Pieniądze dla Lake Placid, status quo w Ironwood, czyli co słychać za wielką wodą

 • 2018-05-13 02:04

Jak informowaliśmy przed miesiącem, niezwykle zasłużony dla narciarstwa amerykański ośrodek Lake Placid, dwukrotny organizator Zimowych Igrzysk Olimpijskich, otrzymał na wniosek gubernatora stanu Nowy Jork wielomilionowe dofinansowanie na modernizacje obiektów sportowych. Wiadomo już wstępnie w jaki sposób środki przysłużą się skoczniom narciarskim.

Znicz olimpijski w Lake Placid w 1980 rokuZnicz olimpijski w Lake Placid w 1980 roku
Skocznia Olimpijska w Lake Placid w 1932 rokuSkocznia Olimpijska w Lake Placid w 1932 roku
Skocznia w IronwoodSkocznia w Ironwood
Skocznia w IronwoodSkocznia w Ironwood

- Większość naszych obiektów powstała w latach 70-tych - wyjaśniał niedawno Dyrektor generalny Regionalnego Biura Turystyki Jim Mc Kenna - Od ponad 40 lat mają ogromny wpływ na funkcjonowanie naszej lokalnej społeczności. Jeżeli jednak spojrzymy na rozwój takich ośrodków jak Vancouver czy Salt Lake City okazuje się, że pod względem jakości infrastruktury sportowej nie mamy szans, by z nimi rywalizować. Nie możemy sobie pozwolić na to, by zostać w tyle.

Pierwszym krokiem w kierunku powrotu do Lake Placid skoków narciarskich z prawdziwego zdarzenia będzie gruntowna modernizacja dwóch największych skoczni K-120 i K-90. Poza dostosowaniem ich parametrów do aktualnych wymogów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, rozbiegi obiektów mają zostać wyposażone w mrożone tory najazdowe. - Renowację największych skoczni zalecała nam zarówno FIS jak i nasza krajowa federacja. Pomoże nam to ponownie ściągnąć do Lake Placid imprezy międzynarodowe. Mamy nadzieję, że jak najwyższej rangi - wyjaśnia Jon Lundin, rzecznik miejscowego ośrodka sportów zimowych.

Cały kompleks zostanie wzbogacony o skocznię K-70, jako łączniczkę między skoczniami dla dzieci a największymi obiektami. Tego typu skoczni bardzo w Lake Placid brakowało. Młodzi adepci nart skokowych, którzy "wyrośli" z 48-metrowego obiektu, zmuszeni byli wskakiwać od razu na głęboką wodę. Najmniejsze skocznie także ulegną gruntownej modernizacji. W miejscu 20 i 48- metrowego obiektu powstaną ich 19 i 37-metrowe odpowiedniki. Wszystkie zaplanowane inwestycje związane ze zmianą oblicza kompleksu skoczni narciarskich mają zostać zrealizowane w ciągu najbliższych czterech lat przed zaplanowaną na 2023 rok Zimową Uniwersjadą.

W 1932 i 1980 roku na skoczniach w Lake Placid rywalizowano o medale olimpijskie. W latach 80-tych odbywały się tam regularnie zawody Pucharu Świata (po raz ostatni przeprowadzono je w sezonie 1990/91). W 2005 roku obiekt gościł zmagania w ramach Letniego Pucharu Kontynentalnego, w których zwyciężyli Anders Bardal i Wojciech Skupień. Dwukrotnie w ramach tego cyklu rywalizowały tam panie. Ostatni konkurs pod egidą Międzynarodowej Federacji, zawody FIS Cup, rozegrano w lutym 2015 roku.12 maja 2018 roku na dawnej skoczni mamuciej w Ironwood odbyła się pierwsza od 24 lat impreza sportowa. Niestety nie był to konkurs skoków narciarskich, a bieg z zeskoku na szczyt rozbiegu zaliczany do klasyfikacji cyklu Red Bull 400. Szerzej o tego typu zawodach pisaliśmy >>>TUTAJ<<<

Uczestników ekstremalnych zmagań zaznajomionych z wieloma skoczniami świata tym razem czekało wyjątkowo trudne wyzwanie. - Dziś na żadnej skoczni na świecie nie jest tak stromo jak tutaj. Nachylenie zeskoku oscyluje wokół 37 stopni. Parametry obecnie używanych skoczni są już zupełnie inne - tłumaczył Bob Jacquart organizator wydarzenia.

Film promujący wydarzenie można obejrzeć >>>TUTAJ<<<

Od lat trwają starania, by skocznia Copper Peak ponownie znalazła się w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Brak jednak w dalszym ciągu funduszy, a co za tym idzie, konkretów dotyczących potencjalnej daty oddania odnowionej skoczni do użytku.

- Mamy projekt nowego profilu zaakceptowany przez Międzynarodową Federację Narciarską. Cały czas staramy się pozyskać środki na zrealizowanie projektu - oznajmił Charlie Supercynski, prezes zarządu Copper Peak, który ma nadzieję, że impreza Red Bull 400 przyczyni się do promocji inicjatywy wskrzeszenia dawnego mamuta. Znany producent napojów energetycznych oznajmił, że w przypadku pozytywnego przebiegu tegorocznego eventu, zawody pod jego patronatem będą w stanie Michigan odbywały się co najmniej przez najbliższych pięć lat. Kwota, która zagwarantuje możliwość przywrócenia skoczni do użytku związanego z jej pierwotnym przeznaczeniem to 10 milionów dolarów.

Więcej o historii skoczni w Ironwood można przeczytać >>>TUTAJ<<<


Adrian Dworakowski, źródło: Timesunion.com/Uppermichiganssource.com/informacja własna
oglądalność: (6618) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kkkk weteran

  Fajnie z tym Lake Placid

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).