Piotr Żyła: Nie mam już problemów z pozycją dojazdową

 • 2018-05-29 20:56

Choć Piotr Żyła w konkursie Pucharu Świata poprzedzającym wylot do Korei Południowej wskoczył na podium, Zimowe Igrzyska Olimpijskie były dla niego, podobnie jak w Soczi, nieudane. Wiślanin nie wystartował w żadnym konkursie indywidualnym, a i zmagania zespołowe oglądał z ławki rezerwowych. Jak szesnasty zawodnik minionej zimy ocenia tamte wydarzenia z perspektywy czasu, a także wiosenny powrót do treningów na skoczni w swoim wykonaniu?

Piotr ŻyłaPiotr Żyła
Piotr ŻyłaPiotr Żyła
Piotr ŻyłaPiotr Żyła
Piotr ŻyłaPiotr Żyła

- Pierwsze wrażenia po kilku dniach skakania są bardzo fajne. Zaczęliśmy od obiektu K-40, następnie wypróbowaliśmy K-95, potem pojechaliśmy do Wisły-Malinki na K-120, aby ostatniego dnia zgrupowania pojawić się na skoczni K-70. Może nie w kolejności od najmniejszej do największej, ale poćwiczyliśmy na czterech różnych obiektach. To był pozytywny obóz treningowy - uważa brązowy medalista Mistrzostw Świata w Lahti na dużej skoczni.

- Wczesny początek przygotowań nie był dla mnie zaskoczeniem, ponieważ chcąc być cały czas w formie, stale trzeba nad tym pracować. Cieszę się z tego, że od razu po zakończeniu Pucharu Świata rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej edycji. Nie było nudy, bo jesteśmy w rytmie treningowym - dodaje drugi zawodnik 65. Turnieju Czterech Skoczni.

- Problemy z pozycją dojazdową to już przeszłość. Teraz skupiam się na innych elementach skoku. W każdym aspekcie jest coś do poprawy, więc jest co robić. Tym razem nie uczę się skakać od nowa. Już się czegoś nauczyłem i teraz staram się to rozwijać. Walczymy o to, aby było możliwie najlepiej. Dążymy do coraz lepszej formy - zaznacza Żyła.

Jak po kilku miesiącach można podsumować sezon 2017/2018? - Wiadomo, że poprzedni sezon był jaki był, nie do końca zły, ale jest już za nami. Teraz trzeba patrzeć wyłącznie w przyszłość, aby jak najlepiej przygotować się do zimy poprzez mocne przepracowanie lata. Na śniegu będzie trzeba należycie dbać o to, co się wypracowało, a poza tym walczyć w zawodach.

Najbliższe plany? - W czerwcu zamierzam śledzić piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji. Będę oglądał i kibicował w miarę możliwości czasowych. Zapewne podczas zgrupowań, razem z całą kadrą, będziemy dopingować naszych.

Korespondencja ze Szczyrku, Dominik Formela

FOTORELACJA

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (7348) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jan09 początkujący

  Dziś Wpadłem na fajną stronke dzięki której sprawdzisz swoje IQ
  Przeciętna człowieka to 90-109.

  www.tester-20.Tk
  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  Mi wyszlo 112 Wiec ok. A ty jakie masz?
  Przejdź test i sprawdź:)

 • MK92 stały bywalec

  Mam nadzieję, że Żyła pomyślnie rozwiąże swoje problemy życiowe, które w dużym stopniu przełożyły się pewnie na jego skoki.

 • Malopolska doświadczony

  Jeśli Piotrek uporządkuje całkowicie sprawy osobiste, oczyści głowę, to wówczas jest szansa, że najbliższy sezon będzie naprawdę udany dla niego.

 • gosposia weteran
  Panie Piotrusiu

  Może to nie o ten dojazd chodziło?:)

 • salto_de_esqui weteran

  Dzisiaj nie ma, za tydzień powie że nie wie co się stało i zaczyna od nowa.

 • fridka1 doświadczony

  Piotrek może nie jest orłem intelektu, ale przynajmniej ma mądrych doradców od wizerunku, którzy każą mu milczeć kiedy trzeba...

 • Oreo doświadczony

  Nie ma problemów z pozycją dojazdową bo żona przestała mu truć d*pę i zaczęła to robić w portalach internetowych, których nie czyta. Baba z głowy, Żyle lżej :V

 • Nowyskoczek5 profesor
  Piter !

  Życzę tobie podium na MŚ tak jak w Lahti 2017 .

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).