Schuster poprowadzi ośmiu skoczków

 • 2018-05-15 17:35

Niemiecki Związek Narciarski, jako jeden z ostatnich, podał składy grup szkoleniowych na sezon 2018/2019. W kadrze prowadzonej przez Wernera Schustera znalazło się siedmiu zawodników, którzy punktowali w minionej edycji Pucharu Świata, a także powracający Severin Freund. Dla austriackiego trenera będzie to jedenasty sezon pracy u naszych zachodnich sąsiadów.

Werner SchusterWerner Schuster
26.02.2017 - Mix Niemiec w Lahti26.02.2017 - Mix Niemiec w Lahti

Trzon grupy treningowej "1a" stanowią olimpijczycy z Pjongczangu, a więc Richard Freitag, Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler, Karl Geiger oraz Stephan Leyhe. Pod okiem Wernera Schustera do zimy przygotowywać będą się również Pius Paschke i Constantin Schmid, którzy poprzedni sezon zakończyli z dorobkiem blisko stu punktów Pucharu Świata.

Skład kadry zamyka Severin Freund. Mistrz świata z 2015 roku, który stracił cały sezon olimpijski z powodu ponownego zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie, po raz ostatni na arenie międzynarodowej wystąpił blisko półtora roku temu. Miało to miejsce przy okazji kwalifikacji do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku.

Asystentami Schustera będą Jens Deimel, Roar Ljoekelsoey i Christian Winkler. Uznania w oczach tego sztabu nie znaleźli kolejno drugi i trzeci zawodnik Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 - Andreas Wank oraz David Siegel. Mistrzowie świata juniorów, odpowiednio z 2008 i 2016 roku, punktowali w zawodach najwyższej rangi, ale okazało się to zbyt mało, aby awansować do niemieckiej elity. W grupie Ib, obok wspomnianej dwójki, znalazło się jeszcze ośmiu sportowców.

Kadra narodowa pań będzie liczyła sześć nazwisk. Powołanie do ekipy prowadzonej przez Andreasa Bauera otrzymały: Katharina Althaus, Juliane Seyfarth, Ramona Straub, Carina Vogt, Svenja Wuerth i Anna Rupprecht. Dwie ostatnie z tej grupy powracają do treningów po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Bauerowi w najbliższych miesiącach pomagać będą Christian Bruder i Peter Leiner.

Grupę "1b" tworzyć będą Luisa Goerlich, Gianina Ernst oraz Pauline Hessler. Za ich przygotowania odpowiedzialni będą Daniel Vogler i Catrin Schmid.

Niemieckie kadry na sezon 2018/2019:

Mężczyźni:

Grupa Ia: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Severin Freund, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger, Pius Paschke, Constantin Schmid

Grupa Ib: Moritz Baer, Martin Hamann, Felix Hoffmann, David Siegel, Cedrik Weigel, Tim Fuchs, Marinus Kraus, Andreas Wank, Justin Lisso, Luca Roth

Grupa IIa: Niclas Heumann, Justin Weigel, Max Goller, Kilian Maerkl, Philipp Raimund, Lennart Weigel, Tom Gerisch, Claudio Haas, Quirin Modricker

Grupa IIb: Finn Braun, Leif Bricke, Luca Geyer, Tim Hettich, Eric Hoyer, Simon Spiewok, Nick Dittrich, Philip Fries, Aeneas Frisch, Justus Grundmann, Emanuel Schmid, Sebastian Schwarz, Simon Steinbeisser, Alexander Angerer, Lennart Barthmann, Ben Bayer, Jannik Faisst, Lucas Heumann, Nils Raumer, Adrien Tittel

Kobiety:

Grupa Ia: Katharina Althaus, Juliane Seyfarth, Ramona Straub, Carina Vogt, Svenja Wuerth, Anna Rupprecht

Grupa Ib: Luisa Görlich, Gianina Ernst, Pauline Hessler

Grupa IIa: Henriette Kraus, Agnes Reisch, Arantxa Lancho, Selina Freitag, Sophie Maurus, Jenny Nowak

Grupa IIb: Josephin Laue, Maria Gerboth, Aline Ihle, Lilly Kuebler, Sandra Mueller, Anni Bartl, Emily Franke, Emilia Goerlich, Anna Jaekle, Marie Naehring, Emily Schneider, Amelie Thannheimer, Lisa Datzmann, Michelle Gaebel, Cindy Haasch


Dominik Formela, źródło: berkutschi.com
oglądalność: (8280) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Raczej żadnemu Polakowi nie powinno zależeć żeby jakiś Niemiec czy inny obcokrajowiec skakał na wysokim poziomie...

 • Malopolska doświadczony
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Też mnie to bardzo zastanawia.

 • SebaSzczesny profesor

  Ciekawe jak Freund będzie zimą skakał. Czy po takiej kontuzji wróci na wysoki poziom

 • kkkk doświadczony

  Więc w tym roku bez grupy "skoczków objętych pomocą DSV"

 • skajler doświadczony

  obecność w kadrach to spore wyróżnienie dla Barthmanna, ciekawe jak się spisze Faisst a szczególnie Heumann gdyż widać było u niego potencjał w poprzednim sezonie, martwi natomiast brak Prandtla chłopak się rozwijał ale widocznie zbyt wolno

 • gosposia weteran
  @gosposia @Kolos

  Lubię taką argumentację. Napiszesz komuś "bzdury pleciesz", po czym przytaczasz rzecz, która świadczy za tym, co napisał ten ktoś, a nie ty. I która twoją argumentację dyskredytuje.
  Z Bogiem.

 • Kolos profesor
  @MarcinBB @MarcinBB

  Bo Niemcy mają w kadrach wszystkich którzy mają zdrowe nogi i potrafią przypiąć do nich narty skokowe :) Po za tym co tu porównywać zaplecze i możliwości Niemieckie i Polskie. Po za tym akurat frekwencja to najmniejsza wina PZN, z tego co mi wiadomo to dziewczynki nie bardzo się garną do uprawiania skoków, a właściwie to same się garną ale ich rodzice mają opory. Może częściowo słuszne, może nie ale tak jest.

 • Kolos profesor
  @gosposia @gosposia

  Bzdury pleciesz i tyle. Wcale nie zamierzałem się nawet interesować artykułem o schusterze i wszystko mi jedno kto jest w kadrach Niemiec czy Norwegii. Freund skakał w PŚ jeszcze w sezonie 16/17 a Gangnes w sezonie 15/16 ostat i raz ale faktycznie zaliczył LGP 2017 a Freund nie. Jednak to Freund był bardziej "na chodzie" przez ostatnie trzy lata. Przepracował zdecowanie więcej okresów przygotowawczych w tym czasie niż Gangnes.

  Na dobrą sprawę oni powinni mieć jakieś indwidualne toki przygotowań, po za kadrami skoro skład kadr zasadniczo wszędzie jest uzależniony od wyników uzykiwanych w poprzednim sezonie.

 • MarcinBB redaktor
  kobiety

  W kadrach narodowych Niemiec jest chyba więcej kobiet niż wszystkich skaczących dziewczyn w Polsce...

 • gosposia weteran
  @gosposia @Kolos

  Czyli jednak równi i równiejsi:)
  Z tego co mi podpowiada pamięć, to Gangnes ostatni dobry wynik uzyskał we wrześniu 2017, a Freund niemal rok wcześniej, bo 1.I.2017. Jeśli uznać miejsce 21-sze za takowy.
  Twoja opinia rzeczywiście do niczego mi nie potrzebna. Zastanawiałam się tylko, dlaczego w tym wypadku nie jesteś taki hojny w piętnowaniu decyzji niemieckiego sztabu.

 • Kolos profesor
  @gosposia @gosposia

  Nie mam obowiązku czytać każdego artykułu i go komentować...

  Jeśli jednak już musisz znać moją opinię to Freund miał jednak dużo krótszą przerwę od Gangnesa i ma o wiele więcej osi?gnięć od niego więc to nie jest tak do końca miejsce za nazwisko chociaż w sumie jest tylko bardziej usprawiedliwione niź w przypadku Gangnesa.

 • gosposia weteran
  @kolos jeszcze nie pisze o Freundzie?

  Brak konsekwencji, kolego @kolos.
  No bo skoro napisałeś, że Gangnes jest w kadrze A za nazwisko, to czemu teraz milczysz jak grób?
  Ale widać są równi i równiejsi:)
  Jak ktoś chce znać moją gosposiną opinię, to oczywiście Freundowi kadra A należy się, podobnie zresztą jak Gangnesowi, jak psu buda.
  Bez żadnej Schusterowej czy Stoecklowej łaski.
  PS
  Tego Wanka to Schuster wyjątkowo nie lubi.

 • Oreo doświadczony

  Bez Maylanderów?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).