Koudelka dominuje w Czechach, startowali Polacy

 • 2018-07-01 18:30

Roman Koudelka zgarnął Puchar Burmistrza Rożnowa pod Radhoszczem. W 60. edycji tego wydarzenia udział wzięli też członkowie polskiej kadry juniorów. Najlepiej wypadł Kacper Juroszek, który finiszował dziewiąty. W niedzielę Koudelka potwierdził wysoką dyspozycję, zdobywając letni tytuł mistrza swojego kraju.

Areną zmagań w Rożnowie, które miały miejsce ostatniego dnia czerwca, był kompleks skoczni Na Bučiskách. Zawody przeprowadzono na największym z obiektów, którego rozmiar to 77 metrów. Bój o zwycięstwo stoczyli ze sobą dwaj najlepsi Czesi sezonu olimpijskiego, a więc Roman Koudelka i Cestmir Kozisek. Na półmetku prowadził ten drugi, który uzyskał 78,5 metra, co dawało mu blisko 11 punktów przewagi nad wspomnianym rodakiem (74 metrów). W finale Koudelka poprawił się aż o pięć metrów, natomiast Kozisek, lotem mierzącym 73 metry, roztrwonił zapas punktowy z pierwszej rundy. Ostateczna różnica punktowa między tą dwójką wyniosła 5,3 pkt. Dla Koudelki jest to już drugi krajowy triumf w bieżącym sezonie letnim. 15 czerwca wygrał on "Velką Cenę" w Lomnicy nad Popelkou, o czym informowaliśmy >>>TUTAJ<<<. Trzeci w sobotniej rywalizacji w Rożnowie był Viktor Polasek. Wyniki mistrza świata juniorów z 2017 roku to 67,5 oraz 72 metry.

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali następni przedstawiciele naszych południowych sąsiadów. Czwarty był Filip Sakala (72 oraz 64,5 metra), piąty Vojtech Stursa (63,5 oraz 71 metrów), szósty Lukas Hlava (68 oraz 66,5 metra), siódmy Frantisek Holik (63 oraz 65,5 metra), a ósmy finiszował Radek Selcer (64,5 oraz 65,5 metra).

Czołową dziesiątkę zamknęli dwaj podopieczni Wojciecha Topora z polskiej kadry narodowej juniorów. Kacper Juroszek uzyskał dziewiątą notę dnia (66 i 65 metrów), a za nim znalazł się Mateusz Gruszka (58 i 67 metrów).

W rywalizacji udział wzięło jeszcze czterech Biało-Czerwonych. Damian Skupień (56,5 oraz 55 metrów) był 17., Kacper Stosel (51 i 54 metry) 19., a Szymon Pawłowski i Szymon Jojko, którzy każdorazowo lądowali na 51. metrze, zajęli pozycje 21-22. Łącznie sklasyfikowano 25 skoczków.

Pełne wyniki konkursu znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

W niedzielę Czesi przenieśli się do oddalonego o nieco ponad 10 km Frensztatu pod Radhoszczem. Tam w niedzielę zorganizowano Letnie Mistrzostwa Czech w skokach narciarskich. Tam dominację na krajowym podwórku potwierdził Koudelka, który na skoczni HS 106 wyprzedził Lukasa Hlavę i Cestmira Koziska. Na uwagę zasługuje wyczyn Koudelki z serii próbnej. 28-latek wylądował w niej na 108. metrze, co jest nowym rekordem skoczni im. Jiřího Rašky. Poprzedni należał do Klemensa Murańki i był o półtora metra gorszy.

- Cieszę się z udanego weekendu. Z niecierpliwością czekam na start międzynarodowego sezonu letniego. Moje skoki są dobre i liczę na to, że po nieudanej zimie, lato będzie udane, jak choćby zeszłoroczne - jest cytowany Koudelka na łamach serwisu czech-ski.com.

Czwartą pozycję wywalczył Viktor Polasek, piątą Frantisek Holik, szóstą Filip Sakala, siódmą Vojtech Stursa, ósmą Damian Lasota, a dziewiątą czeski weteran - David Jirotka. Na starcie zabrakło Tomasa Vancury, który pauzował z przyczyn zdrowotnych.

W kategorii juniorów triumf święcił Petr Vaverka. Srebro przypadło Jakubowi Sikoli, a brąz Petrowi Sablaturze.

W starciu kobiet, które nie miały rangi mistrzostw kraju, najlepiej wypadła Barbora Blazkova. Pokonała ona m.in. Spelę Rogelj ze Słowenii. Trzecie miejsce w tabeli przypadło Stepance Ptackovej.

Pełne wyniki Letnich Mistrzostw Czech znajdziecie >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: czech-ski.com
oglądalność: (11380) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • SN2016 stały bywalec
  @SN2016 @PGr

  Jednak za niecały tydzień i za parę tygodni zaczną się LPK i LGP, już można jakieś niedaleko idące wnioski wyciągać. I nawet nie chodzi mi głównie o ostatnie dobre wyniki Koudelki, tylko o jego wypowiedź, że strasznie zależy mu na lecie. Jak Polacy za Kruczka.
  Natomiast juniorzy jeszcze mogą się rozkręcić, nie przekreślam ich.

 • Shakyor bywalec
  Forma

  jak ktoś wcześniej napisał "Zima jest ważna, nie lato".
  To, że nasi juniorzy w Czechach zajęli odległe miejsca nie musi oznaczać najgorszego. Może po prostu spokojnie wchodzą w letni sezon? a może testowali nowy sprzęt? Nie wiemy dokładnie, więc mówienie, że poziom naszych to dno to jak wróżenie z fusów.
  Wszystko się niebawem okaże . A nóż któryś z młodych nas pozytywnie zaskoczy?

 • Tomeson weteran

  A gdzie Tomas Vancura?

 • Xander1 profesor

  Ale fatalnie wypadli Polacy. Chociaż to i tak za dobre słowo. Zaprezentowali dosłownie Dno na tle czeskich skoczków. Wiem że to początek lata, ale żeby aż tak marnie wyglądali nasi juniorzy i to wszyscy.

 • gosposia weteran
  gdyby zmienił obywatelstwo..

  Na przykład, żeby nie miał daleko na trening, na węgierskie.
  Wtedy dominowałby w swojej kadrze jeszcze bardziej.

 • PGr doświadczony
  @SN2016 @SN2016

  O co tu chodzi - nie! Koudelka zbyt szybko forma, a nasi juniorzy (B juniorzy) odwrotnie...
  Od września/października można coś gdybać o formie, teraz to zabawa między treningami.

 • SN2016 stały bywalec

  Koudelka, zima jest ważna nie lato.
  Roman ma formę niezła, ale być może ta bańka pęknie na większych skoczniach.
  Polacy bardzo słabo wypadli. Mam nadzieję że to falstart lub niesprzyjającej skocznia.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).