Liczny skład norweskiego zaplecza

 • 2018-05-14 19:47

Aż trzynastu skoczków będzie liczyła norweska kadra, która będzie alternatywą i zapleczem dla zespołu prowadzonego przez Alexandra Stoeckla z Austrii. W grupie, którą roboczo można nazwać tamtejszą kadrą B, znalazł się jeden junior oraz dwunastu seniorów.

Thomas LobbenThomas Lobben
fot. Tadeusz Mieczyński
Henning StensrudHenning Stensrud
fot. Tadeusz Mieczyński

Treningi tak licznej ekipy nadzorować w sezonie 2018/2019 będą Thomas Lobben, Yngvel Ludviksen oraz Henning Stensrud. Ta trójka będzie przygotowywać omawianą trzynastkę do występów w Pucharze Kontynentalnym. Jedynym młodzieżowcem w tej grupie będzie Fredrik Villumstad, dla którego głównym celem będą Mistrzostwa Świata Juniorów w Lahti. Te rozpoczną się pod koniec stycznia przyszłego roku.

Wydaje się, iż liderem tej kadry będzie Marius Lindvik, a więc aktualny mistrz świata juniorów oraz najlepiej punktujący skoczek tzw. drugiej ligi 2017/2018. Dla blisko 20-letniego przedstawiciela klubu narciarskiego z Raelingen będzie to pierwszy sezon w roli seniora. Oprócz niego, w trzynastce znajdują się też m.in. Joachim Hauer, Joacim Oedegaard Bjoereng czy Sondre Ringen, którzy w przeszłości punktowali już w zawodach najwyższej rangi.

Kogo nie zobaczymy na skoczniach całego świata w zbliżających się miesiącach? Koniec sportowej kariery ogłosił Are Sumstad. 21-latek nigdy nie wystąpił w Pucharze Świata czy Letnim Grand Prix, a jego największy sukces to drużynowy tytuł wicemistrza świata juniorów z 2016 roku. W Pucharze Kontynentalnym punktował tylko trzykrotnie, a działo się to przed dwoma laty na igelicie.

Skład norweskiej kadry B na sezon 2018/2019:

- Joacim Oedegaard Bjoereng (1995);

- Andreas Granerud Buskum (1996);

- Joachim Hauer (1991);

- Richard Haukedal (1996);

- Marius Lindvik (1998);

- Mats Bjerke Myhren (1997);

- Jesper Oedegaard (1998);

- Robin Pedersen (1996);

- Sondre Ringen (1996);

- Jonas-Sloth Sandell (1995);

- Sigurd Nymoen Soeberg (1994);

- Fredrik Villumstad (1999);

- Oscar Westerheim (1996).


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (7357) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kkkk doświadczony

  Dobry skład.

 • dejw profesor

  Skład zaplecza (jak to w ostatnich latach bywało również bardzo szerokiego) bez większych niespodzianek, największa to chyba pozostawienie Soberga, oraz brak Markenga. Bjerkeengen już od paru sezonów balansował na granicy wypadnięcia z kadr no i się w końcu doczekał, nie uratował go udany finisz na PK w Zakopanem - jedyne warte odnotowania wyniki z zeszłej zimy, poza paroma przebłyskami w NorgesCup.

  Cała grupa, poza Lindvikiem - który ma pecha, że akurat w momencie swojego wybuchu trafił na tak mocną konkurencję, że nie zmieścił się do kadry A, nie wygląda teoretycznie na zbyt groźną i nie jest wykluczone że część nie przebije się i nie będzie miała szansy na skoki w PK i zakończy kariery; z drugiej strony mniej znani Norwegowie akurat potrafią znikąd odpalać, a w ostatnich trzech latach pokazywali to także Ci trenujący poza kadrami - Johansson, Aune, Ringen.

  A z nominacji kadrowych to ostatnie niewiadome dotyczą Niemców, czy Schuster zechce dorzucić do swojej grupy Schmida, oraz czy do kadr powróci Paschke.

 • Kolos profesor
  @Sajmon_er @StrasznyRybolakOtchlani

  Biorąc pod uwagę że Norwedzy muszą płacić za miejsce w kadrze B to nie koniecznie trafiają tam najlepsi którzy nie zmieścili się w kadrze A :)

 • Kolos profesor

  Nazwisk dużo ale po za Lindvikiem to raczej slabo perspektywiczni przeciętniacy. Biorąc pod uwagę Norweskie uwarunkowania i wiek tych skoczków to pewnie połowa z nich zakończy kariery po sezonie 18/19

 • StrasznyRybolakOtchlani doświadczony
  @Sajmon_er @Sajmon_er

  Również Espen Roee pewnie już nie powróci do kadr norweskich. Mają z kogo wybierać tak czy siak.

 • Tomeson weteran
  @Sajmon_er @Nowyskoczek5

  Bardzo dobrze pamiętasz. Oprócz niego o ile dobrze pamiętam w drużynie startowali wtedy Christian Inngjerdingen, Simon Eklund i chyba Carl Nordin. Sandell zmienił obywatelstwo pewnie dlatego, że w Szwecji perspektyw brak. Niby w Szwecji skoki zeszły teraz na poziom amatorsko - hobbystyczny i decyzja o zmianie wydaje się zrozumiała, a czy słuszna - to już nie mnie to oceniać.

 • Nowyskoczek5 profesor
  @Sajmon_er @Sajmon_er

  Możliwe bo powinien on sie znajdować w tej kadrze .

  Czy ja dobrze pamietam ze Jonas Sandell to jest ten Szwed ktory wystartował w MŚ w 2015 w Falun ?

 • Sajmon_er bywalec

  Nie widze tutaj Fredrika Bjeerekeengena, czy to juz koniec?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).