Dawid Kubacki: Jesteśmy normalnymi ludźmi

 • 2018-06-12 11:12

Czwartym z kadrowiczów Stefana Horngachera, który w piątek pojawił się w Proszowicach na spotkaniu z kibicami, był Dawid Kubacki. 28-latek opowiedział o swoich wrażeniach z pobytu w tej części Małopolski, a także odniósł się do zakończonego przed kilkoma dniami zgrupowania w Hinzenbach.

Dawid KubackiDawid Kubacki
Dawid KubackiDawid Kubacki
Dawid KubackiDawid Kubacki

- Po raz kolejny przyjechaliśmy do Proszowic, aby zobaczyć się z członkami fanklubu Kamila Stocha, a także innymi kibicami, którzy mają ochotę nas spotkać. Towarzyszy temu nietypowa sceneria, bo jesteśmy daleko od jakiejkolwiek skoczni. Ma to jednak swój urok. Brak skoczni i śniegu nie przeszkadza w tym, aby spędzić trochę czasu z ludźmi, pozować do zdjęć, rozdać autografy czy odpowiedzieć na różne pytania. Myślę, że fani potrzebują takiej formy kontaktu, żeby zobaczyć, iż tak naprawdę jesteśmy normalnymi ludźmi i można z nami pogadać. To naprawdę fajna korelacja z sympatykami skoków narciarskich. Za te wszystkie godziny, które spędzają przed telewizorami, jesteśmy im to winni. Właśnie w taki sposób staramy się wyciągnąć do nich rękę, aby coś więcej i coś nietypowego z tego kibicowania mieli - mówi drużynowy mistrz świata sprzed roku.

- W trakcie sezonu zdecydowanie brakuje czasu na tego typu spotkania z kibicami. Podczas zawodów musimy skupiać się na swojej pracy, a więc na skokach. Czas dla fanów pojawia się dopiero po konkursie, ale nie ma go za dużo. Kalendarz Pucharu Świata jest napięty, a pomiędzy zawodami trzeba odpocząć. Każda godzina spędzona na trybunach przy rozdawaniu autografów skraca czas na regenerację. Później może to wychodzić, więc staramy się tego pilnować. Próbujemy jednak jakoś to wyważyć i znaleźć odrobinę czasu dla fanów - dodaje dziewiąty zawodnik 39. edycji Pucharu Świata.

Czy w oczach lokalnej młodzieży, którą nagradzali polscy skoczkowie, - Czasami dało się dostrzec lekki stres z ich strony, ale wydaje mi się, że spotkanie z nami, choć jesteśmy normalnymi ludźmi, wywołuje u nich pozytywne emocje. Liczę na to, że będzie popychało ich to ku realizacji własnych marzeń. Kto wie? Być może ktoś z tej grupy dorobi się poważnych osiągnięć w sporcie. W różnych dyscyplinach, bo nie jest powiedziane, że to muszą być skoki narciarskie. Myślę, że spotkanie z ludźmi, którzy sportem zajmują się profesjonalnie, może ich wyłącznie zmobilizować do dalszych treningów. Widzą tutaj, że marzenia można spełniać.

- Za nami normalny, dość krótki, obóz treningowy. Mieliśmy możliwość poskakania na trochę innym obiekcie. Wszystko odbyło się zgodnie z planem i tylko jednego dnia wiatr próbował przeszkodzić nam w wykonywaniu prób na skoczni. Całościowo można podsumować go pozytywnie. Swoje skoki, na tym etapie, oceniam na dobre. Wszystko zmierza w należytym kierunku.

Korespondencja z Proszowic, Dominik Formela

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (5795) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dam5 początkujący

  Sprawdź kto z Twojej okolicy szuka towarzystwa.
  Kamerki, Fotki i wiele więcej!

  www.t2m.io/HY8X3R

  Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • wiola4697 weteran
  @Louis_Fernandez @alojzy_hanna

  Alojzy śmieszny jesteś... Kamil nie gwiazdorzy chwaląc się że czego to on nie osiągnął. To skromny i miły człowiek. A Lewandowskiemu te przechwalki i samouwielbienie wyjdzie bokiem. Żegnam i nie pozdrawiam.

 • alojzy_hanna początkujący
  @Louis_Fernandez @wiola4697

  Stoch nie gwiazdorzy, bo to nudziarz do potęgi n-tej, on chyba nawet w kibelku mówi o dobrze wykonanej pracy i ile to zawdzięcza żonie. Nie wiem czy on sobie sprawy nie zdaje, jak jest komiczny. Lewandowski osiągnął sukces i nie boi się o nim mówić, co z kolei boli wszystkich nieudaczników życiowych twojego pokroju.

 • wiola4697 weteran
  @Louis_Fernandez @alojzy_hanna

  Jeżeli Cię nie interesują skoki to po jakiego odwiedzasz ten portal?? :o Lewandowski gwiazdorzy praktycznie wszędzie, gdzie się pojawi. Sorry, ale to piłka nożna jest śmieszna dyscyplina, gdzie 20 facetów biega za piłka jak kot z pecherzem... A jego żona to nawet nie potrafi się ładnie ubrać tylko zakłada sukienki, które wyglądają jak firanki....i odezwał się ten który zarabia miliony i ocenia ludzi nie znając ich i nic o nich nie wiedząc

 • skamil początkujący

  Sprawdź kto z Twojej okolicy szuka towarzystwa.
  Kamerki, Fotki i wiele więcej!

  www.erstronq.dz.pl

  Może to będzie twój szczęśliwy dzień

 • alojzy_hanna początkujący
  @Louis_Fernandez @wiola4697

  W czym śmieszna dziewczynko "gwiazdorzy" Lewandowski? Że ma żonę, która jest milion razy bardziej obrotna od Ciebie? Że zarabiają w tydzień pieniądze, których przez całe życie nie obejrzysz?Skończ się kompromitować, bo opluwasz ludzi, którzy coś osiągnęli, a chełpisz się sukcesami jakiegoś chucherka, w śmiesznej dyscyplinie - przy zerowej konkurencji.

 • wiola4697 weteran
  @Louis_Fernandez @alojzy_hanna

  Alojzy dla twojej wiadomości chłopaki nie gwiazdorza jak taki Lewandowski z żoną, więc no sorry.... A to że mają obowiązki wobec sponsorow to już inna sprawa

 • alojzy_hanna początkujący
  @Louis_Fernandez @papa_s

  Faktycznie żadni celebryci, reklamy w Playu pewnie im wcisnęli na siłę, LOL.

 • papa_s doświadczony
  @Louis_Fernandez @Louis_Fernandez

  Dawidowi chodziło o to że są zwyczajnymi ludźmi bez gwiazdorzenia i celebryckiego naburmuszenia.

 • Louis_Fernandez początkujący
  @Louis_Fernandez @crimson  Tytuł filmu na YT, bo dzieciaku przegapiłeś, taki "mondry". "Dawid Kubacki: Skoczkowie to normalni ludzie [08.06.2018]". Pytam ponownie, kogo Kubacki ma za nienormalnych, ale nie ciebie, bo twoje IQ nawet nie pozwala tytułu newsa przeczytać.

  --------------BAN za uporczywe łamanie regulaminu komentowania i obraźliwe uwagi skierowane do  komentujących -----  [Moderowany (21254) / 2018-06-14 10:52:48]

 • CRIMSON bywalec
  @Louis_Fernandez @Louis_Fernandez

  A gdzie Dawid Kubacki użył stwierdzenia "nienormalni ludzie"? Masz jakieś halucynacje? Szukasz zaczepki czy naprawdę nie rozumiesz tej prostej wypowiedzi i jej sensu?

 • Louis_Fernandez początkujący

  Mam pytanie do skoczka Dawida Kubackiego, kim są wg niego "nienormalni" ludzie?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).