Taylor Henrich: Utrata obiektów w Calgary może oznaczać koniec kanadyjskich skoków

 • 2018-06-04 23:32

Wbrew informacjom, które obiegły niedawno polskie media, olimpijskie skocznie w Calgary nie zostały poddane rozbiórce. Operatorzy tych obiektów snują jednak takie plany, a niemal przesądzony jest już los skoczni dla juniorów. Brak walki o podtrzymanie kompleksu sportowego otwarcie skrytykowała członkini tamtejszego klubu - Taylor Henrich.

Taylor HenrichTaylor Henrich

O planie demontażu skoczni K-15, K-38 i K-63 informowaliśmy Was pod koniec marca. Kolejnym faktem przemawiającym na niekorzyść obiektów w Calgary jest nieuwzględnienie ich w aplikacji olimpijskiej na 2026 rok. Gdyby to właśnie Calgary przyznano organizację XXV Zimowych Igrzysk Olimpijskich, Kanadyjczycy zawody w skokach narciarskich rozegraliby w Whistler. Szerzej o kandydaturze z Ameryki Północnej oraz pozostałych pisaliśmy w kwietniu.

Daleka od poparcia takich planów jest jedna z najlepszych kanadyjskich skoczkiń - Taylor Henrich. Sportsmenka z Calgary swoją irytację wyraziła za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- To smutne. Po krótkiej przerwie od sportu, wracam do niego, aby na starcie dowiedzieć się, że obiekty, które ukształtowały moje życie i pozwoliły mi reprezentować Kanadę na międzynarodowym poziomie mają zostać zburzone!

- Fakt, że dziedzictwo skoków narciarskich w Calgary ma zostać zlikwidowane, jest dla mnie absolutny wstydem. Od 1988 roku te obiekty są oficjalnym olimpijskim centrum szkoleniowym dla kanadyjskiej drużyny narodowej, a ja dorastałam na tym stadionie - dodaje Henrich.

- Operatorzy tych obiektów łamią mi serce i wzbudzają we mnie niepokój dotyczący młodszych pokoleń. Tego typu planu uderzą w najmłodszych i mogą na zawsze zamknąć drogę do ich marzeń o występie na Igrzyskach Olimpijskich. Utrata tych skoczni może oznaczać koniec tego sportu w Kanadzie. Moim zdaniem to błędna decyzja. Osoby za nie odpowiedzialne powinny się wstydzić! - grzmi olimpijka z Soczi i Pjongczangu.

Miniony sezon był dla 22-latki pasmem niepowodzeń, po których postanowiła na kilka tygodni odpocząć od sportu. W Pucharze Świata 2017/2018 zdobyła zaledwie 8 punktów, a więc tyle, co w debiutanckim sezonie 2011/2012, natomiast w Pjongczangu zajęła 32. miejsce w stawce 35 zawodniczek. Najlepsze wyniki notowała w sezonie 2014/2015. Wówczas dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium (w Oberstdorfie oraz Oslo - przyp. red.), a 230 punktów dało jej 15. miejsce w klasyfikacji generalnej.

W poprzedniej edycji Pucharu Świata punktowały też cztery jej rodaczki. Trzy "oczka" zdobyła Natalie Eilers, jeden Natasha Bodnarchuk, a po dwa Abigail Strate i Atsuko Tanaka. Ostatnia z tego grona postanowiła zakończyć sportową karierę, o czym informowaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Dominik Formela, źródło: facebook.com/taylor-henrich

oglądalność: (3071) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skomil początkujący

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz sąsiadke.
  Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randki.5X.pl
  ------------------------
  A Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • skami2 początkujący

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz sąsiadke.
  Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randki.5X.pl
  ------------------------
  A Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • skami bywalec

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz krótki flirt a nawet 2połowe.
  Jak?...Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randki.5X.pl
  ------------------------
  Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • skami bywalec

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz krótki flir a nwet 2połowe.
  Jak?...Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randkowo.cf
  ------------------------
  Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • anonim

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz sąsiadke.
  Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randkowo.Cf
  ------------------------
  A Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • jan099 początkujący

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz sąsiadke.
  Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randki.5X.pl
  ------------------------
  A Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • Oreo doświadczony

  nie rozumiem... w kanadzie i usa lubią te sporty ekstremalne, kiedyś skoki były tam popularne i co się nagle stało? Bo więcej kasy w tych snowboardach i skicrossach? Pewnie tak, ale żeby tak kompletnie olewać taki sport?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).