Kontuzja Petera Prevca

 • 2018-06-21 21:35

Nawet kilka tygodni potrwa rozbrat Petera Prevca ze skoczniami narciarskimi. Liderowi słoweńskiej reprezentacji, prowadzonej od tego sezonu przez Gorazda Bertoncelja, zaczęła doskwierać lewa kostka, która była niedawno operowana.

Peter PrevcPeter Prevc
fot. Tadeusz Mieczyński
Peter PrevcPeter Prevc
fot. Tadeusz Mieczyński

Jak informują słoweńskie media, przerwa 25-letniego zawodnika od pełnego treningu może potrwać minimum miesiąc, co wyklucza go z udziału w inauguracji Letniego Grand Prix 2018. Ta odbędzie się w przedostatni weekend lipca w Wiśle-Malince. Niewykluczone, iż absencja przedłuży się też na kolejne zaplanowane zawody na igelicie.

Powodem takiego stanu rzeczy jest obrzęk, który pojawił się w okolicach operowanej tej wiosny lewej kostki Prevca. Zabieg poprawił ruchliwość tego elementu ciała, jednak zbyt szybki powrót do intensywnych treningów spowodował komplikacje. Czym podyktowany była operacja przeprowadzony 20 kwietnia? Problemem było zwyrodnienie w postaci narośli na stopie, które ograniczało pełną elastyczność stawu.

- Skoro nieduży zabieg przebiegł pomyślnie i nie doskwierały mi po nim żadne dolegliwości bólowe, pomyślałem, że wszystko jest w porządku. Lekarze radzili mi zachować ostrożność, ale wobec pozytywnych odczuć zwiększyłem obciążenia treningowe. Pewnego razu poczułem jednak ból - mówi zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2015/2016.

- Najwyraźniej byłem zbyt niecierpliwy. Trenowałem za dużo i zbyt ciężko. Teraz widzę, że chciałem oszukać rzeczywistość. Powstał stan zapalny, więc jestem zmuszony zaczekać, aż wszystko się uspokoi. Obrzęk przeniósł się do ścięgna Achillesa, co znacznie ogranicza ruch kostki. Wszystko jest teraz trudniejsze niż było to zaraz po operacji - dodaje Prevc, który przechodzi rehabilitację.

- Pozytywny scenariusz zakłada mój powrót na skocznię za miesiąc. Czas na przygotowania do zimy znacznie się skróci, więc będę musiał wykorzystać go możliwie efektywnie, a do tego być bardziej ostrożnym - zaznacza Słoweniec, którego na arenie międzynarodowej zobaczymy prawdopodobnie dopiero jesienią.

- W tym momencie dostrzegam niewiele plusów tej sytuacji, natomiast liczę na to, że dodatkowa przerwa pomoże mi się jeszcze lepiej zregenerować przed kolejnym sezonem. Niezależnie od zaistniałej sytuacji, mam duże plany wobec przyszłej zimy. Niestety, nie zacznę nawet od zera, ale z dwumiesięczną stratą. Moje przygotowania będą musiały rozpocząć się od nowa - wyjaśnia mistrz świata w lotach narciarskich z 2016 roku.

Kłopoty Petera Prevca to nie jedyne zmartwienie nowego szkoleniowca słoweńskiej reprezentacji. Drobne problemy z kolanem ma Ziga Jelar, natomiast Bor Pavlovcic, Timi Zajc oraz Domen Prevc w ostatnim czasie musieli skupić się na egzaminie maturalnym. Część sezonu letniego opuści też doświadczony Jernej Damjan.

O początku współpracy słoweńskich skoczków z nowym trenerem informowaliśmy >>>TUTAJ<<<. Pełne kadry tego kraju na sezon 2018/2019 znajdziecie >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: dnevnik.si
oglądalność: (10674) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gosposia weteran
  tak sobie myślę...

  To już kolejny sezon, w którym, z takich czy innych względów, Prevcovi grozi dryf daleko od ścisłej czołówki.
  Boję się, że to może mieć wpływ na jego dalszą karierę.
  Ile lat ktoś taki jak on może przełykać ślinę? To może rodzić frustrację na tyle dużą, że nie pozwoli mu już nigdy dobić do czołówki.

 • wiatrhula111 weteran

  Pewien użytkownik o czteroliterowym nicku na pewno się z tego cieszy (i sobie myśli,że to karma)

 • erytrocyt_ka profesor

  Kontuzja chyba trochę podobna do tej Kamila z tego co pamiętam. Cały sezon Kamil wtedy miał kiepski, ciekawe jak to będzie z Peterem. Oby szybko wrócił do siebie, fajnie byłoby go oglądać znowu w wysokiej formie.

 • Luk profesor
  @TandeFan23

  I jeszcze gdyby powrócili Freund lub Gangnes, to w ogóle byłoby świetnie.

 • TandeFan23 weteran
  @TandeFan23 @SebaSzczesny

  Marzyl mi sie pojedynek Kamila w najwyzszej formie i Prevca w najwyzszej formie.To bylaby istna uczta dla kibicow jak starcia Adama i Hannawalda.Albo i lepiej.

 • SebaSzczesny profesor
  @TandeFan23 @TandeFan23

  A ja tam wole żeby Kamil wygrywał niż miałby się wygranymi dzielić z Prevcem

 • Joannna stały bywalec
  @papa_s @papa_s

  Želim vam veliko zdravja? :)

 • kibicsportu profesor
  -

  Każdy kto w ostatnich latach odnosił sukcesy, nagle teraz skacze słabiej. Jedynie wyjątkiem jest Stoch, który potrafił się odbudować w sezon.

 • SN2016 stały bywalec

  Szkoda, ale może i tak Peter, jeden z moich ulubionych słoweńskich skoczków znajdzie się w czołowej dziesiątce nadchodzącego PŚ.

 • papa_s weteran
  Życzyć można

  zdrówka! Ciekawe jak to jest po słoweńsku?

 • mateusz3951 doświadczony

  Szkoda Petera, od dwóch sezonów jest w dołku, a do tego przyplątała mu się teraz kontuzja.

 • Kocurello1 doświadczony
  @TandeFan23 @TandeFan23

  Racja, faktycznie szkoda... przypomina mi to trochę Peterkę, który po kilku sezonach zaliczył spory spadek w dół.

 • TandeFan23 weteran
  Slabo

  Mialem nadzieje ze Pero sie odbuduje i wroci na bardzo wysoki poziom a tu juz na starcie klopoty.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl