Jakub Wolny rozpoczyna drugi sezon w kadrze A

 • 2018-06-10 17:31

Jakub Wolny był jednym z czterech polskich zawodników, którzy w ten weekend, na zaproszenie Oficjalnego Fanklubu Kamila Stocha, zawitali do Proszowic. Z 23-latkiem porozmawialiśmy o wrażeniach dotyczących małopolskiego spotkania, a także na temat wiosennego powrotu na skocznię w jego wykonaniu.

Jakub WolnyJakub Wolny
Jakub WolnyJakub Wolny
Jakub WolnyJakub Wolny

- Do Proszowic zostałem zaproszony po raz pierwszy przez włodarzy fanklubu Kamila i bardzo im za to dziękuję. Piątkowemu spotkaniu z kibicami towarzyszyła bardzo przyjemna atmosfera, więc fajnie było się tutaj pojawić. Serdecznie dziękuję fanom skoków, którzy tak gorąco nas tutaj przyjęli. Widać, że za sprawą dobrych wyników w sezonie zimowym, popularność naszej dyscypliny nie maleje - zauważa przedstawiciel klubu LKS Klimczok Bystra.

Podczas spotkania w Proszowicach skoczkowie medalami i dyplomami nagradzali okoliczną młodzież za ich sukcesy sportowe na poziomie szkolnym. Po spotkaniu pozostali kibice czekali, niekiedy ponad godzinę, aby zdobyć autograf czy zrobić sobie wspólne zdjęcie. Czy Jakub Wolny pamięta spotkanie z autorytetem, które w dzieciństwie wywarło na nim równie duże wrażenie? - Tego typu idolem był Adam Małysz, ale żebym stał do niego godzinami w kolejce? Chyba się nie zdarzyło. Pamiętam, że kiedy byłem młodszy i to właśnie Adam Małysz wręczał nagrody w krajowych zawodach, było to dla mnie bardzo miłe. Myślę, że podobnie dzisiejszy dzień odebrała młodzież z okolic Proszowa.

Jak mistrz świata juniorów z 2014 roku czuje się na początku drugiego sezonu pod okiem Stefana Horngachera? - Czuję się bardzo dobrze, a fizycznie nie ma żadnego problemu. Nie brakuje mi motywacji do ciężkiej pracy. Nic tylko trenować i skakać!

Powrót na skocznię przebiegł bezproblemowo? - Wiadomo, że za nami dopiero dwa zgrupowania na skoczni, z których nie można wyciągać daleko idących wniosków. Niemniej, moim zdaniem, jest dobrze. Przetestowanie czterech obiektów w Beskidach było dla nas ciekawym, a jednocześnie wartościowym doświadczeniem.

Które mankamenty w technice podlegają aktualnie największej pracy? - Skupiam się na jak najszybszym przejściu z odbicia do fazy lotu. Pracuję też nad samą sylwetką w locie. Wprowadzamy też dużo nowości i technicznych rozwiązań, aby poprawić prędkości najazdowe. Uważam, że to zaprocentuje, bo już teraz prędkości na progu prezentują się lepiej. Najważniejsze, że wiemy, co na to wpływa.

- W tym roku jestem bardziej pewny siebie. Wiem, co mam robić i w których momentach. Mam świadomość błędów, które popełniałem i spokojnie staram się je eliminować - zakończył 36. skoczek Pucharu Świata 2017/2018.

Korespondencja z Proszowic, Dominik Formela

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (6017) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skamil początkujący

  Sprawdź kto z Twojej okolicy szuka towarzystwa.
  Kamerki, Fotki i wiele więcej!

  www.erstronq.dz.pl

  Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • skamil początkujący

  No ładnie

 • benz początkujący

  Nowy portal randkowy na którym znajdziesz sąsiadke.
  Jak?...Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randkowo.Cf
  ------------------------
  A Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • wiko22 bywalec

  wolny w kadże a jest po raz 3

 • skomil2 początkujący

  Nowy portal erotyc,zny na którym znajdziesz krótki flirt a nawet 2połowe.
  Jak?...Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randki.5X.pl
  ------------------------
  Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • janin początkujący

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz sąsiadke.
  Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randkuj.Xh.pl
  ------------------------
  A Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • Malopolska doświadczony

  Najbliższy sezon powinien być jeszcze lepszy dla Jakuba!
  Powodzenia!

 • Luis_Olivier początkujący

  Dopiero się zalogowałem i już się odechciewa tu być. Nawiedzone natsolatki, czy raczej psycho-fanki x2, jeden "mędrzec", reklama portalu erotycznego i to wszystko w siedmiu wpisach. Czy tu jest jakiś admin, czy jak zawsze darmocha i właściciel site`u na wakacjach po dobrym dla niego sezonie? 10 godzin temu wpis "randkowy", w innych newsach też to samo. Tragedia.

 • skomil początkujący

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz sąsiadke.
  Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randki.5X.pl
  ------------------------
  A Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • madrek doświadczony
  ZIO 2026

  Tymczasem w referendum Szwajcarzy opowiedzieli się przeciwko organizacji igrzysk w Sionie, więc ta kandydatura odpada.

 • skami2 początkujący

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz sąsiadke.
  Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  www.randki.5X.pl
  ------------------------
  A Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • King weteran
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Ciekawe jakie było twoje zdanie na temat Kamila choćby w 2008 roku.

 • LucasHU początkujący
  @wiola4697 @wiola4697

  Przecież on ma rację..weźcie wreszcie myśleć realnie a nie bujać w obłokach.

 • wiola4697 weteran

  Do sebaszczesny : wielki perfekcjonista i znawca się znalazł -, -

 • SebaSzczesny profesor

  Wolny to przeciętniak, żaden talent

 • skami bywalec

  Nowy portal erotyczny na którym znajdziesz sąsiadke.
  Wejdź załóż konto za free i szukaj!

  randki.5X.pl
  ------------------------
  A Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • stochomanka1978 doświadczony

  zróbcie czat z jakubem

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).