Sajmon_er bywalec

  Dopiero teraz zauwazylem ze nie ma Schiffnera w kadrach i Tollingera.
  Pozakadriwicze z Austrii w takim razie to:
  Thomas Lackner (1993)
  Thomas Hofer (1995)
  Markus Schiffner (1992)
  Elias Tollinger (1995)
  Max. Steiner (1996)
  Janni Reisensuer (1997)

 • W_S profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Skąd pewność, że odejdzie? Horngacher po prostu wie jaki jest Tajner i woli odejść jak Tajner nie dotrzyma słowa. Jak będzie przedłużał umowę o rok, to Tajner będzie musiał dotrzymywać umowy, bo wie że Horngacher ucieknie, a o kolejnego takiego fachowca jak Horngacher nie będzie łatwo

 • W_S profesor

  Zaskakujący skład kadry narodowej. Dziwi, że jest w niej Fettner i Kofler, a brakuje w niej Hayboecka. Także mnie dziwi, ale już mniej, że Altenburger jest kadrę wyżej niż Wohlgenannt, Ulrich wydaje się być dużo większym talentem niż Florian.

 • SebaSzczesny profesor

  Dobry to był sezon dla Polski, można tylko marzyć żeby kolejny był taki sam.
  Tajner niech szuka trenera bo Horngacher odejdzie do Niemiec

 • Janeman weteran

  To chyba raczej taki gest w stronę Koflera i pokazanie, że ma wsparcie związku , niż realne zapowiedź postawienia na niego, jako jednego z liderów kadry. Szczerze mówiąc spodziewałem się raczej informacji o oficjalnym zakończeniu kariery.
  Jakoś nie widzę Feldera jako głównego trenera jednej z czołowych kadr , ten dziwny podział kadr też nie wydaje się wróżyć wielkiego odrodzenia ...

 • EmiI profesor
  @Kolos @kolos

  Nie na rzecz zamrożonego Koflera tylko Fettnera, który nad Hayboeckiem nie ma żadnej przewagi. Ani puntów PŚ, ani maksymalnej pozycji w konkursie PŚ, ani lepszej imprezy docelowej, ani perspektywiczności.

 • firefly weteran
  @Meier_Welle @Sajmon_er

  Co nie zmienia faktu, że i tak prezentował się lepiej niż Fettner.

 • Sajmon_er bywalec
  @Meier_Welle @Meier_Welle

  Haha śmieszne mówić ze Haybock z lepszą forma byl niz Kraft. Kraft zawsze byl lepszy nie licząc pojedynczych konkursów a w końcówce sezonu to juz wymiatał a Haybock poza fartownym podium w Oslo gdzie Kamil powinien wygrać nic nie pokazał

 • kkkk doświadczony

  Cieszy miejsce dla Kofiego, miał je zamrożone. Ale Fettner? On nic nie osiągnął. Hayboeck poza zespołem narodowym to porażka. Schlierenzauer już sporo szans dostał. Ogólnie bardzo dziwne kadry.

 • Meier_Welle bywalec

  Dlaczego Michael jest w kadrze A? Jak najbardziej należy mu się miejsce w kadrze narodowej. Pół tego sezonu miał formę na stabilnym poziomie, o wiele lepszym niż Kraft.

 • dzika_swinia weteran
  @Gerwazy @Gerwazy

  Tym że ta trójka ma raczej pewne miejsce w składzie, a ci z A to aspirujący.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Super informacja

  Kofler wraca !
  Florian w kadrze A !!!

 • yyy profesor
  @Kolos @kolos

  A moim zdaniem właśnie wynikają z potencjału.

 • Labrador_Retriever doświadczony
  @Sajmon_er @Sajmon_er

  Konkretnie syn.

 • Sajmon_er bywalec

  Noah Widhoelzl pewnie rodzina Andreasa Widhoelzla.

 • Gerwazy doświadczony
  Kadra narodowa

  Czym się różni kadra narodowa od kadry A?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl